Skocz do zawartości

Bojownik i biały nalot


zajmox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem tu nowym. Rybkami  zająłem się całkiem niedawno. Śledzę wasze wskazówki i idzie mi całkiem nieźle.Lecz pojawił mi się problem z bojownikiem. Zauważyłem że bojownik dostał chyba pleśniawki. Taki nalot jak kaszka bardzo drobny. Mam pytania. Temperatura wody zbyt niska ? 22-24  I czy odizolować go? Jakich preparatów użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura za niska 25-28 prawidłowo, biała kaszka bardziej mi się kojarzy z ospą, przydałyby się zdjęcia. Jeżeli to ospa to odizolowanie już nic nie da bo w zbiorniku już prawdopodobnie są cysty. Podaj więcej informacji o zbiorniku i zdjęcia bojka.

Mam w akwa jeszcze molinezje ,prętniki ,innesy, razbory klinowe, kosiarki , kiryski, glonojady. Czy temperatura wody 28 stopni nie jest zbyt wysoka?\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura za niska 25-28 prawidłowo, biała kaszka bardziej mi się kojarzy z ospą, przydałyby się zdjęcia. Jezeli to ospa to odizolowanie już nic nie da bo w zbiorniku już prawdopodobnie są cysty. Podaj więcej informacji o zbiorniku i zdjęcia bojka.

 Roślin sporo. Napowietrzanie , oświetlenie ,filtrowanie  PROFESJONALNE. Problem pojawił się z bojownikiem. Czy wyższa temperatura nie wpłynie na inne rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem obsada źle dobrana, opisz zbiornik wg norm podanych na forum i rozwiąże się twój problem któy jest obszerniejszy niż Ci się wydaje.

200 litrów 30 ines,30 rozbór klinowych,20 kosiarek, 4 molinezje,4 prętniki,8 kirysków, 4 glonojady 1 bojownik. filtr tetratec 700 i jeszze wewnętrznu z UV

Obsada jest straszna. Tak jak napisał Nuanda opisz dokładnie swoje akwarium, a wtedy będzie można coś poradzić.

Czemu straszna, coś koliduje?

 

Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”.

Duże litery świadczą o krzyku, nie lubimy gdy się na nas krzyczy.

/Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje to woda twarda, zasadowa, wskazany jest dodatek soli do wody, temperatura 25 - 28

Neony innesa - woda miękka i kwaśna, Temperatura 21- 23

Razbora klinowa - woda jak neon innesa, temperatura 24- 26

Kosiarka tu rozumiem że chodzi o Grubowarga syjamskiego. 20 sztuk to zdecydowana przesada.

Bojownik- ryba zdecydowanie ciepłolubna i na pewno nie pasuje z neonami innesa

Glonojady - jakie? Nawet jeśli są to Zbrojniki niebieskie to jedna para, a nie 4 sztuki.

 

Jeśli możesz to podaj parametry wody i wtedy bedzie można dobrać obsade pod parametry Ph, GH, KH.

Edytowane przez splend
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje to woda twarda, zasadowa, wskazany jest dodatek soli do wody, temperatura 25 - 28

Neony innesa - woda miękka i kwaśna, Temperatura 21- 23

Razbora klinowa - woda jak neon innesa, temperatura 24- 26

Kosiarka tu rozumiem że chodzi o Grubowarga syjamskiego. 20 sztuk to zdecydowana przesada.

Bojownik- ryba zdecydowanie ciepłolubna i na pewno nie pasuje z neonami innesa

Glonojady - jakie? Nawet jeśli są to Zbrojniki niebieskie to jedna para, a nie 4 sztuki.

 

Jeśli możesz to podaj parametry wody i wtedy bedzie można dobrać obsade pod parametry Ph, GH, KH.

Woda jest ok. Intryguje mnie tylko "przesada z kosiarkami" Czemu przesada? Mają się dobrze.

 

woda jest ok. Intryguje mnie tylko "przesada z kosiarkami" Czemu przesada? Mają się dobrrze.

Bojownika odizolowałem. Woda 26 stopni. Gonojady chyba takie zwykłe, czarne w kropki. Ale one i kiryski mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kosiarki ( ja cały czas mam na myśli w tym przypadku Grubowargi syjamskie ) dorastają do 12 cm. Dwadzieścia takich ryb w 200 litrach jest naprawdę dużą przesadą.

 

Dla których ryb?

 

No dobra... Nie róbmy z igły widły. Temperatura wody była zbyt niska i bojownik jest chory. Jak go wyleczyć? Inne rybki w "fatalnej obsadzie " mają się dobrze.

 

No dobra.. Nie róbmy z igły widły. Temperatura wody była zbyt niska i bojownik jest chory. Jak go wyleczyć? inne rybki w "fatalnej obsadzie " mają się dobrze.

A kosiarki to takie smukłe rybki białe z czarnym paskiem wzdłuż ok.3 cm i pływają prawie pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda jest ok. Intryguje mnie tylko "przesada z kosiarkami" Czemu przesada? Mają się dobrrze.

Bojownik też miał się "dobrze" a obsada jest okropna skoro nie widzisz problemu mimo wskazania go przez kogoś to tu pomoc się kończy.

 

Roślin sporo. napowietrzanie , oświetlenie ,filtrowanie PROFESJONALNE.

Kompletnie nic to nie mówi.

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik też miał się "dobrze" a obsada jest okropna skoro nie widzisz problemu mimo wskazania go przez kogoś to tu pomoc się kończy.

 

Kompletnie nic to nie mówi.

no to jest źle ? Takich odpowiedzi dostane na Targu. Obsada zła ? Bo co? Chyba jest to forum żeby pomagać. Co JEST ŻLE ???

 

Regulamin 6.1. Dostałeś już dość słownych ostrzeżeń o pisownię i ten CapsLock. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Molinezje to woda twarda, zasadowa, wskazany jest dodatek soli do wody, temperatura 25 - 28 Neony innesa - woda miękka i kwaśna, Temperatura 21- 23 Razbora klinowa - woda jak neon innesa, temperatura 24- 26 Kosiarka tu rozumiem że chodzi o Grubowarga syjamskiego. 20 sztuk to zdecydowana przesada. Bojownik- ryba zdecydowanie ciepłolubna i na pewno nie pasuje z neonami innesa Glonojady - jakie? Nawet jeśli są to Zbrojniki niebieskie to jedna para, a nie 4 sztuki. Jeśli możesz to podaj parametry wody i wtedy bedzie można dobrać obsade pod parametry Ph, GH, KH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest źle ? Takich odpowiedzi dostane na Targu.

 

Przeczytaj posty powyżej...

Wszyscy starają się pomóc - krytyka to przecież forma pokazania co jest źle, trzeba tylko umieć ją zwyczajnie przyjąć.

 

Wiele czynników nakłada się na siebie, ryby chorują od masy rzeczy.

Choroby mogą powodować np. złe parametry wody, nieodpowiednia temperatura, stres etc.

Źle dobrana obsada to prosta droga do problemów, gdyż ryby mają różne wymagania.

 

Kompendium na temat ospy i jej leczenia: http://forum.superakwarium.pl/topic/9497-rybia-ospa-kompendium-wiedzy/

 

 Obsada zła ? Bo co?

 

Czy te odpowiedzi są niejasne?

 

Kosiarki ( ja cały czas mam na myśli w tym przypadku Grubowargi syjamskie ) dorastają do 12 cm. Dwadzieścia takich ryb w 200 litrach jest naprawdę dużą przesadą.

 

Molinezje to woda twarda, zasadowa, wskazany jest dodatek soli do wody, temperatura 25 - 28

Neony innesa - woda miękka i kwaśna, Temperatura 21- 23

Razbora klinowa - woda jak neon innesa, temperatura 24- 26

Kosiarka tu rozumiem że chodzi o Grubowarga syjamskiego. 20 sztuk to zdecydowana przesada.

Bojownik- ryba zdecydowanie ciepłolubna i na pewno nie pasuje z neonami innesa

Glonojady - jakie? Nawet jeśli są to Zbrojniki niebieskie to jedna para, a nie 4 sztuki.

 

Jeśli możesz to podaj parametry wody i wtedy bedzie można dobrać obsade pod parametry Ph, GH, KH.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie krytykuje Cię, bo lubi, to się nazywa ''konstruktywna krytyka''. Chcąc wyleczyć swojego bojownika dzięki pomocy zebranych tutaj osób powinieneś posłuchać, co się do Ciebie mówi. Zrozum, że stwierdzenie ''źle dobrana obsada'' to nie uderzanie w twoją osobę, a wskazanie jednego z czynników, który może odpowiadać za chorobę twojej rybki. Jeśli prosi się Ciebie o podanie parametrów wody, to robi się to dlatego, żeby wyeliminować ewentualne nieprawidłowości, które mogą obniżyć sukcesywność leczenia twojego podopiecznego. To są podstawowe informacje, bez nich nie da się zaplanować leczenia. Przemyśl to, a potem zakup testy np. 6w1, wykonaj je i podaj parametry, a zebrani tutaj pomogą Ci dobrać środki i metody leczenia. Przemyśl to, jeśli zależy Ci na rybce.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...