Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów, jest to mój pierwszy post, w którym chciałem Wam pokazać moje akwarium i poprosić o porady a więc od początku: 

 

Wymiary akwarium: 37-22-27

Oświetlenie: Świetlówka 15W
Filtracja: Nie wiem jak to fachowo się nazywa ale tylna sciana jest z komorą w której znajdują się wkłady filtrowe oraz pompka pompująca wode do akwarium przez deszczownice, dodatkowo na dnie akwarium jest wkładka z otworami przez, które woda też jest dodatkowo filtrowana. Jeżeli ktoś wie jak to się nazywa taki system to niech mnie ośiweci :D
Ogrzewanie: Brak, w zasadzie na dzień dzisiejszy nie jest mi potrzeba grzałka ale jeżeli będę musiał to mam zamiar wsadzić ją tam do tej przegrody gdzie są filtry aby nie było jej widac.
Obsada: 1 Welon
Roślinność: Brak


Akwarium zakupiłem niedawno, firmy Hailea jest to zestaw akwarium+filtr bardzo duzy filtr, który znajduję się za tylną ścianką, akwarium posiada filtrowane dno oraz dwie kratki filtracyjne z boku, które może ktoś zauważy na niżej zamieszczonym zdjęciu. Móje akwarium jest ponad 20 litrowe i trzymam w nim jedną rybkę welonkę, którą mam już od roku i wcześniej pływała w kuli co jej nie służyło bo po wpuszczeniu do nowego akwarium niesamowicie odżyła jest żwawa i dużo bardziej energiczna. 



A oto zdjęcie mojego akwarium: 

IMG201402_ehrhhps.jpg

Jak widzicie jest ono dość tandetnie urządzone lecz chcę to zmienić !! Bardzo podoba mi się wygląd akwarium typu Iwagumi i taki dom chciałbym stworzyć dla mojej rybci. Chciałbym aby roślinki były w nim dość niskie i kilka skał dla ładnego efektu lecz nie wiem od czego zacząć i jak zorganizować cały potrzebny sprzęt. Wiem jednak, że rybka na jakiś czas (czas urządzania nowego akwarium) będzie musiała wrócić do kuli co mnie nie cieszy ale chcę dla niej jak najlepiej obecny wygląd akwarium wydaje mi się dość tandetny i mam nadzieję, że Wy doświadczeni akwarystycy pomożecie mi w tym.

 

Dodatkowo dodaje filmik z mojego akwarium: 

 

http://youtu.be/vLEu3WgrrSA

 

 

I mam pytanie czy prąd wody nie jest zbyt silny ?

Edytowane przez Matiszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welon do oddania...Zdajesz sobie sprawę, iż to DUŻA ryba i potrzebuje DUŻO miejsca, a nie 20l? Jak oddasz welona to wywal to wszystko co masz (sztuczne muszle, rośliny i inne plastikowe ozdoby). Daj żwirek, posadź żywe rośliny, jakiś korzeń i dobierz odpowiednie ryby...choć w 20l to ja nie wiem czy "coś" będzie się klasyfikowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją oddam to będzie pływała w 30-sto litrowym akwarium z dziesięcioma innymi welonami więc nie wiem czy w ten sposób jej pomogę. Mam ją już od roku tyle, że wcześniej jak pisałem pływała w kuli i do dzisiaj żyje nie wiem czy w zoologicznym dożyła by dzisiejszego dnia... A jeżeli mam już rybkę i nie mogę jej zapewnić najlepszych i idealnych warunków środowiskowych to chociaż chcę aby miała ze mną lepiej niż w sklepie... A gdy zdechnie to już nie kupie następnych ryb do tego akwarium no chyba, że istnieją jakieś, którym 20litrów z mocną filtracją wody będzie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwagumi to nie miejsce dla ryb. Jeśli zrezygnujesz z tego to kilka samców Endlerków. Welona wystaw na Tablicy, jak ktoś się zgłosi to pytasz jakie ma akwarium.

Na początku przeczytaj podklejone tematy w Tym dziale i sprawdź jakie masz parametry wody na stronie wodociągów swojego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie mojego dostawcy kranówki jest tylko podane PH wynosi 7.4 ale gH i kH nie mogę znaleźć. Poniżej podaję link do źródła 

http://www.mzgkns.pl/jakosc-wody.html


A jeszcze mam pytanie odnośnie krewetkarium, otóż jak widać na wyżej załączonym filmiku w akwarium jest dość spory prąd wody który jest wytwarzany przez deszczownicę i nie ma możliwości regulacji pracy pompki czy to nie spowoduje że małe krewetki będą się kręcić jak w pralce ?? Wcześniej próbowałem trochę stłumić strumień wody pompowanej do deszczownicy dodając do rurki węższy kawałek plastikowej rurki co zmniejszyło przepustowość wody lecz też sprawiło głośniejszą pracę silnika, zmniejszyła się ilość wtłaczanej wody co za tym idzie siła prądu i można było to nawet regulować dodając plastikowy element z mniejszą lub większą średnicą otworu do rurki lecz zwiększyła się też głośność pompki i w obawie, że się spali wyciągnąłem te plastikowe rurki, które zmniejszały przepustowość wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wody to jest dobra ? Podałem wyżej linka ze wszystkimi parametrami. I jakie są mniej więcej koszta stworzenia krewetkarium oraz gdzie najlepiej zamawiać wszystkie potrzebne elementy zależy mi na tym aby zamówić wszystko od jednej osoby i w jakich ilościach to będzie mi to wszystko potrzebne do tego akwarium co mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć opisu w  necie tego panela filtracyjnego. Na zdjęciach widzę wejście do filtra na poziomie podłoża. To jakoby do filtracji podżwirowej. W sumie fajnie, ale jakieś mało drobne te otworki i żwirek może wciągać. TRzeba będzie jakoś to zabezpieczyć - kawałek firanki? Masz gdzieś podane ile litrów filtruje na godzinę? Jak 350 l/h to nie ma problemu. Możesz zrobić zdjęcia jak wygląda filtr?

A gdzie kupować? Ja proponuję krewetki na sam początek kupić takie najtańsze - 1.50 sztuka od jakiegoś akwarysty lub po 2.50 w sklepie zoologicznym. Warto połazić po zoologicznych, sprzedają czasami na sztuki gałązki moczrki, wywłócznika, rogatka za 1 czy 1.50 za sztukę. Nie są one zbyt wymagające, sadzisz  je po prostu w żwirku. Nie kupuj z bazaltu żwirku(według mnie brzydki). Ja  do swego krewetkarium kupiłem korzeń za 6 złotych, mech kupiłem do niego 250 mln za 18 złotych. Obwiązujesz go żyłką do korzenia. Są filmiki na yt jak to zrobić. Kamienie do ozdoby możesz kupić lub znależć, byle od octu się nie pieniły.

Edytowane przez AdamNiedzwiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz gdzieś podane ile litrów filtruje na godzinę? Jak 350 l/h to nie ma problemu. Możesz zrobić zdjęcia jak wygląda filtr?

 

 

Z tego co jest napisane to filtr pompuje 200l/h poniżej dodaje zdjęcia:

 

IMG201402_ehxesph.jpg

IMG201402_ehxespr.jpg

 

Co do urządzenia akwarium to chciałbym zrobić czarne dno jakieś nie duże jasne kamienie oraz kilka niskich roślin trochę mchu ale nie wiem, które produkty będą najlepsze jakby ktoś miał możliwość podania konkretnych marek oraz nazw produktów, które mógłbym kupić to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...