Skocz do zawartości

Statecznik 2x24W schemat podłaczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie.

Na zdjęciu 6 , tam gdzie jest zasilanie,łączyłem 1i2 lub 1i3, okazało się że miało być 2i3 niedokładnie narysowane przez producenta, wtedy wszystko zadziałało.Druga sprawa wszystko musi być idealnie podpięte tzn dobrze włożone,mała przerwa i nic nie zadziała,tym bardziej przy pierwszym starcie,gdzie świetlówki potrzebują chwile i statecznik elektroniczny musi się nagrzać,zapalenie i gaśnięcie po chwili oznacza że dalej przewody nie stykają prawidłowo,bardzo czuły na niedociągnięcia, co poznałem na swojej skórze i nerwach ;) .

Osobiście nie za bardzo polecam Vossloh ,ze względu na podłączenie i czułość błędów,powinno być skręcane,lub na styki, po włożeniu kabelka w otwór i pomyłce w podłączeniu :o:) ,wyciągając spowrotem kabelek można zostawić końcówkę w środku,na to też trzeba zwrócić uwagę, nic na siłę, u mnie są na górze,druga sprawa przydałby się zaślepki na wtyki od góry :idea: ,prawdopodobnie można takie dokupić co polecam.Nie zauważyłem różnicy w przewodach ,drut czy linka.

Od elektryka dowiedziałem się że to niema różnicy, w lince trzeba dobrze zalutować końcówki co by się nie iskrzyło, jak już wiele osób pisało na forum.

Podłączone świetlówki to

1x 24W - Narva T5 Daylight 860 6500K 24W (55cm) 19zł

1X 24W - Sylvania Grolux 8500K 24W (55cm 46 zł

cena statecznika Vossloh 2x24W 70zł

oprawki bryzgoszczelne 4 szt x5zł

uchwyty T5 4szt x4zł

Efekt w porównaniu do jednej T8 nieporównywalny,w kolorze ryb i roślin.

Poza tym dzięki wszystkim za pomoc w dwudniowej udręce :D zaraz wrzucam fotki.

Mei niewiem sama zdecyduj czy usuwasz może zdjęcie Nr2 komus pomoże bo tak naprawdę na schemacie statecznika dla laika :mrgreen: kolorami nie jest narysowane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...