Skocz do zawartości

Czyszczenie szyb ręcznikiem papierowym


king1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę żeby czyścić glony ręcznikiem papierowym...Nie powinien zaszkodzić rybom lecz może się w wodzie rozpłynąć i zawsze zostaną jakieś cząstki w wodzie.Na twoim miejscu nie wymyślałbym bo można sobie narobić problemów niepotrzebnie.

 

Wczoraj jak zbierałem kożuch bakteryjny z powierzchni ręcznikiem papierowym i zobaczyłem ile tego zostało na ręczniku, podkusiło mnie przetrzeć szybę ręcznikiem, glon ładnie zszedł i został na ręczniku, ręcznik wyrzuciłem i pa. Zacząłem się zastanawiać nad skutecznością tego rozwiązania, bo przy gąbce nie mam takiego efektu, a część glonów wraca z gąbką do wody rozpylając się po akwarium. Nawet jeśli ręcznik się przerwie to można siatką wyłowić takie zanieczyszczenie, więc bardziej boję się porysowania szyb takim ręcznikiem niż to, że kawałek będzie gdzieś pływał. Dziś spróbuję i dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio, jasna sprawa, ale muszę powiedzieć, że ręcznik papierowy się sprawdził, po chwili robił się miękki, ale o rozpuszczaniu lub przerwaniu nie było mowy.

 

Jeśli ktoś ma do ściągnięcia zielony "dywan" to polecam ten sposób, większość glonów zostaje na ręczniku, a nie w toni wodnej i większa jest powierzchnia czyszcząca niż w przypadku gąbki do naczyń, a co za tym idzie zajmuje to mniej czasu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podejrzewam że większość ludzi nie ma tu jeszcze konta w banku :D

 

Ja mam dla JUNIORA ;P

 

Ja czyszczę gąbką do naczyń przy co tygodniowej podmiance wody. Ale co miesiąc zmieniam na nową gąbeczkę. Pakiet kosztuje kilka PLN więc nie widzę sensu by mordować jedną gąbkę rok czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...