Skocz do zawartości

Rozmnażanie neonków inessa w kuli ?


BARTEKII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 54l, i chciałbym rozmnożyć neonki . Czytałem, że na czas tarła potrzebują malutkie akwarium, zaciemnione, 

Czy na czas tarła można włożyć je do zaciemnionej kuli? Tylko na czas tarła? Potem wrócą do siebie,

I jak najlepiej to zrobić?

Dziękuję za odpowiedzi, i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnażanie neonków to robota dla zawodowców, a już na pewno dla osób, które mają przynajmniej sporo wiedzy teoretycznej na ten temat.

Jak rozmnaża się neony to temat rzeka.

Jeśli zastanawia cię, czy do tego celu użyć kuli, tzn. że masz jeszcze zbyt mało wiedzy ogólnej akwarystycznej, a co dopiero mówić o celowym rozmnażaniu neonów.

Z trudniejszych kwestii do ogarnięcia, żeby rozmnażanie było efektywne:

- trzeba wybrać dobraną parę do tego celu, a już samo rozróżnienie płci przy nich nie jest łatwe dla niewprawnego oka

- odpowiednie parametry wody, bo ikra jest bardzo wrażliwa na wszelkie zanieczyszczenia

- odpowiednio drobniuteńki pokarm, najlepiej z własnej hodowli, do wykarmienia narybku

(jak w którymś punkcie się mylę, to mnie poprawcie  :mrgreen: )

 

Jak ogarniesz te trzy punkty w 100% procentach, możesz myśleć o rozmnażaniu neonów.

 

Rozmnażałeś już kiedykolwiek jakiekolwiek ryby nie żyworodne?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze trzeba kiedys zacząć.

 

Żeby od czegoś zacząć trzeba mieć o tym jakieś pojęcie. Żeby mieć o czymś jakieś pojęcie trzeba o tym czytać. 

Nawet tutaj, na forum jest temat o rozmnażaniu neonów, nie można użyć opcji szukaj? http://forum.superakwarium.pl/topic/30493-rozmna%C5%BCanie-neon%C3%B3w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się kolego porwałeś bo neony do najprostrzych w rozmnażaniu nie należą. Jeśli chcesz się dochować młodych to akwarium tarliskowe powinno być odpowiednio przygotowane, parametry wody, filtracja, napowietrzanie itp. - poczytaj jak to musisz zrobić przy neonach. Nie sądzę aby w kuli Ci się to udało, poza tym jak/o ile Ci się małe urodzą to gdzie będziesz je odchowywał- w kuli? Tak szczerze to w kuli można sobie co najwyżej cukierki trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby mieć jakiekolwiek doswiadczenie, zawsze trzeba kiedys zacząć.

Dlatego zadałem poniżej pytanie o parametry wody i ogólne warunki rozmnożenia neonków

 

No widzisz, chcę ci dać do zrozumienia, że zaczynanie zbierania doświadczenia w rozmnażaniu od konkretnie neonów, które uchodzą za niełatwe do "współpracy", jest mało rozsądne, a wręcz podpadające pod niepotrzebne męczenie ryb, tylko po to, żeby zobaczyć czy się uda.

(Ale długie zdanie mi się walnęło  :razz: )

 

Jak już koniecznie chcesz, żeby to były neony to stwórz im idealne warunki do samodzielnego rozmnażania się, w odpowiednio dużym akwarium, z dużą ilością mchów (żeby ikra się miała gdzie "pochować") i super parametrami wody, plus odpowiednie natężenie światła (czyli nie za mocne) - a neony same ci się rozmnożą, nawet nie będziesz wiedział kiedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTEKII choć sam w swojej praktyce akwarystycznej rozmnażałem wiele gatunków różnych ryb to jednak pomimo że choć jakieś doświadczenie w tej dziedzinie mam, to jednak jeszcze nie próbowałem tego z neonami.

Przy rozmnażaniu neonów innesa warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie w akwarium krystalicznie czystej wody o odpowiednich parametrach takich jak pH 6,0 6,5 , twardość ogólna wody mierzona w stopniach niemieckich powinna wynosić 1 - 2 st n, a twardość węglanowa powinna być równa zero. Akwarium powinno być zaciemnione ponieważ ikra i narybek są wrażliwe na światło. Poza tym ikra tych ryb w nieodpowiednich warunkach prawie zawsze jest atakowana przez grzyby, bakterie i pierwotniaki.

A więc jak widzisz rozmnażanie tych ryb w akwarium nie jest rzeczą łatwą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...