Skocz do zawartości

Rio Tapajos, Rio Xingu


Sverting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że Nuanda nie miał na myśli tego akwarium, a np. to zdjęcie:

Dokładnie o to mi chodziło. Moje jest inspirowane stylem Pana Amano i musiałem odstąpić od stylistyki na rzecz dobra nowego mieszkańca.

P.S. Czy ja dobrze widze, na zdjęcie zamieszczonym przez ahr, przy dnie jest m.ramirezi?

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak. U Mikoljego ładnie widać jak wygląda rzeka w głównym nurcie, a jak w miejscach gdzie żyją ryby. Z reguły te drugie to takie małe wysepki na oceanie piachu i wielkich połaci roślin ;]. Prawdopodobnie rzeczona ramirezka jeśli pomieszkuje w tym miejscu, to siedzi większość dnia w tej wielkiej kupie zielska ;p.. Ale za to jaki ma piękny piaseczek na dnie :D!

 

Z resztą widać ile ryb złapano na tamtym zdjęciu, które portretuje naprawdę dużą przestrzeń, a ile jest w tym małym bałaganie po środku piachu :P

http://cms.panta-rhei-aquatics.com/wp-content/blogs.dir/3/files/biotope/dsc_0315_biotopaufnahme-rio-tapajos.jpg

Edytowane przez ahr
Staramy się nie stosować wulgaryzmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek na dnie tej rzeki jest bialutki jak śnieg. Kupiłem żółty do piaskownic w markecie sądząc że jasny nie odpowiada pielęgniczkom. Utarło się również że w środowisku gdzie żyją pielęgniczki nie ma kamieni. Zbieram informacje do urządzenia nowej aranżacji w zbiorniku i ciekawe rzeczy wychodzą na takich zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło typowego CW to ten zbiornik nawet nie stał.

Kontrargumentem na film będzie... film. Zapodawaj jakieś filmy, natury lub wzorcowych zbiorników, znalezione w sieci które zainspirują do zmian w zbiorniku na "lepsze"(dla jego mieszkańców) jednocześnie zachowując zapierajace dech walory estetyczne.

Co do zbiornika, mi osobiście podoba się bardzo, zwłaszcza mozliwość zanurkowania ze swoimi podopiecznymi, obsade podsumował Sverting.

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koło typowego CW to ten zbiornik nawet nie stał.

Określenie typowe clear water odnosiło się do zdjęć zamieszczonych przez Svertinga.

 

A obsada z tego zbiornika jest tragiczna Znalazły się w nim zimnowodne ryby rzeczne ;p

To był przykład rozmiaru zbiornika, jaki byłby dobry, aby odtworzyć warunki przedstawione na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach. Nie chodziło o obsadę, a tym bardziej o czukuczana chińskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locdog, dnia 10 Lut 2014 - 20:44, napisał: Koło typowego CW to ten zbiornik nawet nie stał.

 

Określenie typowe clear water odnosiło się do zdjęć zamieszczonych przez Svertinga.

Określenie typowe clear water odnosiło się do zdjęć zamieszczonych przez Svertinga.

 

To był przykład rozmiaru zbiornika, jaki byłby dobry, aby odtworzyć warunki przedstawione na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach. Nie chodziło o obsadę, a tym bardziej o czukuczana chińskiego.

Czyli jeden wielki galimatias ;) Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...