Skocz do zawartości

Ilośc Co2


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Założyłem sobie ostatnio bimbrownie,roślinki bujały mi się znakomicie i bez tego, ale chciałem poeksperymentowac. Rzeczywiście wszystko ruszyło do przodu, roślinki rosną wspaniale. Dlatego mam pytanie związane z dostarczanym Co2. Nie chce przesadzic z ilością dwutlenku, czy jest to możliwe, czy trzeba jakoś ograniczac dostarczanie. Nie mogę nigdzie znaleśc odpowiedzi na moje pytanie. Piszcie , nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że ty nie możesz znaleźć nigdzie informacji, jak wczoraj osobiście wykasowałam kilkadziesiąt tematów tego typu, bo na forum już wszystko zostało dawno porządnie opisane w dwóch długich tematach... Poszukaj jeszcze raz (opcja szukaj i słowo bimbrownia :roll: ) i kup sobie test na stężenie CO2 w wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wyników wyszukiwania. Po drugie przeczytałem wiele artykułóww na tematy związane z bimbriwnią, wszędzie opisane jest milion sposobów jak skonstrułowac "maszynerie", jak wszystko udoskonalac, a nigdzie nie jest wspomniane o ilości dostarczanego dwutlenku. Nie mam czasu na siedzenie przed kompem, wolne chwile , których mam bardzo mało, spędzam przy moim zbiorniku. Tylko dla tego zadałem to pytanie, uważam że to żaden problem udzielic odpowiedzi. gdy bym miał czas to na pewno nie zadawał bym pytań. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko,a mianowicie :

Stosuje CO2,dozuje je za pomocą dyfuzora typu dzwon,i za bardzo nie wiem czy ten dzwon ma być całkowicie zanużony w wodzie czy ma wystawać 5 mm nad powierzchnię??Prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko,a mianowicie :

Stosuje CO2,dozuje je za pomocą dyfuzora typu dzwon,i za bardzo nie wiem czy ten dzwon ma być całkowicie zanużony w wodzie czy ma wystawać 5 mm nad powierzchnię??Prosze o radę.

Nie ma to większego znaczenia (zanurzony piszemy przez "rz" !). Ale raczej cały pod wodą.

Ważne aby był umieszczony w miejscu dużego ruchu wody, najlepiej przy wylocie z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

wczesniejszy dyfuzor jaki miałem w instrukcji było napisane ; ' dyzuzor umieścić tak aby wystawał ponad wodę 5mm, teraz jak mam ten nowy i jest całkiem zanurzony to bardzo szybko mi się w nim zbiera powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmiar raczej nie bo mam mierni CO2 pernametny i jest do ciągle mało.Wydaje mi sie ze tak sie gromadzi O2,bo jak w tamtym poprzednim miałem go nad powierzchnia to do powierzchni wody CO2 mi sie dobrze rozpuszczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...