Skocz do zawartości

Nowy w Temacie akwarium


iceireland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

 

Jestem świeżym akwarystą i mam do was kilka pytań . 

 

Zbiornik 120 litrów

 

2x Skalary

2x Glonojady

2x Urami ( Gurami )

2x Sum Rekini

1x Rozdymka 

 

Czy może być taki skład ?

 

Kilka roślinek żywych i kryjówek.

 

Mieliśmy dwie rozdymki ale jedna zdechła dzień temu, wydaje mi się ze od początku było coś z nią nie tak . Ale zauważyłem ze od dwóch dni nie jadła nic.

Teraz jestem zaniepokojony druga  rozdymka ponieważ od kilku dni chowa się za roślinkami na dnie.

 

// Świeżym akwarystą i odkrywcą nowego gatunku ( urami ), zwracaj uwagę na pisownie / darekbart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdymka? Wydaję mi się, że rozdymka jest rybą słonowodną i nie ma prawa być w Twoim zbiorniku słodkowodnym.  Chyba, że pomyliłeś ją z kolcobrzuchem. I na pewno nie masz ryby Urami tylko jakąś odmianę Gurami :)  Sum rekini też osiąga duże rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdymka? Wydaję mi się, że rozdymka jest rybą słonowodną i nie ma prawa być w Twoim zbiorniku słodkowodnym.  Chyba, że pomyliłeś ją z kolcobrzuchem. I na pewno nie masz ryby Urami tylko jakąś odmianę Gurami :)  Sum rekini też osiąga duże rozmiary.

 

Tak to jest kolcobrzuch chyba zielony i Gurami sorki mój błąd.

A najgorsze jest to ze jestem w Irlandii i odwiedziłem kilka sklepów z rybkami i nikt nie wie nic na ich temat. Pytam mogą byc razem ?  Tak mogą !! Tak  !! No Problem !!.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gurami tylko prętnik karłowaty.

Kolcobrzuchy nie bardzo nadają się do akwariów ogólnych ponieważ lubią czasami podgryzać innych mieszkańców akwarium.

 

Jeśli możesz to podaj parametry wody ( pH, GH, KH ), a pomożemy w dobraniu odpowiedniej obsady do Twojego akwarium.

Edytowane przez splend
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna ryba do siebie nie pasuje. Na prawie wszystkie ryby akwarium jest za małe. Jedynie gurami od bidy mogło by być.

Dla kolców zielonych woda musi być lekko słonawa. I akwarium 100cm. Dla skalarów 120cm akwarium minimum, a najlepiej 2m.

Dla "glonojadów" albo 80cm dla jednego albo 300cm :)

Dla pangi (sum rekini) hmm... to ryba nie do akwariów, a na pewno nie do tak małego jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie udało Ci się zrobić dobrego zdjęcia, wtedy można by było stwierdzić dokładnie co to za ryby. Ale jesli są to faktycznie sumy rekinie to ja radziłbym się ich pozbyć bo te ryby potrafią w swoim naturalnym środowisku dorastać nawet do ponad 1 metra długości i choć w akwariach są na ogół nieco mniejsze to i tak ich rozmiary są na tyle duże że ryby te nie nadają się do domowych akwariów.

 

Jak słusznie zauważył Krzysiek 1702 jest to ryba konsumpcyjna którą można kupić w sklepach pod nazwą panga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tak GH 120 , KH 240 ,PH 8.5 , NO2 0 , NO3 160

 

GH 120 i KH 240? Chyba o zero za dużo.
Na pewno o to zero jest za dużo. Przy takich parametrach to chyba nawet i plastikowe rybki nie dałyby rady. A tak całkiem na poważnie to czy te testy

 

API 5 in 1 test strip
nie są czasami testami paskowymi. Jeśli tak to pomiary z nich mogą wychodzić bardzo niedokładnie. Najlepsze są testy kropelkowe. Co prawda są one nieco droższe, ale na pewno dużo dokładniejsze. Biorąc pod uwagę na razie tylko samo pH które wynosi około 8 ( bo twardość wody według mnie należałoby zmierzyć dokładniej ) to tak jak zaproponował Kamil 123 może dałoby się zrobić z tego  tanganice. Tu na forum można znaleźć wiele takich akwariów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pełny szacunek do was jako znawców ja nie mam pojęcia o czym wy mówicie. Akwarium kupiłem I dostałem te testy free ale jeżeli trzeba to kupię inne. Podłoże jest nie wiem kamyczki zmieszane z muszelkami. Mam prośbę pomóżcie mi to ogarnąć bo ja nie zabardzo wiem co dalej z tym robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to akwarium da się ogarnąć, ale bez wiarygodnych testów nie da się tego zrobić. Jak możesz to kup testy kropelkowe. Nie wiem jakie firmy produkują takie testy w Irlandii, ale myślę że wystarczy o nie zapytać w sklepie zoologicznym, a na pewno sprzedawca jakieś doradzi.

 

Podłoże jest nie wiem kamyczki zmieszane z muszelkami
Najlepszym podłożem jest zwykły piach taki jak np: do piaskownicy. Takiego podłoża wymagają różne gatunki ryb dennych jak i pielęgnice. A co za tym idzie stosując piach jako podłoże ma sie większe możliwości co do obsady. Muszle w akwarium zatwardzają wodę i ich wkładanie do akwarium jest niewskazane, no chyba że zdecydujesz się na tanganike i hodowle muszlowców no to wtedy muszle, gównie winniczków są niezbędne.

Ewentualnie możesz też pewnie sprawdzić parametry swojej wody jeśli jest to zwykła kranówa na stronie wodociągów swojej miejscowości. Oczywiście w akwarium te parametry mogą się nieco różnić, ale tak czy owak da to względny pogląd na wodę jaką posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...