Skocz do zawartości

Podstawowe testy wody-jakie?


Bartoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium stoi od maja 2014 roku.

Nie posiadałem wcześniej żadnych testów. Aktualnie mam jakieś glony w akwarium i chciałbym sprawdzić parametry mojej wody. Jakie będą podstawowe parametry do sprawdzenia? (nie chcę kupować całej walizki z wszystkimi parametrami jeśli jakieś są bezużyteczne) 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe wg mnie, zarówno pod kątem parametrów dla ryb jak i nawożenia i ewentualnych glonów to PH, GH, KH, NO3, PO4 i Fe, przydają się jeszcze NO2 i K. Polecam testy kropelkowe.

 

Czyli nie opłaca mi się kupować osobnych testów, same testy na PO4 i NO3 to koszt 80zł. Lepiej zainwestuję w całą skrzynkę NO3 NH3 PH PO4 NO2 GH-KH Aquaset 1 od Zoolka. 

Jakie sole powinienem kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie opłaca mi się kupować osobnych testów, same testy na PO4 i NO3 to koszt 80zł. Lepiej zainwestuję w całą skrzynkę NO3 NH3 PH PO4 NO2 GH-KH Aquaset 1 od Zoolka. 

Jakie sole powinienem kupić?

 

Bez przesady na alledrogo za No3 i Po4 już z przesyłką zapłacisz 45 zł  ;) Nie mniej jednak faktycznie jak sobie zliczysz całość to może się okazać,że walizka wyjdzie lepej, JBL też ma fajne walizki.

 

Tutaj masz o nawożeniu: http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

A tutaj o solach: http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam testów zoolek i jestem zadowolony  jedyne ale jakie można mieć  to do testu na NO3  dość cięzko go odczytać ,ale to wina wydruku/kolorów .

Testy zolek kupisz za 12-14zl na allegro  PH ,KH-GH,FE,PO4.

 

Ale faktycznie praktyczniej jest kupić taki set jeśli nie masz żadnych testów jeszcze a jakiej firmy to już twój wybór  set zoolek z 9 testami kupisz za 150zl   to samo od JBL za 250zl

 

imho  kupić zoolka a jedynie no3 jbl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...