Skocz do zawartości

deszczownia c.d.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

przeczytalem przed chwilą temat na forum "napowietrzanie i filtracja" dot. deszczowni i jej wysokości, i nasunęło mi się pytanie:

 

jeżeli umieszczę ją pod lustrem wody w akwa 60l bez roślin żywych to skąd moje ryby będą miały tlen? nie mam napowietrzacza. tam napisaliście że poniżej lustra jest najbardziej polecanym sposobem i ktoś pisał że roślinki mu lepiej rosną a ryby też sie maja niezle.

teraz robie tak że na noc deszczownia jest lekko ponad wodą (prawie nie slyszalna) a jak wstaje to podnosze aby bylo wiecej bąbelków kosztem większego halasu..

 

i druga sprawa:

od dluzszego czasu przymierzam się do akwarium 216l i jak tam mam zrealizowac napowietrzanie (będe mial sporo roślinek ale też dużo małych rybek) moja pierwsza myśl to sama deszczownia + ewentualnie mały "brzęczyk". co na to fachowcy?:D

 

PS sorry ze tam nie napisalem tylko zalozylem nowy temat ale bylo juz zamkniete ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ma się tak, że sam ruch tafli wody napowietrza bardzo dobrze! jeżeli stosujesz deszczownię w sposób a jaki opisujesz to gratulacje, bo to poprawny sposób. Do 216l mały brzęczek nie zaszkodzi ;) A nawet lepiej bimbrownię! :shock: Jak chcesz mieć dużo roślin to musisz mieć dużo oświetlenia. Masz dużo oświetlenia możesz dać dużo roślin i bimbrownię. Dasz bimbrownię to rośliny strzelą jak szalone, a w procesie fotosyntezy oddadzą sporo pożytecznego tlenu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mei tyle to ja wiem, chociaż kiedyś, dawno temu założyłem deszczownie zaraz ponad dnem akwa i sie dziwilem ze bąbelki lecą tylko przez chwile i zaraz przestają:D prawie do sklepu z tym poszedlem, dobrze że instrukcje znalazlem:D

 

tylko wlasnie chodzi mi o to czemu mimo tego że deszczownia jest pod wodą kogoś rybki i roślinki miały się całkiem nieźle ;)

odpowiedz hipcia wiele wniosła, dzieki wielkie.

jeszcze tylko spytam, tak dla pewności:

jak bede mial duzo roślinek, dobre oświetlenie i tę bimbrownie (co to właściwie jest?:D) to deszczownia będzie mogła byc caly czas pod wodą?

 

PS

deszczownia czy deszczownica? co jest bardziej poprawne bo spotkalem sie z dwiema wersjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :D dzieki wielkie.

ja myslalem ze ta bimbrownia to dostarcza tlen a nie dwutlenek i o jego niedobor się bałem... a same te tabletki CO2 nie zadzialają? trzeba koniecznie takie coś robić? zwykly taki co2 co mają do piwa z kega bedzie dobry?

i jeszcze mam pytanie czy oplaca sie stosowac kabel grzejny? czy to naprawde pomaga w odmulaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel pomaga w ten sposób, że podgrzewa wodę od dna. wiadomo, że cieplejsza woda się unosi, zimna opada i jest ciągła rotacja. Jeżeli z dna się podnosi to zrusza się również to co zalega na dnie. Im więcej tego w powietrzu tym większa szansa, że filtr wciągnie zanieczyszczenia.

 

Co do CO2 z kega to nie wiem, bo gaz trzeba podawać w określonej liczbie bąbelków na sekundę, żeby ryb nie poddusić... Wiem, że można zastosować najzwyklejszy zestaw do podawania kroplówki, aby kontrolować ilość gazu. Poszukaj więcej na forum o bimbrowni. Są dwa obszerne tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...