Skocz do zawartości

112l Ogólny


Steo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jestem tu nowy i mam nadzieję, że dowiem sie dużo. Chciałbym zapytać też o obsadę do swojego nowego zbiornika. Jest to zbiornik 112l wymiary 80x35x40. Zbiornik na razie dochodzi do siebie bo stoi od 4 dni, wcześniej posiadałem zbiornik 60l.

I zastanawiam się nad obsadą, myślę o takim czymś:

 

- neon simulans x15

- otos x6

- kirys pstry x6

 

W akwarium jest duży korzeń i sporo żywych roślin.

I teraz cóż jeszcze bym mógł dodać tam? :)

P.S Jutro dodam fotkę bo jestem w pracy.

Pozdrawiam Steo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Zanim zaczniesz myśleć i pytać o obsadę powinieneś zaopatrzyć się w testy wody i sprawdzić jakie parametry ma woda w Twoim akwarium. Dopiero znając parametry wody można doradzać w kwestii obsady :)

 

Generalnie jeśli parametry na to pozwolą to zestawienie które podałeś byłoby w porządku. Dla kirysków konieczny i niezbędny jest piasek jak podłoże, mam nadzieję że właśnie piasek posiadasz (bo o tym nie wspomniałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się pisze z telefonu. A więc trochę więcej info:
Filtr MULTIKANI 800 - został już rozbudowany o dodatkowy wkład z ceramika i niedługo planuję 3 wkład, też ceramika.
Substrat- Aqua basis plus.
Piasek Jbl Sanisbar.
Lampy jedna zwykła biała 18, druga 18 opti plant.
Co do parametrów: ph 6.5 reszty jeszcze nie znam.
Grzałka 100.

Nie będę nowego posta pisać, więc dopiszę tu. Do tego chciałbym dodać ślimaki (nie wiem jakie) i krewetki Red cherry (nie wiem czy poprawnie napisałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do parametrów: ph 6.5 reszty jeszcze nie znam.
Mam nadzieje że nie mierzyłeś tego testem paskowym lub papierkiem uniwersalnym. Papierek i testy paskowe są nie dokładne i przekłamują. Jeśli nie masz to kup testy kropelkowe, tu masz temat o testach: http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

 

Ps. Akwarium powinno dojrzewać od 3 do 4 tygodni. Dopiero po tym czasie możesz wpuszczać ryby. Poczytaj o cyklu azotowym: http://forum.superakwarium.pl/topic/6288-obieg-azotu-w-akwarium/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już. Co do testu, to mam w kropelkach :). Zbiornik właśnie dojrzewa, ale pytam na zapas już. Po_prostu kombinuję co i jak :smile:, jutro kupię i zrobię resztę parametrów.

Edytowane przez andy102
Dbaj o pisownię - Regulamin 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak optycznie- nie jest źle, ale pusto trochę i za jasno. Piach wali po oczach ;-) Neon woli ciemne wody. Moja propozycja- dodaj jakichś liści i szyszek. Przesuń korzeń całkiem do lewej szyby, zasłoni trochę ta gąłbkę.

 

Czytałeś o cyklu a i tak po nie całym tygodniu ryby juz są w akwa. Testów na NO3, NO2 nie masz? Jeżeli tak czytasz i nie zwarzasz na to co czytasz to nie wiem czy jest sens co kolwiek w twoim temacie pisać ;)

 

 

Ps. Co to za bąbelki z tyłu lecą?

 

 

 

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki raczej odchodów nie spożywają ;) Żeby nie mieć zatoczków, rozdędtek i innych takich - możesz kupić na start 6sztuk helenek - z czasem się rozmnożą. Chętnie zajmą się resztkami roślin, ślimaczymi intruzami i nadmiarem pokarmu na dnie.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, mogą. U siebie osobiście tego nie zaobserwowałem, choć mam je z redkami. Może dlatego, że codziennie mają coś specjalnego i nie chodzą wygłodniałe w poszukiwaniu ofiar ;)

Strasznie fajne są neritiny. Po resztkach czegokolwiek nie ma śladu, nawet pył z filtra zszedł za jedną noc. Ale są dwa minusy - wszędzie będziesz mieć białe jajeczka i te ślimaczki lubią urządzać sobie wycieczki z akwarium, więc jeżeli masz zbiornik odkryty to warto się za czymś rozglądnąć żeby to uniemożliwić. No i niestety neritinki wolą wodę o pH 7+ lekko twardej.

Albo wrzuć garść świderków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest zamknięte od góry więc z tym nie będzie problemu. Zakupiłęm narazie 4 helenki zaraz zrobię fotkę jak się prezentują:)

A te jajeczka z czego?

Z tego co widzę helenki dobrze się zadomowiły już oto dwa z nich:-) reszta zakopana za korzeniem:d

post-21880-0-40353600-1415821164_thumb.jpg

post-21880-0-81478000-1415821178_thumb.jpg

Edytowane przez Steo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A te jajeczka z czego?[...]

Jeżeli chodzi Ci o moją wypowiedź - neritiny obklejają wszystko co jest w akwarium swoimi białymi jajkami - jeżeli chcesz zobaczyć jak one wyglądają możesz zaglądnąć TUTAJ.

Jeżeli masz już helenki to odpuść neritiny - helenki (zwłaszcza wygłodniałe, ale nie tylko) mogą się nimi zainteresować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to właśnie :smile:. Na_razie dokupię jeszcze kilka helenek, fajnie się prezentują :D. Teraz tylko czekać żeby wszystko zaczęło rosnąć i będzie dobrze, bo na_razie tak sterylnie jeszcze wygląda.
Ale fajnie że trafiłem tu na forum, mam nadzieję że nie truję za bardzo.Staram się dużo czytać i dowiadywać żeby wiedzieć jak najwięcej.

 

 

Gdybyś jeszcze zadbał o pisownię.../andy102/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze wyczytałem że helenki mogą atakowac krewetki więc moje red cherry mogą być zjedzone :smile: hmm:/

Zdania na ten temat są podzielone.

Mam jedne i drugie i nie zauważyłem agresji helenek. Moje redki często spacerują po ślimakach. 

Na chwilę obecną ja jestem zdania że helenki mogą atakować chore krewetki.

Grunt żeby ślimaki miały co jeść. Moje wyjadają resztki karmy z dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no narazie wszystko ok, helenki zakopały się w piasku i nic nie robią. Dziś do obsady doszły jeszcze krewetki Amano oraz gupik Endlera :) wszystko narazie pięknie funkcjonuje tak mi się wydaje :) najgorsze bo korzeń jeszcze wypływa. :) Nie mam pojęcia czy obsada jest dobra ale wszystko ze sobą jakoś  funkcjonuje narazie, myśle chyba problemów żadnych nie będzie.

 

Obecna obsada wygląda tak:

Helenki 4x

Neon Simulans 10x

Gupik Endlera 5x

Otos 5x

Kirys pstry 4x

Kirys spiżowy 2x

Krewetki Red Cherry 2x

Krewetki Amano 2x

Sum Szklisty 1x

post-21880-0-14707500-1416067948_thumb.jpg

Edytowane przez Steo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...