Skocz do zawartości

Nowy filtr do akwarium 20L


Ernest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od równo roku posiadam bojownika, na początku był w kuli, ale po 7 miesiącach zdecydowałem się na zakup akwa 20l z filtrem (jakiś podstawowy najtańszy za 15 zł) + grzałką ze względu na to, ze bojownik chorował.

Przy zakupie nowego akwa z osprzętem dokupiłem jeszcze 4 prystelki, po trzech miesiącach jedna zdechła - nie wiem czemu.

Jednakże wracając do sedna sprawy, wydaje mi się, że akwarium jest zbyt zanieczyszczone, tak jakby filtr nie dawał rady.

Na kamieniach oraz szybach osadzają się jakieś glony czy nie wiadomo co, kamień również. Co 1,5 tygodnia wymieniam około 25% wody.

 

Chce kupić nowy filtr, bo chyba te zanieczyszczenia się biorą z za mało wydajnego obecnie filtra. Co polecacie kupić, jaki filtr, aby był lepszy, wydajniejszy ?

 

Obecna obsada:

- bojownik

- 3 prystelki

- brak prawdziwych roślin

- temperatura nastawiona na 25 stopni

 

Poniżej przedstawiam zdjęcia.

 

Pozdrawiam !

post-23154-0-00264200-1440018174_thumb.jpg

post-23154-0-65619300-1440018179_thumb.jpg

post-23154-0-69437200-1440018184_thumb.jpg

post-23154-0-11625700-1440018189_thumb.jpg

post-23154-0-67127600-1440018209_thumb.jpg

post-23154-0-35781600-1440018213_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek1702
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mały litraż + 4 ryby + mizerny filtr + zbyt rzadkie podmiany wody = masz kłopoty.

 

Oddaj prystelki, bo to akwarium jest zwyczajnie za małe na ryby stadne ich wielkości. Zwiększ częstotliwość podmian wody do 5 litrów co tydzień. Poczytaj o cyklu azotowym w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kaskady trzeba zazwyczaj 'dociąć' okienko w pokrywie, ale IMO to lepsze rozwiązanie w nanoakwariach, niż stosowanie filtrów wewnętrznych, które i tak już niski litraż ograniczają. W tej wielkości akwarium spokojnie możesz mieć filtr FZN mini lub FZN 1 i nie powinny robić pralki w wodzie.

 

Rośliny nie brudzą wody, za to pomagają w stabilizacji biologicznej akwarium i wyglądają dekoracyjnie. Jeśli nie znasz się na roślinach, to szukaj kryptokoryn, rogatka, anubiasów i mikrozorium. To zestaw bodaj najłatwiejszych w uprawie i nie wymagających żadnych zabiegów, poza może przycinką rogatka co tydzień-dwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupię ten mini.
Te roślinki zostawiam w tych "koszyczkach" i do kamieni, czy rośliny się wyjmuje z tych koszyczków-doniczek ?
Mam naturalne kamienie w akwa.

Czy ten mini jest cichy ? Zależy mi na tym, aby nie był za głośny.

 

Pisownia. Krzysiek1702

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/topic/47979-jaka-kaskada-do-30l/

 

Te "kamyki" to dobrze byłoby wymienić na coś innego, wyglądają jakby miały ochotę zmieniać parametry wody. A do tego optycznie pomniejszają akwarium. Ja polecam piach, do tego kulki gliniano-torfowe (lub jakiś inny nawóz w tabletkach/pałeczkach/czymśtam) pod korzenie roślin.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...