Jump to content

neonki inessa - problem, zerowanie przy dnie

BARTEKII
 Share

Recommended Posts

Czesc, mam akwarium 54l ostatnio wpuscilem 10 neonkow do 4 gupikow, i narybku ktore juz tam plywaja.

Wszystkie parametry wody w jaknajlepszym poczatku, rybki mam juz tydzien -- ostatnio plywaly w grupie, szybko i zwinnie,

Wlozylem nie wielka muszle, (nie zakloca parametrow wody) wyparzona, sprawdzona octem -- 3 rybki sa tam juz caly dzien w jednym miejscu, pod ta muszla jest cien, tak ja ustawilem. /chodzi o neonki

czy to normalne zachowanie?

Przypominam o regulaminie, pkt. 6.1 /ahr/

Edited by ahr

Wszystkie parametry wody w jaknajlepszym poczatku,
Tylko pytanie dla których ryb te parametry są w porządku. Gupiki i neony innesa mają różne wymagania.

3 rybki sa tam juz caly dzien w jednym miejscu, pod ta muszla jest cien, tak ja ustawilem. /chodzi o neonki
Neony innesa nie lubią zbyt jasnego oświetlenia ( co prawda nie napisałeś jakie masz oswietlenie ) ale tak czy owak neony innesa są rybami bardziej nadającymi się do akwarium BW.

A tak w ogóle to na pewno znacznie więcej można by powiedzieć gdybyś dokładniej opisał akwarium i gdybyś podał parametry wody.

Według mnie takie zachowanie neonów nie jest typowe dla tego gatunku i należałoby znaleźć tego przyczynę.

CO3 - 5

No nie mogę się powstrzymać: które testy akwarystyczne mierzą trójtlenek węgla?  :shock:

Tak jak powyżej: neony wymagają bardziej kwaśnej wody, gupiki wręcz przeciwnie;  muszla musi opuścić twój zbiornik, odpowiedniejszy będzie fajny korzeń z akwarystycznego; poza tym dużo roślinności, w tym płożących się po powierzchni wody, wtedy neony poczują się pewniej.

Edited by maziama
  • Like 1