Skocz do zawartości

Ciągle mętna woda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobiłam restart akwarium w sobotę czyli 5 dni temu. Zmieniłam podłoże na piasek, reszta została bez zmian. tzn roślinki oraz woda ). W piasek dałam kulki glinowo-torfowe.

 

Od 5 dni woda jest mętna piaskowa z jakby resztkami tych kulek.  Roślinki nie są czyste tylko cały czas osiada na nich grubo tego syfu.

 

 

Jak zakładałam akwa to po 4 dniach woda była czyściutka, a teraz........ ? nie wiem co nie tak zrobiłam. Piasek dobrze wypłukany, płukałam go przez 3 dni żeby było krystalicznie. 

 

Zdj nie najlepsze bo robione tel. Postaram się lepsze, jednak  takie właśnie mleko mam w akwa.post-21682-0-20169000-1417701131_thumb.jpgpost-21682-0-88355900-1417701161_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły piasek do piaskownicy kupiony  w Castoramie  Firma Sobex(piasek z atestem) oraz trochę czarnego piasku specjalnego dla krewetek kupionego w zoologicznym.

Ogólnie to akwarium ma 4 miesiące.

Zmieniłam 5 dni temu podłoże z żwirku na piasek. Do piasku dałam kulki gliniano- torfowe. 

Woda pozostała ta sama.

Codziennie daję co2 w płynie firma Tropical

KH2po4-5ml 

Kno3-5ml

MIkro+makro Firma Aquap Plast(w składzie nie ma fosforu ani azotu więc dawkuję osobno)

Temp wody 24c

Ph-7,5

no2-0,5 (zawsze 0 teraz po zmianie podłoża urosło )

gh-10

kh-4

po4-1,5(Tak mi się wydaje bo jest bardzo granatowe, a skala kończy się na fiolecie wiec.....)

Oświetlenie 15w Juwel

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No2 podejrzewam duże  bo w podłożu nie ma na razie żadnych bakterii więc biologia zachwiana . Tylko czemu cały czas pływa mi takie kakao . tak jakby cały czas ten piach z ta gliną się utrzymywał w wodzie.

 

Mam nadzieje, że jest to zakwit jak mówisz LOCDOG. Pozdrawiam.

 

 

A czy ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina podłoża. Skoro NO2 skoczyło to stawiam na zakwit pierwotniaków.

 

Jaki zakwit skoro...

 

Od 5 dni woda jest mętna piaskowa z jakby resztkami tych kulek. Roślinki nie są czyste tylko cały czas osiada na nich grubo tego syfu.

 

Źle włożone kulki w podłoże, prawdopodobnie zaczęły się rozpadać podczas wkładania w podłoże.

Zamontuj prefiltr z waty perłowej, oczyści wodę a to co osiada na roślinkach delikatnie usuń wężykiem podczas podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że masz rację, może dojść również w dojrzewającym zbiorniku, ale nie w przypadku gdy mamy jasne wskazówki co do zmętnienia wody, w szczególności gdy:

 

 

Zrobiłam restart akwarium w sobotę czyli 5 dni temu.

 

 

Od 5 dni woda jest mętna piaskowa z jakby resztkami tych kulek

W przypadku pierwotniaków woda jest mętna "mleczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha aha... to już przy restarcie baniaka nie może być zakwitu pierwotniaków zwłaszcza przy wykrywalnym NO2?
Bo woda mętna piaskowa...

 

W przypadku pierwotniaków woda jest mętna "mleczna".

 

Serio przy zakwicie pierwotniaków woda jest mleczna?
Człowiek uczy się całe życie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to już przy restarcie baniaka nie może być zakwitu pierwotniaków zwłaszcza przy wykrywalnym NO2?

Czytasz uważnie posty, czy gdzieś tak napisałem że nie może?

 

 

 

Serio przy zakwicie pierwotniaków woda jest mleczna? Człowiek uczy się całe życie.

Miałem nie jeden zakwit, i żaden nie był w kolorze  piaskowym, skoro bierzesz zmieszane błoto w akwa, mimo wyraźnych wskazówek autora, za atak pierwotniaków to...brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niestabilnej biologii w zbiorniku i skoku NO2 zakwit pierwotniaków jest najbardziej prawdopodobny.

Doszła do tego wymiana podłoża pewnie na nieprzepłukany piasek i voila! Wyszła mętna woda.

Piasek czyszczony aż 3 dni po zlaniu w wiaderku woda krystaliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zakwit skoro...

 

 

Źle włożone kulki w podłoże, prawdopodobnie zaczęły się rozpadać podczas wkładania w podłoże.

Zamontuj prefiltr z waty perłowej, oczyści wodę a to co osiada na roślinkach delikatnie usuń wężykiem podczas podmiany.

Darku mógłbyś mi wyjaśnić co to jest prefiltr z waty perłowej? Szukałam na allegro tej waty i  nie znalazłam, jednakże nie wiem gdzie,  jak zamontować i do czego jak ją znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie co to za podłoże dla krewetek.

Syf po kulkach nie utrzymywałby się tyle dni.

Czarny piasek dla krewetek. - tak pisało. Nie powiem dokładniej  bo wyrzucona już folia. Kupiony w zoologicznym.

aaaaaaa wata perlonowa a perłowa się różni heheh. Czy tą watę mam dać do filtra zamiast mojego wkładu ? Czy dać tą watę i mój wkład zostawić?

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny temat w którym bezsensownie się sprzeczacie, znów obydwoje może macie rację.

Żaden z Was/nas nie widział jak było to podłoże zmieniane, zalewany baniak ani całej procedury z tym związanej.

Rozluźnijcie gacie i wyjaśnijcie sobie co nieco na pw.

Jeżeli jest to i to, to wata wyłapie drobinki ale dalej będzie mleczna dopóki akwa znów nie dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż tą wate na wlot do filtra.

Mam pytanie

 

Właśnie zrobiłam podmiankę wody i wypłukałam filtr(jedno wielkie g....) Oprócz mojej gąbki w filtrze dodałam tez ta perlonową. Czy bo zbrudzeniu tej gąbki wypłukać ja i wsadzić ponownie czy dać nowy kawałek gąbki? Podejrzewam, że jutro będzie czarna jak smoła i mało co będzie leciało przez filtr już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...