Skocz do zawartości

Solniczka 72l


driver_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam moja solnicznke:

szkło 60X35x35 Opti White

odpieniacz Deltec mce 300

kaskada Aqua Nova służąca jako skimmer

życie:

Koralowce

-Pavona

-Seriatophora

-Sarcophyton

-Euphylie

-Montipory zwykłe i talerzowe

-SInularia

- Xenia pulsująca

-Calustrea

-Briareum

- Ukwiał Szorstnik

-duża rurówka

KRABY

-2 pustelniki

-Percon

-dzikus

-krewetka czyszcząca Lysmata Ambonensis

Ryby

- 3 Błazenki

- doktorek

- bicolor

-Garbik niebieski

W baniaku ok 8kg żywej skały i żywy piach oraz pełno małych rurówek,gąbek, wieloszczetów i innych stworzeń.

 

 

post-1864-0-09974000-1393445780_thumb.jpg

post-1864-0-18531000-1393445799_thumb.jpg

post-1864-0-77880900-1393445829_thumb.jpg

post-1864-0-10847400-1393445849_thumb.jpg

post-1864-0-64046900-1393445863_thumb.jpg

post-1864-0-95271300-1393445884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zazdroszczę, że możesz pozwolić sobie na  morskie akwarium. Osobiście uważam że Błazenki  to najpiękniejsze rybcie na świecie.:)  Nie znam się na  morskich  w ogóle ale  mam nadzieję że twoje skały z czasem nabiorą  wyraźniejszych kolorów.  Jedno ale mam tylko. Szkoda że tak mały zbiornik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że śmieszne jest trzymanie błazenków w takiej klitce. Przecież tu nawet porządny ukwiał się ledwo zmieści. Powtórzę za znajomym prowadzącym sklep z akwarystyką morską - amfitrion to ryba do co najmniej 100 litrów. Dobre akwarium to 150l. Podobnie zresztą ze wszystkimi garbikowatymi. Ogólnie obsada jak na ten litraż jest absurdalna. Nawet mój niereformowalny ojciec po wpuszczeniu jednego garbika do takiego akwarium po czasie zmądrzał i obecnie kończy dojrzewanie 220litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że śmieszne jest trzymanie błazenków w takiej klitce. Przecież tu nawet porządny ukwiał się ledwo zmieści. Powtórzę za znajomym prowadzącym sklep z akwarystyką morską - amfitrion to ryba do co najmniej 100 litrów. Dobre akwarium to 150l. Podobnie zresztą ze wszystkimi garbikowatymi. Ogólnie obsada jak na ten litraż jest absurdalna. Nawet mój niereformowalny ojciec po wpuszczeniu jednego garbika do takiego akwarium po czasie zmądrzał i obecnie kończy dojrzewanie 220litrów.

 

Sverting polecam Ci przeczytać conieco o błazenkach i jak już chcesz zabłysnąć fachowym nazewnictwem to AMPHIPRION  a nie amfitrion jak to napisałeś.... widze przy twoim nicku widnieje napis experta ale raczej nie od akwarystyki szczególnie morskiej.... a jakie twój ojciec ma doświadczenie i co wpuszcza sobie do tych 220l to mnie to mało interesuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver, duma do kieszeni. Czytałem o błazenkach wystarczająco, m.in. w MA. Pogadaj z ludźmi z erybki, albo kimkolwiek kto zajmuje się morską na poważniej. Jak niby kaskadą i 8 kg żywej skały chcesz zachować równowagę biologiczną wody? Masz 6 nienajmniejszych ryb w małym akwarium. Ok, w takim zbiorniczku para błazenków dała by radę, ale 3 + coś + coś itd.? To akwarium przy rybach wygląda na nieproporcjonalnie małe. Xenie masz w stanie błagającym o pomstę.

 

Jakby w tym akwarium były same bezkręgowce: Lysmata, 2 Clibanarius. to ok. Dorzuć ślimaki "turbo" i gra gitara.

 

Zrób z tego akwa 70x45, wtedy już dochodzi do tego możliwość wrzucenia jakichś Actaeodes, albo Percnon.

 

Kolejne centymetry na szerokość - 70x50, albo 60x60 i faktycznie można myśleć o błazenkach.

 

O Labroides warto wspomnieć przy akwariach typu 80x50x50.

 

Przy takiej obsadzie jak masz przydałoby się korzystać z polewanych przez grzebień biobali.

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku xenia to szczepka która dopiero nacieka skałę to raz, przy takim odpieniaczu nie martw się o równowagę bo parametry mam książkowe to dwa a kaskada robi jako skimmer tylko i wyłącznie to trzy. A o moje kontakty z ludźmi którzy zjedli zęby na akwarystyce morskiej się nie martw bo był u mnie już niejeden i żaden nie miał nic przeciwko tej obsadzie nawet mierzyliśmy razem parametry i było wszystko ok więc nie wymądrzaj się skoro masz blade pojęcie o akwarystyce morskiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wymądrzaj się skoro masz blade pojęcie o akwarystyce morskiej:)


Jeżeli on nie ma pojęcia o akwarystyce morskiej to dziwie się dlaczego nie potraficie się dogadać :D.



 

 

A o moje kontakty z ludźmi którzy zjedli zęby na akwarystyce morskiej


Możesz przytoczyć o kim mowa? Bo wątpie kto "zjadł zęby na akwarystyce morskiej" poleciłby taką obsadę. Nawet ja, jako laik morski wiem, że Twoja obsada to sroga przesada.

Nie uwierze, że jakiś doświadczony akwarysta poleciłby Ci taką obsadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik w tym stanie jak na foto kosztował mnie ok 3000zł dużo szczepek dostałem dzięki uprzejmości jednego z forów akwarystyki morskiej, co do miesięcznego utrzymania trzeba liczyć więcej prądu niż przy wodzie słodkiej, pokarmy są droższe, sól ok4kg to koszt ok 50zł starcza na ok 2 miesiące, dodatkowo bakteire co podmianę wody ok pół ampułki koszt 1 to 5zł. Tak ogólnie wyglądają koszta solniczki o takim litrażu im więcej litrów tym automatycznie większe koszta utrzymania...

 

//Pisownia.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ driver_

Ostatnich czasów w akwarystyce morskiej coraz więcej ludzi daje Błazenki do takich zbiorników jak twój, ale fak jest taki jak napisał Pley, że te rybki potrzebują minimum 100L. Przeglądając dzienniki na Nano-Reef praktycznie co drugi zbiornik twojej wielkości ma Błazenki i bardzo często jest tam zwracana uwaga o to. Mnie również rzuciło się w oczy przerybienie.

Zalecane akwarium dla Labroides dimidiatus to 200L, Chrysiptera cyanea zalecane 400L, Amphiprion ocellaris zalecane 200L. Przypuszczam, że te litraże są ustawione na maksymalny komfort i bezpieczeństwa rybek.  Przyjmując że 50% spełni ich minimum to i tak masz za mało. 

Czytałem również dziennik jednego z morszczaków który opisywał zachowanie Błazenków po przełożeniu z około 60L do około 120L dokładnie litrażu nie pamiętam, ale zapadło w pamięć opis ich zachowania po przesiadce na większy - opisał że wesoło zaczął ślizgiem pływac po całym akwarium.

Jeżeli byś zapytał na forach o morszczyźnie każdy by ci napisał że max co możesz tam trzymać to te dwa Błazenki.

 

Masz jakiś swój dziennik na Aqua-reef albo Nano- Reef ?

Edytowane przez Nemo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

"Po prostu nie mogę znieść ludzi wciskających ryby do przymałych akwariów. Jak dla mnie to absurd. Chcesz mieć ryby - załatw im odpowiednio duże akwarium.

90% akwarystów morskich przerybia zbiorniki." stary temat ale nie mogłem sie powstrzymać.
Co do tego wpisu ja bym zaczął w pierw zjebkę i naprowadzanie ludzi w sklepach które ryby słodko, słonowodne sprzedają. Bo w wiekszości przypadków to tam woła o pomstę do nieba ile ryb w baniakach mają pod sprzedaż, a tu może i fakt ma za dużo ale i tak mają pewnie lepiej niż u innych. Pomijając ze ty na tych ludziach zarabiasz więc podejscie krytyki i zjebki jest nieprofesjonalne, (popatrz na e-rybke piszesz, to moze sam popatrz na nich, bo oni nie zaczynają w stylu "jesteś debilem ze masz takie małe akwarium i jeszcze przerybione" (może nie tak napisałeś, ale taki ma to wydźwięk) tylko by ci powiedzieli "Polecamy większe akwarium bo taka ilość ryb nie sprzyja ich rozwojowi" widzisz różnice w traktowaniu potencjalnego klienta? znalazł się sprzedawca i biznesman roku:D

Dawajcie rady ludziom ale ich nie zniechęcajcie, ponieważ nie każdy na początkiem ma możliwość wystartowania od baniaka 250l plus z sumpem.  Z tym hobby jest tak, że większość w miarę możliwości się i tak przesiada na większy.
Baniaków na kaskadzie do 100l i mniejsze od groma widziałem i mają parametry idealne, I jest to na pewno tańsza opcja x5 na start niz z sumpem i 300l na start, a a po co wydawac na to więcej jak część może stwierdzić ze to nie dla nich. Będzie potrafił prowadzić baniak 70l to i potem 300 poprowadzi z palcem w d...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...