Skocz do zawartości

Pomoc w obsadzie 62l


ryjek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałabym prosić o pomoc w doborze obsady do akwarium 63l. Akwarium jest już zalane i dojrzałe. Przechodziło niedawno restart, gdyż było całe zielone od glona. Należy ono do mojej mamy, która ma jeszcze małe doświadczenie i wiedzę. Stąd prośba o ryby łatwe w hodowli, ale nie rozmnażające się jak króliki.

 

Wymiary: 60x30x35

podłoże: ziemia ogrodnicza + piasek

ozdoby: korzenie, otoczaki

rośliny: anubiasy (nie wiadomo czy przetrwają po ataku glona)

 

parametry

no3 – 10

no2 – 0

ph – 7,6

gh – 19

kh – 9

temp. - 25

Edytowane przez ryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym prosić o pomoc w doborze obsady do akwarium 63l. Akwarium jest już zalane i dojrzałe. Przechodziło niedawno restart, gdyż było całe zielone od glona. Należy ono do mojej mamy, która ma jeszcze małe doświadczenie i wiedzę. Stąd prośba o ryby łatwe w hodowli, ale nie rozmnażające się jak króliki.

 

Wymiary: 60x30x35

podłoże: ziemia ogrodnicza + piasek

ozdoby: korzenie, otoczaki

rośliny: anubiasy (nie wiadomo czy przetrwają po ataku glona)

 

parametry

no3 – 0

no2 – 10

ph – 7,6

gh – 19

kh – 9

temp. - 25

Na pewno ?  mam nadzieje ze to czeski błąd  bo przy takim no2  to ci wszystko padnie w 24h .

 

Co do glona to   restart nie wiele da jak  przyczyn powstawania nie zlikwidujesz czyli np odpowiednia filtracja ,odpowiednia równowaga parametrów , moc światła i czas świecenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam rzeczywiście czeski błąd z no2, już poprawiam. Jeżeli chodzi o glona to już wiem/ przypuszczam jaka była przyczyna. Mama się przyznała, że wyłączała filtr na noc bo głośno chodził. Zamówiłam nowy cichszy filtr AQUAEL TURBO 500 i powinien być na dniach, zamiast tej chińszczyzny która jest.  Na razie nic tam nie pływa. Jeżeli chodzi o parametry to raczej nie mam możliwości zmian, oprócz temperatury, ewentualnie mogę zwiększyć twardość. Oświetlenie jest ok 10h 1 x 15W. PO4 – 0,25 mierzone w środę. A o rośliny się obawiam bo akwa było tak zielone, że mogłoby służyć jako przykład horroru w wersji dla akwarysty (mama myślała, że mech się tak rozrósł :-(). Sytuacja zostala opanowana, wszystkie rośliny zdezynfekowne i w miarę możliwości oczyszczone z glona, ozdoby dwukrotnie wygotowane. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

 

Dhuz czy dla Brzanek odeski nie będzi za małe akwarium. Czytałam że potrzebują one min. 100l?

Edytowane przez ryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukam i szukam i wpadłam na Danio erythromicron
Albo danio margaritatus.

Obsadę można by spróbować uzupełnić np: o parkę prętników karłowatych. Problemem mogłoby być aby mniejsze danio nie stało się pokarmem dla pretników. Chociaż kiedyś trzymałem dorosłe prętniki karłowate z młodymi około 2 cm brzankami wysmukłymi i nie zauważyłem aby pretniki się nimi interesowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podmianą wody nie powinno być już problemu bo zrobiłam mamie taki system, że cała operacja trwa max do 20 min, mimo wszystko staram się to monitorować. Postaram się teraz dosadzić trochę roślin i jak zaczną rosnąć i wszystko będzie ok to pomyślę o danio. Sprawdzę, które jest łatwiej dostępne i z pewniejszego źródła. Przepraszam, że marudzę ale czy 10 sztuk to nie za dużo do 62l.?  Jak uda się z danio to pomyślę o jakimś dodatku. Może od siebie dołoże red cherry, a może parkę prętnika zobaczymy jak wyjdzie. Będę informować o zmianach. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...