Skocz do zawartości

[144+63+63+54]Trochę wody w domu.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Temat założony z przymusu.

Po prostu boję się, że dostanę za chwilę po ryju co od niektórych. Prawda Sławek? ;p

 

 

Po dość dobrych "kilku" miesiącach przerwy w akwarystyce postanowiłem coś zalać na nowo. Ze szkieł jakie miałem, ostało się jedynie 144l, które ostatni rok po prostu stało by stać. Zarośnięte, zaglonione, ogólnie masakra. Pora było coś zrobić na ten nowy rok ;)

 

Fotki z fona , robione na szybko. Niestety brak aparatu na dzień dzisiejszy.

 

 

Zanim zacznę opisywać dokładnie co i jak, to chciałbym podziękować paru osobom za wsparcie i pomoc.

 

Ekipa z zoomar-u w Raciborzu:

Ania- szkło, pokrywy, osprzęt itp.

Iwona- rybki. Były super przygotowane do podróży!! Dziękuję bardzo.

Grzegorz- za pomoc w ogarnięciu dziewczyn oraz rabat :piwo:

 

Ludzie z forum:

Sławek121- za roślinki. Powiedz takiemu, że chcesz po gałązce to Ci wyśle całe drzewa ;p. Czubek.

Darekbart- za kawę o 4.30 nad ranem. Ledwo już żyłem po całej trasie za kółkiem. Też czubek ;p

Grzesiek(shem)- szybka nauka o malawi

 

Inni:

pasażera podróży za poświęcenie się i grzanie worków z rybami na własnych jajkach. Serio mówię. Szkoda, że nie mam fotki ;p.

Mamie: że cierpliwie zniosła te szklanki i słoiki z roślinami na parapetach w domu.

 

 

 

 

144l.

malawi

100x48x30h

eheim 2213- wkłady: zeolit i włóknina

18W sera daylight brillant 6000K

20W power glo 18000K

podłoże: piasek kwarcowy

Kamienie z nad rzeki ;p

Tło: białe

Obsada: mieszanka pyszczaków. Będzie ostra selekcja oraz wymiany. Wiozłem ryby z pl, więc bałem się iść od razu w konkretną obsadę. Okazało się że niepotrzebnie. Wszystkie rybki przeżyły. 0 strat.

Roślinność: będzie parę sztuk nurzańca.

Nic nie zmieniam ;p

12f50b64828b32e9gen.jpg

 

 

 

63l

60x30x35h

BW azja

eheim 2213- wkłady: ceramika, torf, włóknina

15W sera daylight brillant 6000K + odbłyśniki

Podłoże: flora-base complete aquarium soil

Kamienie z nad rzeki plus jakieś badyle.

Tło: na dzień dzisiejszy brak, będzie coś czerwone lub pomarańcz.

Obsada: 15-18x razbora klinowa + bojek

Roślinność: zwartki, pistia

Czeka na rozrost roślin.

4b869818fc8f9f8dgen.jpg

 

 

63l

60x30x35h

BW ameryka

Aquael versamax mini- włóknina

Jakiś chińczyk9też kaskada)- wkłady: torf

11W energooszczędna żarówka 3500K.

Podłoże: piasek 1-2mm

Patyki, liście, szyszki.

Tło: brak. I za cholerę nie dam rady nic tam włożyć. Więc zostanie jak jest.

Obsada: yyy...zapomniałem. Jak sobie przypomnę co to, to dopiszę. Miały być neony do tego. Ale niech im krzyż na drogę lekkim będzie. Padły w trasie :(.

Roślinność: pistia

Nowe korzenie się moczą w wodzie z solą.

 

a2bca041c06098b0gen.jpg

 

 

54l

60x30x30h

Mcharium.

Aquael versamax mini- włóknina + gąbka na wlocie

15W polamp 6500K+dołożony odbłyśnik

Podłoże: Zolux aqua sand nature

Tło: worek na śmieci. Ale będzie zmieniane.

Obsada: RC i babaulti

Roślinność: mchy i jakieś inne cuda jakie udało się coniektórym upchać w paczce. Wszystko czeka na rozrost i aranżację. Dlatego bez fotek dzisiaj.

 

{img} mchy pfff......{\img}

 

 

 

 

Mały ołtarzyk po przemeblowaniu w pokoju. Azja stoi obok tv, czyli  na przeciwko tych szklanek.

 

 

acdd4e9372257e27gen.jpg

 

 

W planach 54l w kuchni na blacie oraz coś na biurko. Jakaś kostka 25x25x25 robiąca za nocną lampkę.

Edytowane przez ahaed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temat założony z przymusu. Po prostu boję się, że dostanę za chwilę po ryju co od niektórych. Prawda Sławek? ;p

Spróbował byś tylko nie założyć tego tematu ;)

 

Co do baniaków, to podoba mi się Malawi i Azja ( w niej tylko te kamienie mi jakoś nie grają ). Mcharium nie pokazałeś, ale i tak mam nadzieję, że będzie najlepsze :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No ale Azję to zepsułeś tym podłożem.

Zwartkom wystarczyłby sam piach.

 

Locdog; proszę, już nawet z tłem. Kamole chce wymienić na otoczaki a reszta zostaje jak jest. Bo tak chce ;p

 

71af20874b1b9c01gen.jpg

 

 

Wpada "w oko" te BW Ameryka, ale  dla mnie czegoś tam brakuje, może jakiegoś "bajzlu"?

Wg. mnie, to te gałęzie są zbyt symetrycznie poukładane,mogłeś je troszkę w "nieładzie" powkładać. 

No i te tło...zrób coś z tym, bo jego brak w oczy kole ;).

 

 

ok.

 

 

c1bd34da37ea1a51gen.jpg

 

4a8ead3a01a1c84bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To się jeszcze trochę do tej Azji przyczepie; jak już z lenistwa nasypałeś tego piasku na tą florę-base(która i tak wylezie Ci na wierzch), to mogłeś przynajmniej podebrać trochę z pod przedniej szyby, i uzupełnić to piaskiem, efekt byłby lepszy :).

Jak ja się zaraz przyczepię to....

Zalewać to nie było komu, a komentować każdy.

 

Znacie to skądś?

Pożar.

Dom w ogniu.

Dym, panika, płomienie...

I co?

Rozpalić nie było komu, ale ogrzać się to wszyscy przyszli ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

Nie bądź mazgaj, i jako stary "mod", daj przykład jak się stawia porządne akwa.

"Pokaż, na co Cię stać, ale nie jeden raz..." ;)

 

 

Wsiadam w auto. Nie przemyślałeś jednej rzeczy, Mapet itd mnie mo krytykować bo ma daleko. Ale Ty przegiąłeś ;p Już idę po kluczyki z auta.

 

 

Edit:

 

Dobrze że nikt nie wie, że wpuściłem ryby do świeżo zalanych akwa ;p

I co najgorsze? Wszystkie ryby to przeżyły ;p

A tak naprawdę miałem przygotowaną wodę itd. Dlatego np: w azji działa eheim i jest to dziwne podłoże. BW i mcharium dostało w 100% wodę z 144l.

Starałem się przenieść ile tylko dałem radę z funkcjonującego zbiornika. Jedynie malawi zostało od razu zalane i wpuszczone ryby. Przyznaję się bez bicia. Cholerna holenderska woda. Już nie wiem czym to zatwardzać. Zaraz zacznę tam chyba pakować cement łopatą.

Po 3-4 tygodniach od założenia zbiorników wszystko jest dalej ok. Parametry od dawna w normie. Ryby szaleją. Rośliny już powoli też. Jedynie mchy coś wolno. Dostaną troszkę pierwiastków na dniach, dzięki uprzejmości kolegi z forum. Oraz dodam im tam troszkę więcej światła.

 

 

 

Edytowane przez ahaed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...