Skocz do zawartości

[54L] Debiutanckie


dudekd55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, na Kolejowej kupowałam tylko karmę dla mojego psiaka i Ichtio Tropicala. Ale nie zaszkodzi spróbować.

Myślę, że możesz też zapytać o sprowadzenie rybek w zoologicznym przy osiedlu Wolności. Kupowałam tam wszystkie swoje akwaria, a 96l miałam do odbioru tydzień po złożeniu zamówienia. Właściciel sklepu interesuje się akwarystyką, więc może dałoby radę sprowadzić też ryby.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna, dzięki za odpowiedź :)

 

Czy to możliwe, aby po niecałych 2 tygodniach zbiornik dojrzał?

Sprawdzałem testami paskowymi JBL i NO2 oraz NO3 mieszczą się w dopuszczalnych wartościach.

Wiem, że kropelkowe są lepsze, ale jednak na początek są dużym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna, dzięki za odpowiedź :)

 

Czy to możliwe, aby po niecałych 2 tygodniach zbiornik dojrzał?

Sprawdzałem testami paskowymi JBL i NO2 oraz NO3 mieszczą się w dopuszczalnych wartościach.

Wiem, że kropelkowe są lepsze, ale jednak na początek są dużym wydatkiem.

Raczej nie.

Testy paskowe nie są za dobre.

Ja po 4 tygodniach u siebię rybcie wprowadziłem:).

3 tygodnie to jest minimum.

Po 4 tygodniach z czystym sercem wpuszczaj obsadę(stopniowo).:rolleyes:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam świecić w ciągu dnia tylko 10h czy może zwiększać do 12h?

 

Dzisiaj robiłem kolejne testy.

NO3 = 25

NO2 = 0,5

Cl2 = 0

GH jest pomiędzy 7 a 14

pH = 7,6

KH = 20

 

NO3 może być spowodowane nawożeniem. W ziemi są kulki g-t.

Martwi mnie natomiast KH, bo jest na poziomie 20.

Edytowane przez dudekd55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że za 1-2 tygodnie pojawią się u mnie pierwsze rybki planuję kupno pokarmów.

Zgodnie z danymi na stronie http://forum.superakwarium.pl/topic/10949-przyk%C5%82adowe-menu-dla-ryb-pokarmy-suche/ dla pielęgniczek i neonów mógłbym mieć te same pokarmy, czyli:

- roślinne: Sera GRANUGREEN

- wieloskładnikowe: Sera FLAKE MENU lub VITACHIPS

- wybarwiające: Sera SAN

 

Czy aby na pewno te dwa gatunki ryb mogą mieć ten sam pokarm?

Nie ukrywam, że na początek byłaby to możliwość pewnych oszczędności.

Dokupiłbym wtedy osobny pokarm dla kirysków: Sera SPIRULINA TABS, Sera VIPACHIPS i Sera O-NIP.

 

Powiedzcie mi jeszcze tylko jakiej wielkości opakowania kupować?

Wiadomo, że pokarmy wspólne dla neonów i pielęgniczek kupiłbym większe, ale czy np 500ml nie będzie za duże?

Może się pojawić problem, gdy np rybki nie będą chciały jeść, stąd prośba do Was, doświadczonych akwarystów, o poradę co do wielkości opakowań na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może się pojawić problem, gdy np rybki nie będą chciały jeść, stąd prośba do Was, doświadczonych akwarystów, o poradę co do wielkości opakowań na początek :)

Możesz na początek, na próbę kupić opakowania mniejsze. O ile się orientuje to z Sery chyba są małe saszetki po 12g i 15g. Nie wiem jaka jest ich dostępność w sklepach, ale na Allegro są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem kupować opakowanie 500ml... :P

Czyli mam kupić suche te, które wymieniłem, ale oprócz suchych jakie jeszcze muszę kupić?

 

Myślałem, że suche wystarczą, stąd prośba o doradzenie czegoś konkretnego pod kątem pielęgniczek, neonków i kirysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś mrożonki np. Cyklop szklarka

Czy brać pod uwagę tylko te czy po prostu jakikolwiek mrożone?

Czy pokarm suchy i mrożony wystarczy czy coś jeszcze podawać?

Jak wtedy karmić rybki? Skoro mam karmić 2 razy dziennie to dawać te pokarmy na zmianę?

  • pon. rano - roślinny
  • pon. wieczór - wybarwiający
  • wt. rano - wieloskładnikowy
  • wt. wieczór - mrożony
  • śr. rano - roślinny
  • itd.?

 

 

 

Dla kiryskow tabletki dla ryb dennych

 Chodzi np. o takie tabletki http://www.kirysek.pl/sera-tabletki-dennych-glonojady-kiryski-bocje-p-97.html ?

Czy to ma być uzupełnieniem do pokarmów suchych czy to ma być jako pokarm suchy? Jeśli tak to co wtedy do tego dokupić?

Edytowane przez dudekd55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Myślę , że jakiekolwiek mrożone.Musisz po prostu sprawdzić co najchętniej jedzą ryby. Kup sobie sekstet mrożony , czyli sześć różnych mrożonek w jednej tabliczce.

2. Czasem możesz dać jakieś warzywo , pokrzywę, banana itp. Oczywiście trzeba to wcześniej odpowiednio przygotować i nie dawać pryskanych.

3.Ważne by nie było monotonii ( nie każdy lubi codziennie ziemniaki na obiad)  :razz: Ale też niepotrzebny taki restrykcyjny plan jaki rozpisałeś.Dawaj raz to raz to , ale nic się nie stanie jak 2 lub 3 razy z rzędu dostaną to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski zjedzą to co reszta twojej obsady . Zjedzą żywy, mrożony i suchy pokarm . Wszystkie z nich opadną na dno po jakimś czasie. tabletki po prostu maja to do siebie , że opadają od razu. 

To jeszcze więcej upraszcza. Czyli wystarczą mi łącznie 3 suche pokarmy (plus ewentualnie tabletki dla kirysków specjalnie) i do tego jakiś mrożony inny niż ochotka :)

 

 

 

Karm raz dziennie. Zdrowa ryba to głodna ryba, także pamiętaj aby nie przekarmiać.
Wszędzie czytałem, aby karmić 2 razy dziennie... A ten jeden raz lepiej rano czy wieczorem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie ryby które należy karmić i 5 razy na dzień małymi porcjami ale w Twoim akwa takie nie zamieszkają :). Ja u siebie karmie pod wieczór 19-20 przeważnie ale myślę, że to bez większego znaczenia. Jeśli chodzi o karmienie kirysków to można wrzucać im tabletki po zgaszeniu światła w akwa. No i ważna sprawa aby zrobić jeden dzień głodówki w tygodniu, najlepiej w dniu w którym robisz podmiany wody.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisulim, mówisz, że ochotki lepiej nie brać? :/

Z tego co patrzę, to we wszystkich tercetach, kwartetach itd. jest wsadzana ochotka.

Chociaż akurat w sekstecie wychodzi jej najmniej, bo "tylko" 6 porcji.

 

W niedzielę mijają 3 tygodnie od zalania baniaka.

Planuję na początek wpuścić neonki.

 

Planowana finalna obsada to:

- 2 borelki

- 8 neonków innesa

- kiryski (nad którymi się jeszcze zastanawiam, bo albo będzie 8 pand albo 12 habrosusów)

 

Po jakim czasie od neonków wpuścić kiryski? I po jakim po kiryskach wpuścić borelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, ochotka to syf więc lepiej wywal niż dawaj to rybom jeśli już kupujesz takie zestawy :)

 

Co do wpuszczania kolejnej obsady to myślę, że odstępy tygodniowe będą wystarczające :)

 

PS. Planuję podobną obsadę do siebie w przyszłym baniaku :) tylko zamiast neonów dam chyba amandy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aisulim, mówisz, że ochotki lepiej nie brać? :/

 

Zaszkodzi jakbyś podawał tylko ochotke i to przez długi czas , ale jak piszesz będzie dieta bez monotonii , więc nic się nie stanie.

 

Daj baniaczkowi jeszcze tydzień dla pewności . Wiem , że nie można się  doczekać wpuszczenia ryb do akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj baniaczkowi jeszcze tydzień dla pewności . Wiem , że nie można się  doczekać wpuszczenia ryb do akwarium .
Fakt, nie można się doczekać, ale robiąc testy (wiem, że paskowe są kiepskie, ale na kropelkowe brak środków chwilowo) w poniedziałek NO2 było na poziomie 0,5. NO3 było 25, ale to raczej dlatego, że nawożę baniak.

 

Mam zamiar zrobić pomiary jeszcze dzisiaj i w niedzielę i jeśli NO2 spadnie, to wpuszczę rybki, jeśli nie to oczywiście jeszcze się wstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...