Skocz do zawartości

Co to za glony? Pomożecie?


emkate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że masz w wodzie zbyt dużą zawartość krzemu, a także za słabe oświetlenie.

Jeśli masz oświetlone akwarium świetlówkami to na ogół powinny być one co jakiś czas wymieniane na nowe. Być może Twoje są już w pewnym stopniu zużyte i nie dają już takiego światła jak powinny.

Opisz akwarium według wzoru do którego link podał Ci DawW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Ok to teraz konkrety.
Posiadam zbiornik 54l o wymiarach 63x30x30.W akwarium mam filtr aquel fan1. Świece 8godzin dzienny. Oświetlenie to power glo 15W
Zbiornik został zalany pół roku temu. Wodę podmieniam raz na tydzień ok 10l ,  odmulam raz na 2tygodnie .
Obsada 10 razbor klinowych, 5 otosów i 3 prętniki karłowate . Czy mogą być jeszcze kirysy pigmej 5 szt??.
W zbiorniku mam żwirek jeden korzeń, kamienie z oceanu (wygotowane 5 razy) oraz dwa rodzaje roslin (patrz zdjęcie).
Ryby karmione są co drugi dzień pokarmem Tropical ichtio-vit płatki oraz mrożoną ochotką (wszystko jest od razu zjadane)
Nie posiadam CO2 ani bimbrowni bo nie mam na nią miejsca.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie całe 0,3 watt oświetlenia na litr wody i w dodatku świecisz tylko 8 godzin, a to trochę mało. Ja bym proponował wydłużyć czas świecenia do 10 - 12 godzin.

Żadnych kirysków, ani innych ryb do tego akwarium już bym nie dawał.

Ochotka jest jednym z najgorszych pokarmów. Nie dość że prowadzi do otłuszczenia ryb to jeszcze można zawlec do akwarium różne choroby i szkodliwe związki. Dużo lepszym z pokarmów mrożonych jest np: wodzień.

 

kamienie z oceanu
Nie mam pojęcia co to za kamienie, ale jeśli są to jakieś części korali to będą Ci zatwardzać wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam ryba (8szt) którą widać na zdjeciu miałem tylko przez 3 godziny w zbiorniku ponieważ sąsiad kupił ryby i nie mial kluczy do domu więc je wpuścil do mojego zbiornika .

A czy mogę dokupić mocniejsze oświetlenie do mojej pokrywy?? kiedyś w zoologicznym gość mi powiedział, że nie ma takiej opcji ,są tylko takie jaką mam i innych nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy mogę dokupić mocniejsze oświetlenie do mojej pokrywy?? kiedyś w zoologicznym gość mi powiedział, że nie ma takiej opcji ,są tylko takie jaką mam i innych nie produkują.

Pewnie,że możesz :) np: coś takiego :

https://www.akwarystyczny24.pl/dodatkowe-oswietlenie-do-pokrywy-60-80cm-1x24w-dmr-lighting-p-2764.html?osCsid=a89c42c2198def78c9f2b3d6a124b1d1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splend są to normalne kamienie otoczaki. To tak jak pisałeś wydłużę świecenie do 12 godzin. Podmianki wody zrobię co 3 dni i zobaczę co się będzie dziać.

Kamyk32 mam trochę inną pokrywę, jak wrócę do domu to zrobię zdjęcie i wrzucę.

Edytowane przez emkate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Okrzemki nadal są w moim akwarium.  Przjerzałem kilka stron o prowadzeniu akwarium każdy pisze co innego.

Robię regularne podmianki wody , wydłużyłem świecenie z 8 do 12 godzin. Na wielu forach przeczytałem żeby nie robic podmianek tylko czekać aż okrzemki same znikną. Inni piszą żeby robić co 3dni . Kto ma rację ??

Czy tak jak Splend pisał wszystko przez słabe oświetlenie?? Świetlówka świeci juz 1,5 roku może pora ją wymienic na inną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o filtrze, jak go czyścisz, jakie masz wkłady, ile czasu pracuje na dobę?

Przy odmulaniu nie robisz przypadkiem tego, tak do samego dna? 
No i:

 

Akwarium zalane rok temu

 

Zbiornik został zalany pół roku temu.

??? 

E: O wkłady pytam, a Ty masz Fan 1. Mój błąd. Nie za mały ten filtr? Miałem kiedyś FAN mini plus, gąbki tam co kot napłakał, a FAN 1 dużo większy aż tak nie jest więc podobnie z tą gąbką. Nie masz małej obsady. Pomyślałbym o jakieś kaskadzie. 


Pokaż zdjęcie całego baniaka. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest błąd. Akwarium zalane rok temu. Gąbka może jakaś mega nie jest ale mam ten filtr juz 4 lata i uważam , że daje rade . Kiedyś problemów z okrzemkami nie miałem. Filtr chodzi 24 na dobę 7 dni w tygodniu . Myję go wodą z podmianki. Paramtery wody podałem parę postow wyżej. Zdjęcie wrzucę jutro ponieważ nie ma mnie aktuanie w domu.

Edytowane przez emkate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwia część biologii siedzi właśnie w podłożu ;)
Druga sprawa, taki kipisz, wbrew pozorom nie służy w prowadzeniu baniaka. Stara woda (COD). Odmulaj trzymając wężyk parę centymetrów od podłoża. 
Moim zdaniem, to jest jedna z głównych przyczyn propagandy podłoża jako piach. Wtedy nic nie zalega w szczelinach, jakie są w np. bazalcie czy grubym żwirku. 
Więc tak, co ja bym zrobił:
1. Filtr dodatkowy, np. kaskada, 
2. Podmiany: raz w tygodniu. 
3.  Zmieniłbym przy najbliżej okazji podłoże (to się wiąże z restartem, ale daje to więcej możliwości, chociażby obsady ;)
Bazalt zatwardza Ci wodę, to też może być przyczyną innych glonów. 
Dlaczego wybrałeś power glo o barwie 18000K?  Nie planujesz roślin? Jakieś masz przecież, a ta barwa nie jest dla roślin odpowiednia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...