Skocz do zawartości

Dorzucenie światła do 200l.


Gwiazda97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam zamiar dorzucić do swojego akwa trochę światła. Aktualnie jest 2x30W T8 z czego wychodzi 0.3W/L. Mam zamiar wymienić na 2x39W T5 i jedna T8 1x30W i by wyszło ok. 0,5WL. Świetlówki jakie bym dał to:
-Sylvania Grolux 8500K

-Sylvania Aquastar 10000K

-Sylvania Luxline 6500K

Rośliny jakie będą to:
-Echinodorus amazonicus

-Ludwigia arcuata
-Ludwigia repens

-Java moss

-Hydrocotyle tripartita

-Cryptocoryne Vendi

Mam jeszcze jedną roślinę, której nie mogę identyfikować, jutro wstawię foto.

Jeśli chodzi o nawożenie to nie mam pojęcia. Na pewno będę stawiał bimbrownie (butla nie) i jeśli będzie trzeba to jakieś sole. Chociaż wolałbym coś w stylu kulek g-t. Rośliny nie są jakoś wymagające, a więc myślę, że wystarczy Co2. Mogę się oczywiście mylić

 

Co o tym myślicie?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Mam zamiar dorzucić do swojego akwa trochę światła. Aktualnie jest 2x30W T8 z czego wychodzi 0.3W/L. Mam zamiar wymienić na 2x39W T5 i jedna T8 1x30W i by wyszło ok. 0,5WL.  

 

Ja bym zostawił fabryczne 2x30W i dołozył 1x39W lub 1x45W lub 2x24W. W każdym przypadku będziesz miał upragnione 0,5W/l. No i oczywiście odbłyśniki x2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualnie jest 2x30W T8 z czego wychodzi 0.3W/L. Mam zamiar wymienić na 2x39W T5 i jedna T8 1x30W i by wyszło ok. 0,5WL.

I tutaj jest pies w Wattach pogrzebany. Bo to wcale tak nie wychodzi.

Proszę bardzo:

T8 30W - ok 1300lm - 2 szt dają 2600lm, tj. 13 lm/l

T5 39W - ok 3250lm - 2 szt dają 6500lm, tj 32,5 lm/l

Sama zmiana z T8 na T5 daje około 2 razy więcej światła.

Jeśli chodzi o odbłyśniki to sądzę, że przy takich wymiarach akwa nie ma znaczenia jakie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że asymetryczne będą bardziej praktyczne. Może dam pa przednią szybę asymetryczny, a na tylna symetryczny. Z tyłu będą rośliny, a raczej na przedniej szybie nie będę nic sadził.
Chyba zrobię tak jak ahr mówi. Jest to akwa o głębokości 0,5m także rośliny na dnie miałyby gorzej.
A czy przy takim oświetleniu konieczne jest inne nawożenie jak co2? Myślałem o jakimś nawozie w paleczkach do podłoża.

EDIT:
A ta barwa, którą napisałem będzie ok?

Edytowane przez Gwiazda97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...