Skocz do zawartości

NARESZCIE .....KOCHAM MOJĄ GUPICZKĘ 2 PYTANIA KTO ODPOWIE?=)


Rekomendowane odpowiedzi

o j a cie juppi wstałam parze a tam w kotniku z 36 małych gupiczków w a wsadziłam ją wczoraj BO TAK COŚ CZUŁAM mama mówi że mam instynkt' 'macierzyński" bo rzadko komu a szczególnie temu kto po raz pierwszy ma małe rybki nie udaje się trafić w przeddzień rodzenia żeby wsadzić gupiczkę do kotnika a na drugi dzień żeby urodziła ale sie ciesze mam pytanie ile czasu gdzieś tak od urodzenia małe są na dnie? i co sie podaje dla takich maluśich rybek do zjedzenia ? I jakie są najczęstrze powody śmierci małych gupiczątek ? i jaka jest odpowiednia temperatura dla małych gupiczków?

JAKA POWINNA BYĆ TEMPERATURA??????/

 

prosze nie dogryzajcie mi ja sie tym naprawdę przejmuję

 

PROSZE O ODPOWIEDZIIIIIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze odstawic jak najszybciej matke od nich...czesto dzieje sie tak ze matka je zjada...mimo tego ze nie jest glodna xD...w tym kotniku potrzymaj je troche...im dluzej uwazam tym lepiej...no chyba ze w swoim akwarium masz same gupiki to mhm...2 miesiace powinny wystarczyc by wpuscic na "glebie oceanu..." xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tetra min baby to zwykłe nbijanie kasy,kiedyś takich pokarmów nie było,ale jak ktoś chce może je stosować.

Ja obecnie wróciłem do gupików więc ci trochę pomogę:

Niedawno urodziła 21sztuk odłowiłem małe do zbiornika w którym nie było ani grzałki ani napowietrzacza,chociaż lepiej jak jest,wtedy więcej małych ci przeżyje.Tem.utrzymywała się na poziomie 22-24stp.Pokarm dałem jak dla ryb dorosłych,ja im podaję tetra min i tetra rubin,mieszam te pokarmy. Dla narybku odsypałem część tej mieszanki do słoika i za pomocą grubszego końca długopisu gniotłem ten pokarm w pył.Taki pokarm podawałem narybkowi po troszkę 3razy dziennie.

Dodatkowo robiłem co tygodniową podmianę częściową wody,tak z 30-40% i oczyszczałem całkowicie dno,oczywiście w tym akwa dla narybku nie było żadnego żwiru.

Po miesiącu z tygodniem przeżyło 19sztuk które już wpuściłem do akwarium ogólnego,teraz właśnie się zabarwiają na żółto-czarny kolor....a miał być czerwony taki jak samczyk na moim awatarze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Temp. 21-24 stopnie

-Na dnie do kilku minut mogą być

-Karmić artemią, żywym pokarmem, albo skruszonym na pyłek pokarmem wysokoproteinowym i innymi.

- smierc moze byc z powodow jak : zbyt duza temperatura, zle parametry wody, zle karmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...