Skocz do zawartości

Gupik,Kirysek,Razbora


Schmitz15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytan lecz najpierw podam wam co mam w zbiorniku

 

Zbiornik 54l 30x30x60 cm 

Filtr Aquael fan 1 plus

Grzałka Diversa thermo 50 lecz przychodzi jutro GRzałka aquael comfortyzone gold 75w

Oświetlenie świetlówka 15W

 

Obsada

 

5 Gupików

4 Skalary

5 Żałobniczek

5 Molinezji

1 Mieczyk

 

Wiem,obsada jest do nici lecz chce ja wymienic pod koniec stycznia a mianowicie nowa obsada bedzie :

10 Gupików Pawie Oka

10 Razbor Galaxy

5 Kirysków Pstrych 

 

A teraz kilka pytań :

 

Czy Obsada 10 Gupików,10 Razbor,5 Kirysków moga byc bez problemu ze soba  ? Czytalem na internecie o tych rybach i na 80 % moga byc razem lecz jednoznacznej decyzji nie uzyskalem wiec chce sie dowiedziec.

Mam jeden kotnik siatkowy na narybek Gupika i zastanawiam sie nad kupnem plastikowego w którym narybek spada na dno a  samica nie pozera mlodych i chcialbym znac wasza opinie na ten temat  

 

Ja do szkoly wstaje juz o 6:00 rano i wtedy zapalam swiatlo rybkom a gasze ok godziny 21 wiec 15 godzin swiece i wiem ze to za dlugo jest i nie wiem co zrobic z tym poniewac pozniej nie moge zaswiecic bo w szkole jestem chyba ze wylacznikiem czasowym tylko rano rybki jesc nie dostana i tez mam z tym problem ,licze na wasza pomoc  ;)

 

Jak cos pytac  :)

 

Witam na forum i zarazem upominam że na forum wymagana jest poprawna pisownia z użyciem polskich znaków diakrytycznych. Regulamin 6.1  /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło ustaw sobie na wyłączniku czasowym. Ryby nie muszą mieć od samego rana świecone, ale dla roślin te 8-10 godzin potrzeba. Jak sobie np. od 11-12tej do tej 21ej ustawisz - będzie OK. A nakarmić ryby możesz dopiero po powrocie ze szkoły.

 

Kotnik plastikowy sprawdza się w pustym akwarium - bez ryb. Samica siedzi w kotniku, a maluchy rozbiegają się po akwarium. W zbiorniku ogólnym to bez sensu, bo co prawda samica ci młodych nie zje, ale pozostałe ryby na pewno chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planowanej obsady

 

10 Gupików Pawie Oka

10 Razbor Galaxy

5 Kirysków Pstrych

to gupików dałbym co najmniej o połowę mniej i zrezygnował bym z kirysków. Po prostu to akwarium jest za małe dla kirysków pstrych.

 

Razbora galaxy to błędna nazwa Danio perłowych.

 

Co do kotnika to myślę że jest to zbędny wydatek. Wystarczy jak akwarium będzie częściowo zarośnięte roślinami, a wielce prawdopodobne że któreś z młodych uchowają się w akwarium ogólnym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planowanej obsady

to gupików dałbym co najmniej o połowę mniej i zrezygnował bym z kirysków. Po prostu to akwarium jest za małe dla kirysków pstrych.

 

Razbora galaxy to błędna nazwa Danio perłowych.

 

Co do kotnika to myślę że jest to zbędny wydatek. Wystarczy jak akwarium będzie częściowo zarośnięte roślinami, a wielce prawdopodobne że któreś z młodych uchowają się w akwarium ogólnym.

 

 

Lada moment i tak bede mial male gupiki wiec moge nie dokupywac Gupików lecz chciałbym miec rybki czyscicielów by mogly byc z daniami perłowatymi i Gupikami ;)

 

Regulamin - Pisownia 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Więcej upomnień nie będzie.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...