Skocz do zawartości

Neony Innesa [54l]


Kendai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w akwarium mam 10 neonków i 4 kiryski. Wstyd, ale i 3 piskorki, niestety nie do oddania, bo żony :/ Więc mam pytanie, czy mogę coś do nich dołożyć, bo dziwnie to wszystko wygląda. Neony rozproszone, piskorki pochowane, a tylko kiryski świrują :D. Czy mógłbym dać tam 1+2 molinezje, lub harem bojownika, lub samego samca. Nie zrobi nic neonom ani piskorkom? I jeszcze jedno, czy mógłbym mieć w tym akwa samą bojowniczkę z resztą ryb (bez samca i samic swojego gatunku) ? Z góry dziękuję :).

 

 

Regulamin 6.1. Na forum wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski wymagają piasku na dnie. Te, które posiadasz są trochę za duże do 54l (tak myslę). Możesz zamiast nich dać Lamparcie albo, nawet lepiej, pandowate - tak 6 lub więcej sztuk. Zachowują się zupełnie inaczej, są mniej płochliwe (na to wpływa także ich ilość - im więcej tym lepiej) oraz bardziej aktywne niż lamparcie. Sam mam 10 w takim zbiorniku (do tego tylko krewetki mam:P) i jest dużo przyjemniej niż poprzednio.

 

Co do piskorków, nie miałem osobiście, ale to rybka stadna oraz za duża na 54 z tego co wyczytałem. Powiedź żonie, że to dla nich krzywda...

 

Dla posiadanych neonków taki zbiornik to minimum - więc na styk.

Podałbyś więcej danych o akwarium.

Parametry wody by się przydały by w pełni doradzić. Informacje o filtracji, temperaturze oraz podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jak najwięcej a twoje akwarium będzie bardziej przerobione od tego w mojej sygnaturze.

Koledzy dobrze Ci radzą a Ty opierasz się na jakiś niepewnych źródłach.

Widać że lubisz krzywdzić zwierzęta.

Chcesz rady to opisz dokładnie zbiornik (wymiary akwa, podłoże, temperatura, parametry , jakie oswietlenie i filtracja, jakie rośliny).

 

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta. Temperatur neonów i bojowników nie da się pogodzić. Bo jak pogodzić rybę, która potrzebuje temperatury wody do 24*C i rybę, która potrzebuje wodę 25*C+?

 

Obsada jest zła. Kiryski spiżowe potrzebują akwarium minimum 80cm,podobnie jak piskorki. Piszesz, że piskorki są mało aktywne. Pochwal się jakie zapewniłeś mu warunki ;) Piskorki w odpowiednich warunkach są rybami aktywnymi i ciekawskimi co może potwierdzić paru użytkowników forum (jeśli to czytacie to możecie się śmiało wypowiedzieć ;)).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już odpowiedzi wyżej. Ja tylko mogę potwierdzić że do neonów innesa nie nadają się ani bojowniki ani molinezje. Poza tym na molinezje to akwarium jest zdecydowanie za małe.

To przynajmniej daj piasek na dno.

A ryby większość zoologicznych sklepów przygarnięty.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W akwarystycznym i na rybyakwariowe.eu oraz na wiki było ze akwa ok, wiec nwm...
 

Podawaj sobie jeszcze pisiont nic nie wartych stron, ale akwarium 60cm będzie nadal za małe dla STADNYCH piskorków. Dla stadnych, większych kirysków też nadal będzie za małe. Masz żonę, więc chyba jesteś dorosłym człowiekiem, powinieneś to zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty chyba nie jesteś dorosły bo używasz zwrotów typu "pisiont" jak jakiś gimbus -_-

 

Skupcie się na doborze obsady, a nie na odgadywaniu swojego wieku! Takie uprzejmości to na pw.Kolejny spam odpowiednio wynagrodzę. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...