Skocz do zawartości

Pielęgniczki Kakadu, rozmnażanie?


Chan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie pielęgniczki kakadu, samicę i samca.

Posiadam także parę gupików i molinezji.

Mam 3 żywe, naturalne roślinki, dużo kamieni, grzałkę, filtr oraz termometr.

Samica kakadu ciągle przesiaduje w roślinkach i czyści sobie piasek lub rośliny, a samiec czasami zbliża się do niej i robi to samo co ona.

Pielęgniczki kupiłam wczoraj- 04.06.2014 roku, ale już od wczoraj zaczęły jeść, a inne ryby interesowały się nimi.

 

I teraz prosiłabym o odpowiedzi do tych zdań:

 

-Samica kakadu ciągle przesiaduje w roślinkach i czyści sobie piasek lub rośliny, a samiec czasami zbliża się do niej i robi to samo co ona- czy może już się przygotowywać do ciąży, czy tylko poszukuje pożywienia, a jej samiec to samo?

 

-Pielęgniczki kupiłam wczoraj- 04.06.2014 roku, ale już od wczoraj zaczęły jeść, a inne ryby interesowały się nimi- czemu tak inne ryby interesują się nimi, a jak przywoziłam kiedyś inne ryby gupiki do gupików, to nie tak bardzo interesowały się tym gatunkiem.

 

Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nie :)

 

 

post-21127-0-79743800-1401956657_thumb.jpg

post-21127-0-19353000-1401957022_thumb.jpg

Edytowane przez Chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je w 220l i jestem już po jednym tarle określenie apokalipsy jest tu jak najbardziej na miejscu, samica goni wszystko co się da od młodych, u mnie krewetka padła jej ofiarą, a pozostałe ryby na drugim brzegu zbiornika przesiadywały. Tak na marginesie to Kakadu trzyma się w haremach, a nie parach ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko, że jakoś te kakadu cieszą się że są u mnie i to nie objawy zdechania. Mój akwarystyk jest świetny względem ryb i zna się gdzie je dać i czy mogą u mnie być. Te ryby nie mają się u mnie źle więc na pewno nie umrą, bo nie jestem początkującym hodowcą ryb. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszą się bo? Merdają ogonem? Mówią Ci to?
 

 

. Mój akwarystyk jest świetny względem ryb i zna się gdzie je dać i czy mogą u mnie być


Jesteś przykładem tego, że to nie prawda.

 

 

Te ryby nie mają się u mnie źle


Ta...



EDIT:

Jeżeli nie jesteś w błędzie to zaargumentuj mi proszę dlaczego trzymasz ryby, które mogą (samiec) osiągnąć ponad 8cm w 25L akwarium.

I dlaczego trzymasz ryby o odmiennych wymaganiach (zmienniaki, molinezje) z kakadu?

I co tam robi Zbrojnik?


Masz filtr? Termometr? Świetnie. A jak wydajny jest ten filtr? Jaką temperature masz w zbiorniku? Znasz pozostałe parametry? PH, GH, KH, NO2, NO3?

Edytowane przez Pley
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura to 25-30 stopni, a ten akwarystyk ma 10 akwarium w domu. Poza tym, te ryby są nowe. Założę się, że wytrzymają 3-2 lata. A poza tym będę kupowała większy zbiornik!!!

I TERAZ PYTAM SIĘ O TO CZY SIĘ ROZMNOŻĄ A NIE JAKIE AKWARIUM!!!, Rozumiecie?


Mam 2 platki 1 molinezje 3 gupiki i 1 glonojada. Ryby są w idealnym stanie, nie są chore wytrzymają. GDYBY TO BYŁ WELON TO CO INNEGO... A inni welony trzymają w 5 litrowej kuli, iiiii? A mnie się czepiacie, że się ryby źle mają... Wiecie co? To bym nawet nie pisała jakbym miała złą sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura z sinusoidą wynoszącą 5stopni ? Świetnie...

10 akwarium w domu? Ja do niedawna miałem 11. Obecnie mam 5.
Ilość akwariów nie jest wyznacznikiem wiedzy ;).

Najpierw kupuje się odpowiedni zbiornik- potem ryby.


Oczywiście, że rozumiemy. "Problem" polega na tym, że sadystom nie odpowiadamy na ich pytania. Bo po co?
Męczysz biedne ryby i oczekujesz od nas, AKWARYSTÓW rady?

Jak masz tak duże doświadczenie i masz świetnego akwarystyka to razem dojdziecie do tego czy się rozmnożą, czy też nie :).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...