Skocz do zawartości

Jakie wziąć podłoże ?


MrPiotras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek121 czy aby na pewno to moje podłoże nie nadaję się ? Pytałem się jeszcze na innym forum i właśnie takie mi polecali, sami kupowali + solidny sprzedawca. 

Z kolei pisali, że bazalt nadaje się na podwórko :D

 

Mógłbyś mi jeszcze objaśnić różnice w posiadaniu zwykłego podłoża a podłoża aktywnego ? No i jakie wybrać zwykłe czy aktywne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytałem się jeszcze na innym forum i właśnie takie mi polecali, sami kupowali + solidny sprzedawca.

 

Kwarc raczej czarny nie jest, więc moim zdaniem to podłoże jest sztucznie barwione, dlatego ja bym je odpuścił.

Natomiast w kilku zbiornikach z powodzeniem hoduję krewetki na bazalcie. Oczywiście w przypadku połączenia krewetek z rybami dennymi bazalt również odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. To jakie podłoże w takim razie wziąć bazalt zwykły ? Można prosić linka o linka ?

 

Czy taki zwykły bazalt będzie dobry dla roślinek ? Jaka jest różnica w podłożu aktywnym a takim zwykłym typu bazalt ?

 

Myślałem zakupić owo podłoże - http://allegro.pl/benibachi-black-soil-normal-fulvic-podloze-1kg-i4859956302.html

I na do piasek kwarcowy/bazalt  co o tym sądzicie ? Chciałbym zrobić wszystko aby moje roślinki w przyszłym akwarium czuły się dobrze ;)

Edytowane przez MrPiotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Myślałem zakupić owo podłoże - http://allegro.pl/benibachi-black-soil-normal-fulvic-podloze-1kg-i4859956302.html

I na do piasek kwarcowy/bazalt  co o tym sądzicie ? Chciałbym zrobić wszystko aby moje roślinki w przyszłym akwarium czuły się dobrze ;)

Benibachi odpuść - nie ma sensu kombinować i wydawać 20zł zamiast 5zł ;) Redki naprawdę nie są wymagające. Daj sam piasek/bazalt i to w zupełności wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powracam ;)

 

Moja koncepcja nieco się zmieniła. Robię akwarium na wzór Iwagumi - https://www.google.pl/search?q=iwagumi&es_sm=93&biw=1680&bih=949&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=X32VVL2-DYL2UrS6gKAL&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

Oświetlenie mam - 18w na 25l 

Podłoże - zakupiłem piasek kwarcowy (bardzo polecali na innych forach, od zaufanego sprzedawcy kupiłem). Tylko mam pytanie czy takie podłoże wystarczy do hodowli małego heńka oraz eleocharis parvula ? Czy jakieś podłoże aktywne by się przydało.

Oczywiście CO2 będę podawał . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardziej na myśli to ,że roślinom trudniej się ukorzenić . Tak gadam z własnej krótkiej jeszcze praktyki , porównując obydwa podłoża tj. Piach i żwir. Nie miałem jeszcze wtedy żadnego wzmacniacza. Po prostu w części akwarium był piachu w części żwir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...