Skocz do zawartości

[20l] ogólne


ziomgg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kup bojownika. inne ryby (jeśli nie chcesz krewetek) się nie nadają

To już wie.

Najpierw musi pozbyć się tych co ma teraz . Zastanowić się co chce trzymać , bojownika czy krewetki .

Potem urządzić porządnie akwarium a dopiero końcu rybki . Ma na nie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać postępy ale powinieneś zacząć od podstaw z jedna rzeczą, mianowicie, wymienić żwir na drobniejszy (tylko nie farbowany) a żeby dobrze to wszystko kontrastowało z roślinami kup ciemny brystol(koszt około 3.50) a zobaczysz, że akwa będzie nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

w koncu czysciej ;) lepiej sie na akwa patrzy ;) (albo mnie zmyla ta jasnosc na nowszej fotce) nie wiem na ile Twoje fundusze Ci pozwalaja w kolejne inwestycje w akwarium ale ponawiam to co powiedzialem wczesniej i mowie Ci : zainwestuj w oswietlenie ;] . tlo juz niech zostanie , ale te kamyczki sa nijakie ale jak sie Tobie na prawde podobaja to niech zostana ;p / ja bym mimo wszystko maly restart zrobil ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mały plus za zmianę podłoża . Czekam na jakiś korzeń lub inna ciekawą ozdobę , byle nie porcelanową :roll: . Czekamy na resztę prac nad akwarium . powiedziałbym , że widać postępy ale nie wiem czy wtedy ci się w głowie nie przewróci ;) . Zobacz teraz sam początek zbiornika i dzisiejszy dzień , nie sądzisz że jest poprawa ? Sam to oceń ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ziom , nie wychylaj się :roll: , jeszcze cie dużo pracy czeka :roll: dużo , dużo , a nawet bardzo dużo !!!!! Są widoczne efekty ale to nie jest to co chce zobaczyć :roll: . Pracuj dalej nad akwa . Mam nadzieje , że sam widzisz jak można zmienić cały zbiornik , nie wielkim kosztem . Czekam na kolejne poprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie wasz optimizm w kierunku tego człowieka.... ja bym zalecał jedenak zmiane hobby na nieco wymagajace inwencji twórczej jak zbieranie monet.. pisze tak bo kolega przystapił do akwarystyki bez zadnej podstawowego przygotowania nic nie wie .. nic nie przeczytał....dla mnie to idiotyczne

CHCESZ BYC AKWARYSTA KUP NAJPIERW KSIAZKE, PRZECZYTAJ , CZUJESZ ZE DASZ RADE .. KUP AKWARIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pytales mnie o zdanie na gg . wypowiem sie tutaj ;) ale odrazu ostrzegam uwagi beda dość krytyczne :twisted:

 

Minely dwa miesiace od ujzenia po raz pierwszy Twojego akwarium i postepy niestety ida za wolno . z kazda nastepna fota wyslana bede powtarzal Ci do znudzenia i obrzydzenia zebys zrobil w koncu oswietlenie normalne . odpowiednio zarosniety baniak i oswietlony to zdrowe rosliny :arrow: mniej no3 :arrow: woda wolniejsza od zanieczyszczen :arrow: zdrowsze ryby ;)

 

nazwanie Twojego akwarium z calym szacunkiem do Ciebie "pieknym " (w linku) jest troche naduzyciem ;] . zachecam Cie do poszperania w necie i obejzenia zdjec baniakow prawdziwych profesionalistow . moze Cie cos zainspiruje

 

wode mogles bardziej podlac do akwa , narybek mozesz wypuscic juz (mozna wypuszczac jezeli srednica ciala nie jest mniejsza od srednicy pyska ryby ;]) przy tak niskim litrazu kazda nastepna ryba bedzie oznaczala przerybienie

 

proponuje zalozyc filtr zewnetrzny (kaskadowy) , pozbadz sie juz kotnika, dolej wody, w ten sposob zyskasz miejsca ktorego wciaz malo w Twoim akwa

 

nadal parametry wody wciaz sa u Ciebie wielka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Dobra ziom , pora na nowe zdjęcia . Wiem , że zmieniłeś filtr , to jest na plus . Wiem , że na kaskadę fzn . Bardzo dobry wybór za niewielkie pieniądze . A co dalej sie dzieje z akwarium ?? Co z obsadą ? Wiesz , że mam dużo cierpliwości do ciebie i że staram ci się pomóc . Ale jak na razie idzie ci to za wolno . Wiem , że coś tam juz poprawiłeś ale to nie jest to na co czekam !! Wiesz , że jestem tu chyba ostatnim który cie broni :roll: . Weź się pozbieraj i zrób to akwarium do końca !!!

A tak na szybko :

-lepiej żebyś miał zmienioną obsadę jak tutaj zajrzysz

-zrób coś z tłem

-jestem ciekaw jak tam roślinki

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...