Skocz do zawartości

Czy to prawda??Słabe kiryski panda???


Dominus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce zakupić kilka kirysków panda do mojego zbiornika lecz sprzedawca w zoologicznym odradza ponieważ uważa że są bardzo delikatne i szybko padną.

Mam pytanie czy naprawdę są takie delikatne czy tylko dlatego tak mówi bo będzie musiał je sprowadzić a chce się pozbyć tego co ma  bo ma tylko spiżowe????

 

Z gory dzięki za pomoc

Edytowane przez Dominus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zależy z jakiego źródła pochodzą. Przeważnie hodowcom hurtowym zależy tylko na tym aby ryba się sprzedała i nie dbają o jej jakość. Przyznam, że ja ja kupowałem swoje to one nie były w dobre kondycji i z 8 sztuk zostały tylko 3. Polecam dla każdej nowo wprowadzanej obsady do akwarium przeprowadzać kwarantannę. Takim sposobem unikniesz przyniesienia czegoś nieporządanego do swojego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane zbiornika:
 
Dł. 50 cm
Szer. 30 cm
Wys. 45 cm

Podłoże to jakiś biały żwirek nie jest gruby.
Oświetlenie 0,5 W/l.
Bimbrownia.
Kilka roślinek.
Temp 25 stopni.
 
To nam daje 67,5 l.

Odczyn (pH) 7,4. 


Twardość     328
ogólna *.   18 odH.

Azotany (NO3)  2,21.

Azotyny (NO2)    < 0,010.

To są parametry wody z  rurociągów.

Mam tylko trzy gupiki. :)

Mam zamiar dołożyć:

Parke prętników.

7 neonów.

3 kiryski.

3 otosiki.

Ślimaka.

I kilka krewetek red cherry.

Napisz mi co myślisz o tej obsadzie co zmienić i czy kiryski panda będą pasować.

Oto foto :
53358e06d101e4acgen.jpg
 

Edytowane przez Dominus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w wielu postach czytałem ze Kiryski potrzebują piasku za grunt. Po własnych doświadczeniach wiem , że piach nie zawsze się sprawdza. Czasem powstają infekcje skrzeli. U siebie posiadam za podkład nawóz dla roślin a na nim znajduje się drobny żwirek (nie ostry) i kiryski dają sobie świetnie radę :) takie moje małe spostrzeżenie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam tez żwir 2-4 mm i kiryski dają rade

A mają jakieś inne wyjście skoro je trzymasz na takim, a nie innym podłożu? Niestety nie jest to szczęśliwy żywot...kiryska.

 

miałem kiedyś piasek ale jest nie praktyczny

Z ciekawością poczytam Twoje uzasadnienie tej teorii ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek praktyczny. Nic nie wypływa, nie brudzi się, wszystko się samo czyści i jeszcze lepsza filtracja + ryby przesiewają.

 

Tak ale zostają na jego powierzchni "frędzle" (odchody) a poza tym ryby maja trudności z wyłowieniem pokarmu z dna, ja uważam ze żwirek ma plusy i minusy, ale piasek ma tez plusy i minusy.

Edytowane przez Avatar94xPLx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak ale zostają na jego powierzchni "frędzle" (odchody) a poza tym ryby maja trudności z wyłowieniem pokarmu z dna
To jak to w końcu jest? Skoro odchody się nie zapadają w podłoże, to i pokarm zapewne też. Nie powiesz chyba, że łatwiej mają wybierać pokarm spomiędzy żwiru (a przy okazji wymieszanego z odchodami)? ;)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o własnych doświadczeniach wiem , że piach nie zawsze się sprawdza. Czasem powstają infekcje skrzeli.
 

Jak?! Pytam się jakim cudem ryby w naturze jeszcze żyją?! Jak one to robią? Powinny już dawno umrzeć od miliona infekcji przez X lat :o Coś tu jest bardzo podejrzane.

 

Kappa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak?! Pytam się jakim cudem ryby w naturze jeszcze żyją?! Jak one to robią? Powinny już dawno umrzeć od miliona infekcji przez X lat :o Coś tu jest bardzo podejrzane.

 

Kappa. 

 

Nie wiem jak ale u mnie tak było, dlatego posiadam żwirek :) A to, że żyją na wolności od X lat nie oznacza, że w akwarium tez tak bedzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jak to w końcu jest? Skoro odchody się nie zapadają w podłoże, to i pokarm zapewne też. Nie powiesz chyba, że łatwiej mają wybierać pokarm spomiędzy żwiru (a przy okazji wymieszanego z odchodami)?

W naturze zanieczyszczenia "likwiduje" nieustanie płynąca woda. Natomiast w akwarium tę role pełni filtr. Pokarm długo się utrzymuje się na powierzchni żwiru.  

 

 

Jak?! Pytam się jakim cudem ryby w naturze jeszcze żyją?! Jak one to robią? Powinny już dawno umrzeć od miliona infekcji przez X lat Coś tu jest bardzo podejrzane.   Kappa. 

Ale jednak cześć żwiru może zostać w skrzelach i prowadzić do infekcji skrzeli, a nawet nieodwracalnego uszkodzenia. Kolega tez tak miał z kiryskami spiżowymi i 5 sztuk mu zdechło i zostały mu 3 pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał gruby piasek to może i tak się stało ale jednak drobniutki raczej nie zostanie im w skrzalach. Jeśli byłoby to dla nich tak ryzykowne nie robiłyby tego w akwariach jak i w naturze. Przesiewanie piasku jest to ich naturalne zachowanie i nie wierzę, że natura pozwoliłaby sobie na takie ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czemu macie takie uprzedzenia do piachu. Ten ma infekcję skrzeli, tamtemu rośliny gniją a trzeciemu jeszcze coś innego. Jestem w stanie dać uciąć sobie rękę, że nie powoduje tego piach. Osobiście nie znam bardziej uniwersalnego podłoża zarówno dla ryb i roślin niż piach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...