Skocz do zawartości

[72] Ogólne


Skierak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zrestartowałem akwarium o pojemności 72L.

Opis zbiornika:

napowietrzanie: Filtr+brzęczyk
oświetlenie: 2xświetlówka energooszczędna 25W
filtracja: Filtr AQUAEL FAN2 plus
technika CO2: na razie BRAK
rybki:
2x Gurami
4x Molinezja (Black)
2x Molinezja (White) (Rybek jeszcze nie ma w akwarium, ponieważ zbiornik dojrzewa) ;)
4x Platka
2x Gupik (w tym 25 narybku)
6x Kirys (3x spiżowe 3x pstre)

rośliny: Kryptokoryna
stosowane nawozy: BRAK
pokarmy: TROPICAL Vitality&Color, SERA Vipan, SERA Vipan baby, Tropical Mini Wafers MIX

W niedzielę jadę na giełdę akwarystyczną, kupie roślinki i dam nowe zdjęcia.. :)

EDIT: Proszę o ocenę...

post-1801-13685155900791_thumb.jpg

post-1801-13685155901092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... napisałem przeciez że akwarium dojrzewa, więc na razie nic w nim nie ma, dopiero w niedzielę pojadę na giełdę jak pisałem wyżej...

Chodzi o ocene ilosci rybek i oświetlenia (bo co do niego nie jestem pewien)

 

EDIT: Playboykrk zdjęcie dla ciebie, moze teraz bedzie sie wydawało większe

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że woda bedzie szybciej dojżewała z roślinkami więc zamierzam jutro pojechać na giełdę akwarystyczną i kupić dużo roślinek..

Pokarm i rybki juz mam ponieważ zrobiłem restart ;)

Nad roślinkami się jeszcze zastanawiam...

A co do podłoża, że za mało to też mi sie tak wydaje więc dokupie jeszcze troche. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... masz racje jak patrze na te zdjęcia to na tych zdjęciach wygląda bardziej jak kwadrat a nie prostokąt... :shock:

 

Tak macie racje to akwarium jest mniejsze.. ma ono juz kilka lat i zapomniałem jego dokładnych wymiarów, zapamiętałem te które podałem (one są błedne) po tym co napisaliście pobiegłem po miarkę i je dokładnie zmierzyłem... okazało sie mniejsze 60x30x40 :oops::oops::cry:

Przepraszam was za błędne dane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następne..

 

EDIT:

 

Mam jeszcze jedno pytanie...

Zdarzyła mi się nagła sytułacja i muszę przełożyć rybki do nowego akwarium, ponieważ trzymam je w 40L i woda zaczęła okropnie śmierdzieć (takimi ściekami..) i jak mam postępować aby rybki przeżyły w tym nowym akwarium, słyszałem, że trzeba podmieniać codzienie sporo wody czy to prawda?

Akwarium dojrzewa 4 dni, wodę posiadam ze studni głębinowej.

 

mod: Edytuj posty i nie pisz jednego pod drugim!

post-1801-13685155906682_thumb.jpg

post-1801-13685155907056_thumb.jpg

post-1801-13685155907405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to spróbuj założyć czarne tło, może bardziej Ci się spodoba (niektóre ryby zdecydowanie lepiej prezentują się na ciemnym) no i przydałby się jakiś korzeń... a na razie nieźle ukryłeś sprzęt za roślinami ;)

Co do pytania to chyba jednak lepiej zrobić coś z wodą w starym aqwa czyli podmiany + wydajna filtracja. W nowym woda nie powinna rybom zaszkodzić ale aqwa nie dojrzałe i będą problemy z parametrami (amoniak, NO2) zwłaszcza jeśli masz dużo ryb. Możesz też spróbować zainstalować filtr ze starego zbiornika i dodać trochę starej wody (to powinno przyśpieszyć dojrzewanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przełożyłem rybki do nowego... :(, tamtym stały w miejscu i "próbowały wyjść z niego" waliły pyszczkami o szybe, czyli nie czuły sie tam za dobrze..., jak coś będzie działo się niepokojącego to przerzucę je do starego akwarium...

Na razie obserwuje je przy zgaszonym świetle....

 

1. Edit: Z tego co widze to chyba gurami spodobały się nowe roślinki.... :D:D

 

2. Edit: Zauważyłem że Żabienica zaczęła bąbelkowac :)

 

3. Edit: W jaki sposób można zmniejszyc NO2?

 

4. Edit: Wie ktoś jak nazywa się ta roślina po lewej stronie (ta duża)?

 

5. Edit: Jak na razie z moich obserwacji wynika że rybki zachowują się normalnie.... (poznają teren...) :twisted:

 

6. Edit: Zna ktoś odpowiedzi na moje pytania?

7. Edit: Czy nikt nie wie jak ta roślinka po lewo się nazywa....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Wypunktuję:

 

1. Światło. Niby dobre ale tak na prawdę do duszy. Jakie dokładnie tam masz żarówki? O jakiej temperaturze barwowej? Ja na twoim miejscu bym zainwestowała i kupiłabym 3 świetlówki 15W i statecznik 3x15W. A jakie dokładnie te świetlówki? Już piszę: Sylvania Aquastar + Sylvania Gro-Lux + jakaś zwykła o barwie 6500K.

 

2. Roślinki masz brzydko posadzone... Nie uwzględniasz żadnego planu. Ja bym je rozsadziła bardziej na boki, a na środek bym dała jakiś bajerancki korzeń. Wiem, że chcesz dać kokos ale moim zdaniem nie będzie to zbyt ładna ozdoba. Niby to naturalnie i nie żaden zamek... ale... Czy w prawdziwych rzekach czy jeziorach są kokosy? No raczej nie...

 

3. Tło... ja bym jednak dała ciemniejsze i fakturowane a nie gładkie. Poczytaj sobie ten temat, myślę, że wymyślisz coś ładniejszego viewtopic.php?f=40&t=8483

 

4. NO2 jeśli masz wysokie to normalne. Akwa jest świeże i niestety tak wygląda cykl azotowy. NO2 robi się wysokie i póki nie rozmnożą się bakterie nirtyfikacyjne i nie przerobią go na NO3, to niestety możesz mieć duży problem. Wrzuć w google hasło "cykl azotowy w akwarium". Myślę, ze dowiesz się wielu ważnych i ciekawych rzeczy.

 

5. Nawozy... Póki co, zdecyduj się na coś takiego http://allegro.pl/item669331004_aqua_ga ... atisy.html Ale musisz być bardzo ostrożny i zacznij go podawać w mniejszych dawkach.

 

6. CO2. Ten temat jest już dostatecznie wyczerpany na tym forum dlatego ja nie będę powtarzać, tylko odeślę cię tu: search.php Jedyne co ci podpowiem to przepis na zacier: viewtopic.php?p=88937#p88937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam tylko jedno pytanie , jak to zrobiłes ze tak szybko masz tak czysta wode? Startuje z 60L ,zwirek plukany starannie ,kamienie wygotowane a po posadzeniu roslinek i uruchomieniu natleniania (filtr z dzeszcownia) woda metna jak w beczce po wapnie i plywaja takie białe drobinki.Fakt ze start nastapil wczoraj rano ale po powrocie z pracy załamalem sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...