Skocz do zawartości

Montaż świetlówki kompaktowej w pokrywie


Rekomendowane odpowiedzi

A jaka masz w tej oprawce świetlówkę ? Chodzi mi o parametry - czy to taka jaka była w niej od nowości czy może wymieniałaś ją na jakąś specjalistyczną akwarystyczną ? Jaka była by najlepsza wg. Ciebie - u mnie chciałbym coś dołożyć bo mam zbiornik 70 L a mam świetlówkę taką : http://allegro.pl/item654257658_swietlo ... iatlo.html

i jeden rdzeń świeci na lekko niebieskawy kolor- a drugi na biało - ma to 24 W (na 70 L; 0,34 W/L - mało)takie oświetlenie było standardowo w pokrywie.

 

Tak jeszcze patrzę, że włącznik masz niezaizolowany przed wilgocią , a więc mam tu pytanie - jak tę lampkę włączasz - tym włącznikiem czy tak po prostu do gniazdka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłam, była tam świetlówka 4000K. Teraz mam tam Sylvanię Gro-Lux 8500K. Włącznik mam cały czas włączony ale kabel mam połączony z zasilaniem od statecznika (pozostałe dwie świetlówki). Czyli: mam jeden przewód zasilający do wszystkich świetlówek ale jeśli chcę odłączyć tą oprawę to po prostu wyłączam pstryczek. Nie mam żadnego problemu przez wilgoć na włączniku ani na przewodzie od oprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam podłączone swietlówki równocześnie do programatora i zwykłych włączników -> jak mnie nie ma to działa samo ale jak jestem i chce soobie "porządzić" to ja decyduje:D

to jedyne rozwiązanie na jakie wpadłem;

cel był taki żęby z opkrywy wisiał jeden kabel i się udało-> w zabudowanej części pokrywy mam transformator 12v, dwa programatory, 3x statecznik, 2 x wentylator no i mały paneli po boku z przełącznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już wczoraj zamontowałem sobie 2 takie dodatkowe - kuchenne świetlówki z oprawka - zaizolowałem jak u mei taśmą, tylko nie przymocowywałem na wkręciki, czy druciki ;) tylko na taśmę dwustronną - mam nadzieję że wytrzyma ;) dodatkowo założyłem włącznik na zewnątrz jak przy lampce i świeci już ładnie - oby roślinki doceniły i rosły ładniej niż dotychczas

Tylko jak już kupiłem to w domu zauważyłem że są świetlówki typu T4 -

i właśnie mam pytanie odnoście tego czy istnieją takie specjalne do akwarystyki świetlówki (T4) bo chciałbym jeszcze je - te co mam wymienić - te co są standardowe mają 4000 K a wolałbym jakieś 6500.

Ktoś wie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świetlówek specjalistycznych t4 to nie wiem, ale nie ryzykował bym z tą taśmą dwustronną. Woda paruje i skrapla się na pokrywie. Prędzej czy później wpadnie do wody. Co za tym idzie życie ryb zagrożone, Twoje zresztą też jeżeli nie wyłączysz świetlówki przed łowieniem ich z wody. Przemyśl to :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...