Skocz do zawartości

Remont pokoju i akwarium


Over
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam akwarium 25 litrowe, a w nim bojka. Akwarium nie zajmowałem się za bardzo z powodu braku czasu tylko karmiłem bojka. Przez ten brak czasu akwarium zarosło glonami, rośliny zmarniały, a bojek stracił te żywe kolory. Jakoże robię remont pokoju, w którym stoi akwarium muszę je na jakiś czas (2-3 miesiące) zlikwidować i początkowo chciałem sprzedać bojka, ale za bardzo się do niego przywiązałem więc postanowiłem zrobić też "remont" w jego akwarium. Problem tylko w tym, że nie mam gdzie dać ryby na tak długi czas remontu i pokoju i akwarium. Posiadam wiadro 10l. i 2 kule 2,5l. oraz 7,5l. ale wątpie żeby bojek na te 3 miesiące mógłby tam być :/ Macie jakieś pomyśły co by z nim zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi gdzie dać akwa na czas remontu tylko gdzie dać bojka na czas "remontu" w akwarium. Przecież nie będę go stresować przy wyciąganiu podłoża (zmiana z piach+żwirek na sam piach), czyszczenie szyb itp. a remont pokoju będzie tak długo trwał, bo mam ograniczone finanse żeby zrobić wszystko w 1 miesiącu, a muszę wymienić wykładzinę na panele, tapety zrobić, sufit pomalować itp ;)

Edytowane przez Over
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia na założenie od nowa akwarium (pod warunkiem, że przeniesiesz filtr ze starego bez płukania do czysta) bojownik może przesiedzieć w nawet 1-2litrowym pojemniku. Nowy wystrój (piach, dekoracje, roślinki itp) przygotuj sobie zanim rybę przełożysz do izolatki. Potem to tylko kwestia poukładania wszystkiego, uruchomienia filtra na 3-4 godziny przed wpuszczeniem ryby, odczekanie aż woda się wyklaruje i można bojownikowi pozwolić wrócić do domu - akwarium będzie 'dojrzałe' ze względu na obecność starego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1 ryby sądzę, że wystarczy.  Na kilka lub nawet kilkanaście godzin nie musisz zapewniać filtracji, jedynie zatroszcz się o stabilną temperaturę i przepływ czystej od chloru wody przez obecny filtr. Podłoże powinno spokojnie dojrzeć później, filtr jest najważniejszy.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojemniku z rybą nie musisz mieć filtra, w czymś tak małym robiłby pralkę i stresował zwierzaka. Możesz równie dobrze użyć 10-litrowego wiaderka*, wtedy już filtr można tam wsadzić. Wlej do tego wodę z akwarium i niech sobie stoi i czeka. W nowym akwa daj 50/50 starej i nowej(odstanej/uzdatnionej) wody.

 

*jak wiadomo, tylko jeżeli nie było w nim nigdy detergentów i chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...