Skocz do zawartości

Kardynałki i neonki w 25 litrach?


rekinQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad założeniem akwarium. Nie mam pojęcia jednak jakie rybki warto kupić. Z tego co się dowiadywałem to nie wszystkie ryby mogą ze sobą być w jednym miejscu. Nie mam pojęcia ile w tym jest prawdy. Słyszałem, że nie wszytskie ryby mogą ze sobą żyć. Są rybki, które mi się podobają, ale nie bardzo wiem jak będą żyły z innymi. Doradzicie mi na co trzeba patrzeć, żeby dobrze dobrać ryby? Niektóre rybki są bardzo piękne, ale nie wiem czy warto wybierać po wyglądzie. Jakie ryby dobrze kupować? Chcę rozwijać swoje akwarium. Planuję kupować ryby. Nie chcę jednak, aby ryby robiły sobie krzywdę. Dla mojego dobra i rybek wolę najpierw zasięgnąć informacji na ten temat. Proszę o radę. Jakie ryby do siebie pasują, a jakie nie. Nie wiem jak wybierać ryby. Nie stać mnie na to, aby eksperymentować z rybami, a chcę założyć akwarium. Kupno akwarium jest proste. Kupno rybek to zupełnie inna sprawa. Warto byłoby wiedzieć jakie kupić ryby. Pomożecie mi.

 

Ogólnie zastanawiam się, aby zainwestować w kardynałki (15) i neonki (15). Akwarium na początek 25 litrów. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony radzę kupić większe akwarium na taką sporą obsadę   ;)
Za małe akwarium na kardynałki i neonki. Pomyśl o krewetkarium. Pooglądaj aranże i jakie parametry.
Dla ryb nie tylko litraż jest ważny, ale również parametry wody- Gh, Kh, pH, podłoże, oświetlenie, itd. Zacznij od lektury o obsadach i wymaganiach ryb, na początek po klikaj po innych zbiornikach: http://forum.superakwarium.pl/forum/61-do-30l-w-tym-krewetkaria-bojownikaria/

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kardynałki (15)

Jezli myślisz o chińskim to z tego co czytałem lubią zimną wodę i minimalnym zbiornikiem są akwaria 54L+.

 

 

neonki

Jeżeli myślisz o Innesa to zbiornik tak jak u Kardynałków (54L+) ale wolą wodę cieplejszą od Kardynałków.

 

Postaraj się puszukać ryb mających zbliżone wymagania co do twardości wody, pH i temperatury.

 

Do tak małej kostki to raczej bym dał Danio Perłowe (http://forum.superakwarium.pl/topic/45385-danio-per%C5%82owe-danio-margaritatus/) i/lub krewetki... ale trudniej utrzymać tak mały zbiornik...

Osobiście myślę, że nawet standardowe 60x30x30 na dwie ławice byłoby za małe.

No i to co napisał DawW.

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 25 l nie daje zbyt wiele możliwości co do dobrania ciekawej obsady. Dla wymienionych przez Ciebie ryb ( neony, kardynałki ) to akwarium jest za małe nawet dla jednego z tych gatunków. Z ryb do takiego litrażu można wybrać np: Drobnotkę nadobną http://forum.superakwarium.pl/topic/45396-drobnotka-nadobna-neoheterandria-elegans/l ub Drobniczkę jednodniówkę.

 

Bardzo ważne dla ryb oprócz wielkości akwarium są również parametry fizyko-chemiczne wody takie jak temperatura, odczyn ( pH ), twardość ogólna ( GH ) oraz twardość węglanowa ( KH ). Są ryby które lubią wodę miękką i kwaśną, a są i takie które lubią wodę twardą i zasadową - jednych z drugimi łączyć nie można.

 

Co do samego akwarium to jeśli masz możliwość to proponuję kupić w miarę jak największe. Wbrew pozorom większe akwarium jest łatwiej utrzymać, no i takie akwarium daje większe możliwości co do dobrania obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...