Skocz do zawartości

Gupiki i nienaturalne zachowanie.


Coolidge
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , założyłem ostatnio akwarium o pojemności 112L. Woda odstała tydzień i  postanowiłem dać do akwarium już 3 Gupiki , samca i dwie samice. Do akwarium dałem je sposobem , że torebkę zanurzyłem w akwarium na jakieś 20 min i dodawałem wody z akwarium. Po około 20 min przecedziłem je przez siatkę i włożyłem do akwarium. Zachowują się bardzo anemicznie , pływają w miejscu nad filtrem , tuż przy tafli wody , są tam schowane wszystkie 3 , z początku chowała się tam tylko jedna samica ale szybko dołączyła do nich reszta. Rybki jędza pomału ale jedzą. Parametry wody utrzymują się na poziomie : ph 6.8 , GH 13 , KH 7. Dodam , że w akwarium znajduje się też 1 neon Innesa (wiem , że stadne ale dostałem od kolegi i za tydzień do półtora kupie stadko wiec nie będzie czuł się samotny) i pływa normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wpuściłeś ryby do zbiornika który jest nie dojrzały, gdzie związki azotu szaleją na całego :(

2. Poczytaj o cyklu azotowym i dojrzewaniu zbiorników

3. Połączenie Gupików z Neonami nie jest dobre, nie dopasujesz parametrów dla tych 2 gatunków

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wpuściłem ryb do niedojrzałego zbiornika , ponieważ zaopatrzyłem się w bakterie nitryfikacyjne ( jedyna chemia jaką dałem ) firmy Tropical. Przyśpieszając tym proces dojrzewania. 

2. Czytałem o cyklu azotowym.

takichlinkówniedajemy.eu/. I wymagania tych rybek pokrywają się , wiec nie powinno im być źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tydzień to za mało na dojrzanie zbiornika nawet z tymi bakteriami. Obstawiam, że cykl azotowy nie jest zakończony i stąd zachowanie ryb. Zbadaj poziom NO2 i NO3.

3. Ryby mają inne wymagania i nie da się tego pogodzić. Poczytaj więcej na ich temat lub popytaj na forum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Nie wpuściłem ryb do niedojrzałego zbiornika , ponieważ zaopatrzyłem się w bakterie nitryfikacyjne ( jedyna chemia jaką dałem ) firmy Tropical. Przyśpieszając tym proces dojrzewania.

 

 

2. Czytałem o cyklu azotowym.

Gdybyś dokładnie poczytał o cyklu, to wiedział byś że to co napisałeś nie jest prawdą ;-) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaopatrzę się dziś w paski i zmierzę. 

3. Wyjaśnicie mi czemu nie mogą być razem ? Bo jeżeli temperatura bedzię 24C , ph 7.0 , GH -15~ , to nie widzę przeszkód.

Andy102 i Mapet , przełożyłem rybki do mojego rośliniaka , który jest już dojrzały. Zobaczymy jak ryby będą się zachowywać po 24h. W 112l jest jeden neon i jak narazie ma się świetnie , żadnych niepokojących objawów. Jutro dam znać co i jak z rybami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Zaopatrzę się dziś w paski i zmierzę.

Jak masz wybór i możliwości, to bierz testy kropelkowe (są dokładniejsze)

 

 

3. Wyjaśnicie mi czemu nie mogą być razem ? Bo jeżeli temperatura bedzię 24C , ph 7.0 , GH -15~ , to nie widzę przeszkód.

Dlatego że te parametry są skrajnymi wartościami dla tych ryb. Ani Gupikom ani Neonom ani żadnym rybom nie będzie dobrze żyć w wodzie o skrajnych parametrach.

Wyobraź sobie życie człowieka przy temp. 40°C albo -40°C cały dzień i noc. Będzie żył i przeżyje, ale czy mu będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego że te parametry są skrajnymi wartościami dla tych ryb. Ani Gupikom ani Neonom ani żadnym rybom nie będzie dobrze żyć w wodzie o skrajnych parametrach. Wyobraź sobie życie człowieka przy temp. 40°C albo -40°C cały dzień i noc. Będzie żył i przeżyje, ale czy mu będzie dobrze?
 

Tu się trochę wkopałeś :D Przykłady mogę Ci podać takie jak , Eskimosi , Nomadowie , Berberowie , Aborygeni itp. Ludzie Ci żyją od wieków w skrajnych warunkach. Nawet mogę śmiało podać Rosjan czy Amerykanów , I jedni i drudzy czasami przeprowadzają się do skrajnych warunków takich jak Irkuck czy też Alaska :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę wkopałeś :D Przykłady mogę Ci podać takie jak , Eskimosi , Nomadowie , Berberowie , Aborygeni itp. Ludzie Ci żyją od wieków w skrajnych warunkach.

Taaaa. Tyle że ich sposób życia, przystosowania itd. ukształtowały lata ewolucji , a Ty chciałbyś aby Twoje ryby od razu z dnia na dzień przeskoczyły te tysiące lat i było im dobrze ;-) .

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem też przykład ludzi który wyjeżdżają w takie warunki np. na wakacje lub na stałe. I np. jeśli by nagle zamieszkał na Saharze , to przez pierwsze kilka dni był byś osłabiony ale twój organizm by się przystosował. Jeśli by było , że nagłe zmiany by powodowały nasz zgon to górnicy po zjechaniu w dół by nagle umierali. A co do skrajności parametrów to nie rozumiem jak czemu skrajność ? Przecież wyciągnąłem średnią z wymagań. Przyznam racje , że gupiki czuły by się najlepiej same ( ale i tak by miały taką samą wodę. Trzeba by było lać chemii trochę , albo bawić się z tym praktycznie codziennie  ) ale neony im nie zaszkodzą i na odwrót. Po prostu wyciągnąłem średnią wymagań i nie rozumiem co w tym złego. Jeszcze bym rozumiał gdybym np. 

 

do gupików dał cierniooczka Kuhla bo jego wymagania to GH od 0 - 10 i ph od 3,5 do 7. Wtedy gupiki które potrzebują GH 10-30 i ph 7-8,5 , razem były by trzymane z cierniooczkami w skrajnych warunkach ponieważ i dla oba gatunki musiały by mieć skrajne liczby  czyli GH- 10 i ph 7. 

 

Chcę usłyszeć jakiś konkretny powód. Jak narazie usłyszałem , że parametry nie te , wiec czekam na odpowiedz czemu nie te skoro się pokrywają ;) Do konkretnego powodu może należeć , że np. ryby się nie będą tolerować , będą karłowacieć , będą się uwalniały jakiś szkodliwe substancje dla niektórych itp.  

Edytowane przez Coolidge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już parametry, to nie wiem Coolidge czy wiesz w jakich warunkach żyją neony innesa w swoim naturalnym środowisku, ale tak czy owak żyją tam w bardzo specyficznych warunkach zarówno temperaturowych jak i świetlnych przez co bardziej nadawają się one do akwariów BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...