Jump to content

Pomoc w obsadzie 60l


Keldorn
 Share

Recommended Posts

Czytałem o ich wymaganiach i właśnie z tabel porównawczych wynikało, że Neony Innesa w przeciwieństwie do Neonów Czerwonych mają dosyć zbieżne wymagania z Gupikami.

 

Neon Innesa:

  ciepła, umiarkowana, zimna, kwaśna, lekko kwaśna, lekko zasadowa, miękka, średnio twarda, twarda     temperatura: 20 - 26 °C   pH: 5.5 - 7.5 pH   twardość: 5 - 20 ºdGH

 

Gupik:

  ciepła, umiarkowana, zimna, lekko zasadowa, zasadowa, bardzo twarda, średnio twarda, twarda     temperatura: 17 - 28 °C   pH: 7.0 - 8.5 pH   twardość: 10 - 30 ºdGH

 

Wiadomo, ze trzeba specjalnie przygotować wodę, żeby pasowała w zakres obu tych ryb, więc bardziej mi chodziło o ich ilość, czy nie byłoby to jakoś za dużo.

Edited by Keldorn
Link to comment
Share on other sites

rybyakwariowe.eu przy wielu gatunkach łatwo dostępnych ryb sugeruje trzymanie w warunkach kompletnie odbiegających od naturalnych. Neony Innesa to ryb wód czarnych - miękkich i lekko kwaśnych. Gupiki muszą żyć w twardej i zasadowej. Weź pod uwagę, że możesz w tym akwarium trzymać co tylko zapragniesz - ale takiego ustawienia żaden szanujący wymagania zwierząt akwarysta Ci nie doradzi.

Link to comment
Share on other sites

Patrzysz na złe strony, trzeba posługiwać się sronami wiarygodnymi (najlepiej zagranicznymi), np. seriouslyfish, na której masz takie dane:

Neon:

Temperature21 – 28 °C

pH4.0 – 7.5

Hardness18 – 215 ppm

a gupiki:

Temperature17 – 28 °C

pH7.0 – 8.5

Hardness90 – 536 ppm

 

Weź pod uwagę, że skrajne parametry są dopuszczalne (np podczas tarła itp) a nie optymalne.

Tak więc połączenie innesa z gupikami odpada całkowicie (co było tak na marginesie wałkowane już ze 100 razy na forum :P ).

Edited by Limak86
Link to comment
Share on other sites

Nie. I nie potrzebujesz. Żyworódki, zwłaszcza gupiki, żyją na wszystkich poziomach akwarium. Jeśli zależy Ci na neonkach i kiryskach, to zrób im biotopowe BW. Nie jest trudno, tylko trzeba się wyposażyć w materiały lub sprzęt do zmiękczania/zakwaszania wody.

Link to comment
Share on other sites

Akurat mam jako podłoże piasek do piaskownic ;p

 

A gdybym na przykład chciał do powiedzmy 12 gupików (samce) dorzucić z 5 krewetek amano + helmet snail x3? Dało by to radę? Jednak dobrze by było mieć coś, co oczyści trochę akwarium z pojawiających się glonów...

Edited by Keldorn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...