Skocz do zawartości

Jaka obsada pasowałaby do 160L


OgnistyPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupić akwarium 160l i chciałbym w nim mieć pielęgnice. Wybrałem takie:

 

- akara pomarańczowopłetwa ( ilość 4 )

- pielęgnica mekka ( ilość 4 )

- glonojad zbrojnik niebieski ( ilość 2 )

- bocja wspaniała ( ilość 5, a może jakieś inne bocje? )

 

I mam pytanie co jeszcze do tego można byłoby dołączyć z pielęgnic i czegoś podobnego.

Chciałbym też mieć kilka ładnych roślin których nie zjadły by mi ryby. Rośliny będą w piasku bo najbardziej mi pasuje. :)

 

Ma ktoś jakieś przykłady jakie pielęgnice albo jakie rośliny mogę dołączyć do zbiornika 160l ? :)

Edytowane przez OgnistyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka woda która pasowa do roślin i do ryb, a nie że ryba ma mieć trardą a roślina miękką, no i żeby były rośliny takie bardziej "pancerne" by ich ryby nie pozjadały . A co do ryb to które nie pasuje, a któe można dodać ?

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/ Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do ryb to które nie pasuje
Na pewno nie pasuje akara pomarańczowopłetwa. Ryby te potrzebują znacznie większego akwarium, a poza tym są to ryby silnie terytorialne i trzymanie ich z innymi gatunkami, a także więcej niż jednej pary tychże akar w zbyt małym akwarium jest bardzo ryzykowne.

Akwarium jest także za małe dla bocji wspaniałej. Ryby te w akwariach dorastają do 20 cm, w swoim naturalnym środowisku nawet do 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbiornik ma 100x40cm dno to możesz dać 1-2 gatunki małych pielęgnic z CA (np. T. meeki), ale...

WARUNKIEM posiadania pielęgnic w akwarium jest piasek na dnie. 

Pielęgnice mogą nie ruszać roślin, ale podczas tarła nawet łagodne rybki lubią przekopać dno- roślinki mogą zostać wykopane.

Te ryby wymagają średniotwardej wody.


Podana przez Ciebie początkowa obsada jest absurdalna. Akary pomarańczowowpłetwe to duże ryby wymagające dużych zbiorników. O Bocjach nawet nie wspominam... Nie dość, że stadne, to również giganty ;)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...