Jump to content

pierwsze akwarium

galaxian
 Share

Recommended Posts

Witam zakladam pierwsze akwarium jak w temacie wybralem zbiornil juwel lido 120 filtr zewnetrzny mam pytanie odnosnie oswietlenia akwarium posiada orginalnie 2x25w chce dodatkowe zamontowac ledy tylko nie wiem ile paskow znalazem cos takiego i nie wiem czy dac metr czy dwa roslinki jakie planuje zakupic to jakies malo wymagajace np

Cryptocoryne lucens co myslicie ???

Witam i upominam, że skoro zaakceptowałeś regulamin, to należałoby go przestrzegać.

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

andy102

5x skalar, 4x pielęgniczka ramireza, 8x kiryski, 20x bystrzyk

Nie rozpędzaj się tak... To akwarium ma dno jak w zwykłej 60, masz tu miejsce na jedną parkę ramireza i niewielką ławicę.

W tym litrażu spokojnie znajdziesz lepsze akwarium, choćby standardowa 112. W tym zestawie masz zbiornik o fatalnych wymiarach, zobaczysz jakie będziesz miał problemy ze zrobieniem w nim jakiegokolwiek aranżu. Widziałeś go na żywo? Jak masz możliwość to obejrzyj go w sklepie, albo "narysuj" go sobie w domu (uwzględnij też miejsce zajęte przez filtr).

Moim zdaniem lepszym wyborem byłby zbiornik niższy, ale o większej powierzchni dna. Nie byłoby wtedy problemów z oświetleniem, dużo większe możliwości wyboru obsady (do tego też parametry wody się przydadzą).