Jump to content

Symp

Użytkownik
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Symp

 • Rank
  Małomówny
 1. Symp

  AS II+ czy podsypywać?

  Zrobię w takim razie jak mi radzisz, dam AquaBasisi na to piasek. Piasek mam obecnie i jestem zadowolony tylko mam obawy czy trawnik na tym będzie rósł, ale jak piszesz, że daje rade to spróbuję. Zawsze to ponad 400zł w kieszeni.
 2. Symp

  AS II+ czy podsypywać?

  Cena jest niemal o połowę niższa od Amazonii.Podsypka + piasek się chyba nie sprawdzi ze względu na małe korzenie roślin trawnikowych.
 3. Witam, planuję restart i założenie iwagumi. Jako podłoża chce tym razem użyć substratu prawdopodobnie AquaArt Substrate II+ i gdzieś wyczytałem, że ktoś to jeszcze podsypywał JBL AquaBasis Plus. Warto dokonać takiego zabiegu? Sama podsypka jest dość tania więc w sumie koszt to nie problem.
 4. Symp

  Problemy nowicjuszki

  Tak, to normalne. Powinno ustąpić.
 5. Symp

  [30l] Małe

  Super.
 6. Symp

  Dziwny nalot na kamieniach

  Czyli okrzemki, często się pojawiają w dojrzewających zbiornikach.
 7. Symp

  Dziwny nalot na kamieniach

  Zapewne okrzemki. Świeży baniak?
 8. Symp

  Co to za roślinka.

  Żabienica Amazońska, aczkolwiek dość niewyraźne zdjęcie, mogę się mylić.
 9. Symp

  Piasek

  To ma być piasek do piaskownic, który znajduje się na dziale Ogród w OBI, on ma atest. Keisler to piasek budowlany i znajduje się na dziale budowlanym, i z tego co słyszałem pozyskują go z różnych źródeł dlatego raz zatwardza, a raz nie.
 10. Symp

  200 czy 240L i inne pytania.

  1) Można, w takim Malawi lub Tanganice może nie być roślin tylko samo podłoże skały i muszle, a funkcjonuje. Oczywiście nie wpuszczaj tam życia przed ustabilizowaniem zbiornika. 2) Zależy od obsady, mniejsze ryby odczują bardziej. Generalnie więcej zawsze na plus. 3) Mówisz o dodatkowych 10cm, ale nie podajesz wysokości.
 11. Symp

  woda po restarcie

  "Glut" z korzenia zniknie to normalne, też to miałem, brązowiejący piasek podobnie, nie ma się czym martwić.
 12. Symp

  Zwinnik a gupik

  Nie będą sobie wchodziły w drogę.
 13. Symp

  Nawożenie i CO2

  Sole i tak rozpuszczasz w wodzie i dopiero podajesz do akwarium więc oba sposoby nawożenia są płynne. Gotowe nawozy to także sole w proporcjach jakie producent nawozu uzna za stosowne. Sole są o tyle lepsze, że możesz podawać to co brakuje j osobiście nie podaję magnezu i fosforu bo mam ich dostatek w wodzie kranowej, są też dużo tańsze niż gotowe nawozy jedyna trudność to nauczyć się jakie stężenia sobie rozrabiać i ile podawać (kalkulatory bardzo pomagają - na tym forum masz opisane jak korzystać z kalkulatora Zulix'a). Co2 jako gaz jest szybciej i lepiej przyswajane przez rośliny, ja podaję obydwoma metodami i jest ok, jednak zdecydowanie potwierdzam, że kondycja roślin poprawiła się po zamontowaniu butli CO2 samo Carbo w płynie to jednak nie to samo co gaz.
 14. Symp

  Obsada pielęgniczek

  Mam Kakadu i rozmnażają mi się bez problemu w ogólnym nawet kilka młodych sztuk pływa z różnych miotów, znajomy ma Ramirezy i próbował już kilka razy oddzielać je i rozmnożyć w oddzielnym zbiorniku i nic, także wydaje mi się, że Kakadu są łatwiejsze dla mnie osobiście wydają się też ładniejsze i ciekawsze, ale to kwestia gustu.
×