Skocz do zawartości

OBSADA ze względu na ph i gh


nick23344
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas w moich 112l pływają gupiki, mieczyki, molinezje, glonojad, cierniooczki i jakiś samotny kirysek i bystrzyk.

 

Nie jest to szczyt moich marzeń ;)

 

Ze względu na dzieci muszę mieć ko-lo-ro-wo, więc wszelkie rybki stonowane kolorystycznie nie spotkają się z zachwytem. Właśnie oddałam żałobniczki i rasbory Hengela.

 

 

Sprawdziłam parametry wody:

Ph 7,5-8

KH 9

GH 11

 

Jaki zestaw byście mi proponowali do ławicy neonków Inessa?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Wszak: Neon Inessa toleruje prawie każdą wodę, jednakże najlepiej jak jest to woda miękka do średnio twardej. Neon Innesa lepiej adoptuje się do różnych odczynów pH, niż neon czerwony. ( http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html )

 

Woda o GH 11 i KH 9 jest na pograniczu miękkiej i średnio twardej, więc w czym rzecz?

 

Poza tym... wg wytycznych kiepsko powinny mi żyć cierniooczki (preferowane parametry wody to: pH 6,5-7, twardość 8ºdGH). Mam od kilku lat 6szt i mają się znakomicie. Żaden nigdy mi nie padł, nie chorował.

 

Przy okazji znalazłam fajną wyszukiwarkę gatunków ryb, ze względu na parametry wody:

 

Link usunięty. Regulamin - 4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe.

 

Można przyjąć też inne kryterium.

Edytowane przez andy102
Regulamin 4.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to dlatego, iż niektórzy święcie wierzą w cyferki a nieco mniej w słowa typu adaptacja czy tolerancja. Odejście od wyśrubowanych cyferk dla wielu oznacza, że z definicji rybki czują się źle, nawet jeżeli wyglądają na zdrowe, chętnie przyjmują pokarm i są z nami od lat.

 

Za kolejne namawianie do trzymania ryb w nieodpowiednich warunkach będą bonusy. To nie jest pierwszy raz.  Krzysiek1702

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda.

Sprawdziłam parametry, przynajmniej wiem jaką z grubsza mam wodę.

 

Jak przeleciałam spisy, to w takiej wodzie i przy tej wielkości akwarium, mogłyby być z tych co mi się podobają:

  1. glonojad

  2. razbora galaxy (będą u córek)

  3. pielęgnica ramireza

  4. neon inessa

  5. molinezja

  6. modrook słoneczny

  7. mieczyk

  8. kirysek panda i lamparci (będą u córek)

  9. barwniak szmaragdowy

  10. cierniooczek

  11. gupik

Jaki zestaw byłby ok by się nie obgryzały, nie zatłukły, nie zeżarły roślin?

 

Neonków 10? czy więcej?

 

Piskorki były, są i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja czy tolerancja.

Korund, nie prowokuj autora tematu do propagowania błędnych informacji i sam takich nie pisz.

Ryby nie będą się adaptować, a ryby będą się męczyć ciągle bo, cyt: "Kilka pokoleń w niewoli nie zmieni tysięcy lat ewolucji".

Ty byś się też adoptował i czuł się super trzymany aż do końca twoich dni w niewoli, np. RPA czy Meksyku? Czy po prostu starałbyś się przeżyć (jadłbyś, oddychał, po prostu żył) ?

 

 

Wszak: Neon Inessa toleruje prawie każdą wodę, jednakże najlepiej jak jest to woda miękka do średnio twardej. Neon Innesa lepiej adoptuje się do różnych odczynów pH, niż neon czerwony. ( http://www.superakwa...nesa-id419.html)

 Po to zakładasz temat, abyś mogła skonfrontować takie informacje z doświadczeniami tutejszych userów.

 

 

Sprawdziłam parametry wody: Ph 7,5-8 KH 9 GH 11
Neonków 10? czy więcej?

Czyli twoim zdaniem dalej uważasz, że jest OK?  

Ph 7,5 to może być równie dobrze 7,9. Nie chcesz nikogo posłuchać, zakładasz dwa podobne tematy i promujesz jakieś dziwnie informację, Jeżeli chcesz trzymać/męczyć ryby a nie zająć  się akwarystyką to napisz to, a ja więcej udziału w takich rozmowach nie będę brał i Wam przeszkadzał. To forum ma poziom i na prawdę nie popieram takiej kanibalizacji z waszej strony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pokoleń w niewoli nie zmieni tysięcy lat ewolucji

 

 

Owszem, kilka nie, ale kilkaset to już zupełnie inna kwestia. Nie propaguje trzymania ryb w niewłaściwych warunkach, po prostu zwracam uwagę na fakt, że dobre warunki mogą być znacznie szersze niż warunki naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to zakładasz temat, abyś mogła skonfrontować takie informacje z doświadczeniami tutejszych userów.

 

Zakładam po to by dowiedzieć się jakie ryby nie będą wchodzić w konflikty między sobą. A ponieważ zasadą forum jest podać parametry - to podaję.

 

Więc daruj sobie elaboraty o samopoczuciu rybek. Pogooglałam i wybrałam dane, które były w większości. Nie jesteś dla mnie mega autorytetem, który przyćmi cały świat internetowy. (Tylko nie wpadaj w histerię z tego powodu.)

 

Kolejne takie wycieczki osobiste będą traktowane jako posty nic nie wnoszące do tematu i odpowiednio nagradzane.

Wszelkie spory wyjaśniamy na PW, a nie zaśmiecamy nimi posty na forum. Zaakceptowaliście regulamin podczas rejestracji, to go przestrzegajcie. Dotyczy to wszystkich uczestników dyskusji.

andy102

 

 

Proszę więc by i do mnie nie było wycieczek osobistych. I żeby INNI też trzymali się tematu.

 

A temat brzmi:

 

co dorzucić do towarzystwa neonkom?

 

Ktoś ma pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdziłam parametry wody:

Ph 7,5-8

KH 9

GH 11

 

 

co dorzucić do towarzystwa neonkom? Ktoś ma pomysły?

 

Odpowiedź jest jedna i innej nie dostaniesz, przy tych parametrach neony innesa nie mają prawa zaistnieć w tym akwarium.

Masz wodę za twardą, zasadową. Koniec, kropka!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic tu po mnie - będę eksperymentować z obsadą na tyle na ile wygooglam.

 

W życiu miałam różnych fachowców, najgorsi byli ci, którzy krzyczeli "ja wszystko wiem i jestem the best!", a najlepszy fach w ręku mieli ci, którzy wrzeszczeć nie musieli. Nie mam powodów by wierzyć Wam w każde słowo. Zaufanie zdobywa się z czasem, a nie dlatego, że ktoś powie: "ja wiem najlepiej, a jak nie zrobisz tak jak radzę to już nic ci nie powiem". No sorry, to dziecinada.

 

W związku z tym, że wyrosłam z piaskownicy już dawno,

PROSZĘ O CAŁKOWITĄ LIKWIDACJĘ KONTA.

 

 

 

ps. i ciekawostka: w mojej wodzie niewielki procent gupików przeżywa, podczas gdy inne gatunki nigdy nie zdychają.

Edytowane przez SIKORECZKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...