Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam problem.

Mam 2- letnie akwarium 100l z neonkami, żałobniczkami, razborami i glonojadami. Na noc wyłączam niestety filtr bo nie mogę zasnąć :/ Rano ryby szybko oddychają, ale tylko glonojady siedzą pod taflą wody. Po kilku godzinach od włączenia filtra spowrotem wszystko jest ok. Kupiłem dziś dodatkowy napowietrzacz. 

Co zrobić? Ryby żyją już tak dwa lata. Czasami były choroby i sporo niestety pozdychało :( Ale to już dawniej, teraz ten jedyny problem mnie nęka z szybkim oddychaniem. Dodam że mam dużo glonojadów małych bo się rozmnożyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr MUSI chodzić 24h na dobę. Wyłączając filtr zaburzasz cały cykl azotowy w akwarium, a to w konsekwencji prowadzi do chorób jak i do padnięcia ryb.

 

 

 

Musi pracować 24h nie tylko ze względu na cykl.Filtr w akwarium spełnia również role natleniacza,wprowadzając w ruch tafle wody.Wyłączając filtr na noc nie dostarczasz rybom tlenu,proste.

 

 

 

 

Mam 2- letnie akwarium 100l z neonkami, żałobniczkami, razborami i glonojadami

 

 

Po ile sztuk konkretnie? Jak częste robisz podmiany? Jakie masz parametry wody?

 

 

 

 

Kupiłem dziś dodatkowy napowietrzacz.

 

Wątpię żeby Ci to coś dało skoro i tak wszystko w nocy nie chodzi.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dodam jeszcze coś od siebie. Zapewne masz jakieś rośliny w akwarium. Nocą, kiedy nie mają dostępu do światła, bądź jest on mocno ograniczony, rośliny także pobierają tlen do procesu fotosyntezy, a co za tym idzie - zużycie tlenu rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ. Dużo roślinek w dzień produkuje dużo tlenu. w nocy dużo roślinek potrzebuje tlenu.

DWA. Wyłączając filtr zabierasz też tlen bakteriom, które rozkładają związki niebezpieczne dla ryb.

Sumując. Filtr MUSI być włączony.

Jeśli przeszkadza Ci jego głośność to proponuję poszukać innego, lepszego, cichszego. Rozwiązanie wiążę się z wydatkiem na pewno, ale daje 100%, że ryby nie poduszą się i na pewno zmniejszy się ilość problemów z rybami. Wyłączając filtr na noc, nie pozwalasz im nawet spokojnie odpocząć w nocy, bo zamiast spać muszą one łapać powietrze z powierzchni wody. 

Zamykam. Jeśli byłyby pytania pisz na PW, otworzę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...