Jump to content

Zabezpieczenie drewna na pokrywę


bartek18
 Share

Recommended Posts

Witam, otóż mam taki problem, chciałbym zrobić na akwarium pokrywę o wysokości ok 30 cm, zrobiłbym drewniany stelaż o wymiarach ok 80cmx35cmx30cm (szerxdłxwys), a do niego przykręciłbym płytę meblową (tył i góra) i pleksi (boki) a z przodu szybę. I mam problem, ponieważ nie wiem czym zabezpieczyć drewno, myślałem żeby na tylną ścianę i sufit przykleić folie i na nią płytę korkową, a stelaż pokryć np. bezbarwnym silikonem. Czekam na wasze sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Bezbarwny lakier nie wchodzący w reakcję z wodą,odporny na ciepło(oświetlenie jeżeli będzie). Osobiście polecam materiał który wymieni Dhuz-łatwy montaż nie trzeba przed niczym zabezpieczać i nie jest bardzo kosztowny.

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłem tak:

http://forum.superakwarium.pl/topic/26946-pokrywa-z-drewna-z-o%C5%9Bwietleniem/?hl=%2Bpokrywa+%2Bdrewna

 

Farba podkładowa--> kolor --> lakier

Mineło 3,5 roku, pokrywa stoi ciągle coś tam zmieniam, wycinam, dokładam, niegdzie nie widać, żeby zaczeła ją brać woda.

Po prostu musi dobrze wyschnąć i zostać dobrze "przewietrzona".  Pokrywa nie ma bezpośredniego styku z wodą, więc nie będzie tak oddawać z siebie jakieś substancje do wody, dobrze jest pomyśleć o otworach wentylacyjnych, żeby nie dopuścić do skraplania pod nią wody, wtedy na pewno będzie długo służyła. :)

Link to comment
Share on other sites

Zobaczę jeszcze jakie materiały będę miał dostępne, stelaż chce zrobić z oheblowanych listew, trochę się "boję" tego lakieru, kiedyś gdzieś czytałem, że się pod wpływem dużej wilgoci złuszcza (to akurat było w terrarium tropikalnym). Wentylacja oczywiście będzie, ryby też potrzebują świeżego powietrza ;-)  .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...