Skocz do zawartości

Glon? Choroba?


Gwiazda97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 tygodni. To będzie zabawa...

EDIT: Znalazłem informacje, że okrzemki pojawiają się przy nadmiarze światła i przy świetle słonecznym. Aktualnie mam 0,3W/l, co niekoniecznie jest nadmiarem, a promienie słoneczne do akwarium nie zaglądają. 

Edytowane przez Gwiazda97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków od niedojrzałego akwarium.  Z okrzemkami przy większym świetle się nie spotkałem.

Zrób testy na związki azotu i się dowiesz na jakim etapie dojrzewania jest akwarium, jak dojrzało i nie będziesz rozwalał biologi to niedługo powinny same zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest dojrzałe od kilku dni. Mam nadzieję, że szybko to zniknie. Dziękuję za pomoc ;).

Taaa akwarium zalane 3 tygodnie temu i już dojrzałe. Owszem może już najgorsze momenty ma za sobą (zresztą nikt tego nie wie), ale do dojrzałości to mu jeszcze daleko.  Jeśli zmniejszysz natężenie światła to możesz mieć problem gdyż okrzemki lubują się w miejscach słabo oświetlonych. To ile świecisz to też zagadka gdyż tego nie napisałeś.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę nie pisałem gdyż myślałem, że to wszystko minie. No i nie mięło... Jak sprzątałem w akwa to pościągałem okrzemki z roślin, ale to nic nie dało, po jakimś czasie zaczęły wracać. Wiecie jak z tym walczyć? Skutecznie oczywiście. Odpowiadając na pytanie wyżej: świecę 10h dziennie. Dalej jest o,3W/l z tym, że do pokrywy przykleiłem folię aluminiową (błyszczącą stroną) tak, aby światło nie było bezcelowo pochłaniane przez pokrywę tylko się odbijało i trafiało do akwarium. Powiem szczerze, że trochę to dało, zrobiło się troszkę jaśniej. Jak coś trzeba jeszcze podać to słucham ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem informacje, że okrzemki pojawiają się przy nadmiarze światła
Również pojawiają się przy zbyt wysokim poziomie związków krzemu w wodzie. Są firmy które produkują testy do badania SiO2. Jeśli Ci się uda takie testy kupić możesz sobie zrobić badanie wody pod tym kątem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh filtr... To jest priorytet do wymiany. Mam wewnętrzny o przepustowości 600l, na dniach będę wymieniał. NO2 i NO3 wykazuje mi zero. Na NH3/NH4 nie mam. Może jak dam kubeł z konkretnymi mediami filtracyjnymi to problem zniknie?

A i jeszcze jedno co może się przydać: leję codziennie carbo 4ml (wg. zaleceń producenta), mikro również 3ml dziennie, makro co 2 tygodni przy podmiankach

Edytowane przez Gwiazda97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh filtr... To jest priorytet do wymiany. Mam wewnętrzny o przepustowości 600l,

No więc masz przyczynę Twojego problemu, przy biologicznej filtracji  przepływ nie jest taki ważny, tylko ilość złóż dla bakterii.

 

 

 

i NO3 wykazuje mi zero.

Nie tylko filtr jest do wymiany.

 

 

 

A i jeszcze jedno co może się przydać: leję codziennie carbo 4ml (wg. zaleceń producenta), mikro również 3ml dziennie, makro co 2 tygodni przy podmiankach

To już pytanie do innego działu i musisz opisać akwarium a nie tak po łebkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się opisać wszystko jak najlepiej, dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką, nie wiem co jest istotne. Napisałem co nawożę ze względu na to, że myślałem, że się przyda. Co prawda to prawda, będzie trzeba i testy wymienić :D. Coś jeszcze podać czy jak na razie wszystko? Wymienię filtr i powiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś jeszcze podać czy jak na razie wszystko? Wymienię filtr i powiem co i jak.

Na razie tyle.

Jak kupisz nowy filtr to na conajmniej tydzień jak go podłączysz niech chodzą dwa (stary i nowy), zapakuj go jak największą ilością ceramiki.

Wymień filtr, testy, poczekaj z dwa tygodnie i wtedy daj znać.

 

 

Staram się opisać wszystko jak najlepiej, dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką, nie wiem co jest istotne.

Na górze każdego działu jest temat : "Jak zadawać pytania..." - to jest schemat wg którego odpowiadasz na pytania, w akwarystyce wszystko jest istotne, to bardzo mały ekosystem, który łatwo zaburzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...