Skocz do zawartości

[20l] ogólne


ziomgg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis zbiornika:

Zbiornik 20l bez pokrywy

Urządzenia:

Filtr

Ryby:

Jest ich tam może z 10(sorki ale nie znam się za bardzo na rybach)

Na pewno są tam neonki innesa

Rośliny:

Posiadam jedną roślinę i tak nie wiem jaka to ;p

 

Przepraszam że tak mało szczegółów ale jestem początkujący.

Doradźcie mi co dokupić żeby akwarium upiększyć.

Urządzenia wiem że muszę kupić wiem jakie już mi nie doradzajcie.

A tu link do foty: http://img188.imageshack.us/i/20090621121.jpg/

PS:Muszelki już wyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Obiecałem więc też ci się tu wpisze :twisted:

 

Więc tak:

-żwirek -wymiana na drobniejszy,ten ci pomniejsza wizualnie akwarium(byle nie niebieski)

-oświetlenie -daj świetlówkę,nie nagrzewa wody,pobiera mało prądu

-filtracja -filtr już masz więc ok,daj go do tyłu,żeby nie był tak widoczny

-tło -według gustu,ja np.lubię jednolite czarne,niebieskie lub białe (wystarczy karton i będzie git )

-rośliny - wybierz takie o mniejszych liściach,te o dużych też pomniejszają optycznie zbiornik,może jakieś mchy i anubiasy?

-ryby -niestety tylko krewetki,ewentualnie bojownik ale zaraz mogą mnie za to zlinczować :D

-dekoracje - zgrabny korzeń,znajdziesz nad rzeką,jeziorem (o przygotowaniu korzenia znajdziesz na forum)

 

A teraz pokrzyczę trochę bo ci się należy: Zacznij czytać !!!!! Nawet nie wiesz jakie masz ryby !!!!! Jakie rośliny !!!!! Zacznij podglądać galerie innych !!!!! I najważniejsze zacznij słuchać i stosować się do rad bo nikt nie chce dla ciebie źle !!!!!!!!!!

 

Zobaczysz że można zrobić piękne zbiorniki,nawet takie małe !!

 

Pozdrawiam i mam nadzieje,że cie nie zraziłem do akwarystyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurdę, czy tak trudno zrozumieć, że akwarium 20l jest za małe na ryby ! albo zrobisz to krewetkarium, albo będziesz tam męczył ryby. pytasz, w czym można ulepszyć Twoje akwarium to ludzie Ci piszą i nie wiem po co ty narzekasz. dostałeś odpowiedzi i jeszcze marudzisz :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra ,podarujcie sobie już te komentarze bo się wszyscy powtarzacie.Ziom...nie pytaj się co chwila o coś,usiądź,zrelaksuj się,poczytaj sobie dział : "zrób to sam" tam naprawdę jest wszystko co potrzebujesz wiedzieć.Na tło możesz dać karton,worek na śmieci,cokolwiek co masz pod ręką.Pisałem ci już że może być czarne,niebieskie,białe.......masz małe akwarium,spokojnie coś dopasujesz.Mocujesz go taśmą przeźroczystą lub tak jak niektórzy robią,na olej.Po prostu go przyklejasz.Masz nawet juz zdjęcia wklejone jak kolega u siebie zamocował.

Musisz sam wykazać się inicjatywą,my tego za ciebie nie zrobimy i na tacy też ci nie podamy bo się nic nie nauczysz ani nic się nie dowiesz ciekawego.Naprawdę poczytaj forum,znajdziesz tu wszystko !! Jak coś wtedy nie będziesz wiedział to pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...