Skocz do zawartości

[Pielęgniczka Ramireza] ikra i jej bezpieczeństwo


Aqualupus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wielu perypetiach związanych z akwarium po 122 dniach od jego założenia i kilku przykrych zgonach, doczekaliśmy się z synem ikry ramirezek. Nasz wdowa długo była sama, aż tu w niedzielę 19 stycznia kupiliśmy ślicznego czerwonego ramirezka. Od razu przypadli sobie do gustu, a dzisiaj Ramona złożyła ikrę na kamieniu.

 

O ile z rybami spokojnie sobie daja radę, bo są parą dominująca w akwarium (inne gatunki to danio, gupik, neon, otosek i kirysek karłowaty), to z dużym ślimakiem może być problem, gdy go kupowałem to z myślą o tym, że będzie zjadał jajka innych ślimaków: ampularia, a do polowania na ślimaki mamy jeszcze 5 helenek, czy mogą stanowić zagrożenie dla ikry i narybku????

 

 

post-18352-0-74551500-1390418264_thumb.jpg

post-18352-0-18304200-1390418268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób, niech rodzice sami nauczą się opiekować ikra. 

 

Okropne podłoże dla ramirezek, WYMAGAJĄ one piachu na dnie. 

Danio mają inne wymagania jak ramirezy. 

Wywaliłem ampularię do baniaka z roślinnością i innymi ślimakami (nie miałem serca ich zabijać, nawet tych chwastów, więc je odławiam do baniaka z roślinkami).

 

Jeżeli chodzi o podłoże to chyba jest nie najgorsze :). Jest zróżnicowane, ok. 1/3 akwarium to tzw. plaża piaszczysta, z płaskim kamieniem, kokosem do chowania się i korzeniem z "trawką" pod którym tez można się schować, ramirezki jednak wybrały miejsce, gdzie jest żwir :).

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy helenki stanowią zagrożenie dla ikry i narybku??????

Nawet jeśli z ikry wylęgną się młode to i tak w akwarium ogólnym są małe szanse na odchowanie narybku.

Małe gupiki dały sobie radę całkiem nieźle, nie zginął ani jeden osobnik, a były cały czas bez odławiania. Później zdychały, ale żadna nie została zjedzona, liczyłem codziennie :). Dałem im tylko taką roslinke pływająca w której sie chowały. Ramirezki maja rodziców i kokosa ;), zobaczymy może też dadzą radę :).

post-18352-0-86666100-1390419996_thumb.jpg

Edytowane przez Aqualupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, podłoże naprawde jest beznadziejne.  ONE WYMAGAJĄ PIACHU. Dlaczego nie walniesz piachu po całości? Nie wybrały miejsca ze żwirem, tylko płaski kamień. 

:) Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i obejrzyj sobie zdjęcie, kamieni płaskim mam 3 m.in. na plaży :) i proszę odpowiadać na temat a nie krytykować mojej aranżacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże może być- ważne, że jest duży procent piachu.

Ale łączenie ramirezek z Neonami Innesa to najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Te ryby nie powinny trafić do jednego zbiornika. Neony są subtropikalne!


Ikrę zostaw- ryby albo wychowają, albo nie. Odciąganie ikry to najgorsza rzecz... Ryby zachowują się potem jak papugi karmione ręcznie- samen ie potrafią zająć się młodymi lub mają z tym wielkie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajom ( ikrze ) tak , narybkowi nie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Podłoże może być- ważne, że jest duży procent piachu.

 

Ale łączenie ramirezek z Neonami Innesa to najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Te ryby nie powinny trafić do jednego zbiornika. Neony są subtropikalne!

 

 

Ikrę zostaw- ryby albo wychowają, albo nie. Odciąganie ikry to najgorsza rzecz... Ryby zachowują się potem jak papugi karmione ręcznie- samen ie potrafią zająć się młodymi lub mają z tym wielkie problemy.

 

 

Dziękuję za dobre rady tak miałem zrobić, co najwyżej wywalę heleny na kilka dni z awka, jeżeli chodzi o neony, to szkoda, że dopiero po 122 dniach ktos mi to powiedział, bo pytałem o obsadę na tym forum :). A dlaczego to jest najgłupsza rzecz jaką można zrobić? Skoro obrażasz ludzi to może rozwiniesz temat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dlaczego to jest najgłupsza rzecz jaką można zrobić? Skoro obrażasz ludzi to może rozwiniesz temat :).


Nikogo nie obraziłem (osoby). Wyraziłem swoją obiektywną (popartą argumentami- Wspominałem, że Neonki są SUBTROPIKALNE) opinie na temat CZYNU; w tym przypadku połączenia ryb.

Neony preferują wodę max 24stopnie. U Ramirezek ich dolna granica temperaturowa zaczyna się od 24-25 stopni. Tego nie idzie pogodzić.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikogo nie obraziłem (osoby). Wyraziłem swoją obiektywną (popartą argumentami- Wspominałem, że Neonki są SUBTROPIKALNE) opinie na temat CZYNU; w tym przypadku połączenia ryb.

 

Neony preferują wodę max 24stopnie. U Ramirezek ich dolna granica temperaturowa zaczyna się od 24-25 stopni. Tego nie idzie pogodzić.

Obraziłeś mnie komentując moją obsadę w temacie o rozmnażaniu stwierdzając że połączenie neonek z ramirezami to największa głupota, jest to obraza, za mniejsze rzeczy ludzie tutaj dostawali ostrzeżenia.

 

Napisanie, że neonki są subtropikalne, nie jest argumentem, różnica temperatur w hodowli dopiero nim jest.

 

na drugi raz jak masz zamiar obrażać ludzi i pisać nie na temat to lepiej zamilcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz różnicy pomiędzy Głupim człowiekiem, a człowiekiem robiącym głupie rzeczy? Jak widać nie.

 

 

Nie napisałem "Kiepska obsada, bo tak!". Napisałem wyraźnie jakimi rybami są neonki i to już był trop

Mogłeś już drogą dedukcji dojść co jest nie tak w Twojej obsadzie. Ja o tym wspominałem dziesiątki razy na tym forum. Wystarczyło użyć google, poczytać przez parę minut odpowiednie tematy czy publikacje, a nie szukać dziury w całym i wykłócać się.

A odnośnie "pisania nie na temat"

 

Ikrę zostaw- ryby albo wychowają, albo nie. Odciąganie ikry to najgorsza rzecz... Ryby zachowują się potem jak papugi karmione ręcznie- samen ie potrafią zająć się młodymi lub mają z tym wielkie problemy.


A Twoim zdaniem to co to jest? Napisałem jak jest- ryby powinny wychowywać swoje potomstwo. Gdy ryby nie są wychowywane przez własnych rodziców to są w pewnym stopniu "upośledzone" i często albo nie umieją wychować młodych albo sprawia to im wielką trudność.

Odnośnie zmian zachodzących w mózgu ryb w zalezności od środowiska w jakim były wychowywane można przeczytać tutaj- świetny materiał http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2420

Reasumując- jak już wspominałem zabieranie ikry rodzicom to bardzo zły pomysł i lepiej to pozostawić naturze. Neony pewnie dobiorą się do młodych, ale to już sam zobaczysz jeżeli coś się wykluje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiesz różnicy pomiędzy Głupim człowiekiem, a człowiekiem robiącym głupie rzeczy? Jak widać nie.

 

 

Nie napisałem "Kiepska obsada, bo tak!". Napisałem wyraźnie jakimi rybami są neonki i to już był trop

Mogłeś już drogą dedukcji dojść co jest nie tak w Twojej obsadzie. Ja o tym wspominałem dziesiątki razy na tym forum. Wystarczyło użyć google, poczytać przez parę minut odpowiednie tematy czy publikacje, a nie szukać dziury w całym i wykłócać się.

 

A odnośnie "pisania nie na temat"

 

 

 

A Twoim zdaniem to co to jest? Napisałem jak jest- ryby powinny wychowywać swoje potomstwo. Gdy ryby nie są wychowywane przez własnych rodziców to są w pewnym stopniu "upośledzone" i często albo nie umieją wychować młodych albo sprawia to im wielką trudność.

 

Odnośnie zmian zachodzących w mózgu ryb w zalezności od środowiska w jakim były wychowywane można przeczytać tutaj- świetny materiał http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2420

 

Reasumując- jak już wspominałem zabieranie ikry rodzicom to bardzo zły pomysł i lepiej to pozostawić naturze. Neony pewnie dobiorą się do młodych, ale to już sam zobaczysz jeżeli coś się wykluje ;)

 

To Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, pytałem się czy ślimaki zjedzą ikrę?? zbyt złożone zdanie dla ciebie??? Wyraźnie napisałem innemu użytkownikowi, że nie potrzebuje innych "rad". Nie zrozumienie prostego zdania to najgłupsza rzecz jaką można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ślimaki nie zjedzą ikry ;). Chyba, że rodzice odpływają od gniazda na dłuższy okres czasu (kiepscy rodzice).

Zamiast przyjąć krytykę na klatę (odnośnie kijowej obsady) zaczynasz wycieczki osobiste. Powiedziałem dokładnie co jest nie tak z Twoją obsadą, a Ty dalej się nakręcasz by tylko coś powiedzieć, jakąś uszczypliwość.

Widzę problem- piszę o tym. Mogę dostać ostrzeżenie czy nawet bana za OT, ale przynajmniej będę miał czyste sumienie, że powiedziałem co jest nie tak z Twoją obsadą.

PS. Gdybyś nie był takim ignorantem i leniem to odpowiedź na swoje pytanie o ślimakach znalazłbyś nawet na tym forum po chwili wyszukiwania ;). Był  to temat poruszany parokrotnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ślimaki nie zjedzą ikry ;). Chyba, że rodzice odpływają od gniazda na dłuższy okres czasu (kiepscy rodzice).

 

Zamiast przyjąć krytykę na klatę (odnośnie kijowej obsady) zaczynasz wycieczki osobiste. Powiedziałem dokładnie co jest nie tak z Twoją obsadą, a Ty dalej się nakręcasz by tylko coś powiedzieć, jakąś uszczypliwość.

 

Widzę problem- piszę o tym. Mogę dostać ostrzeżenie czy nawet bana za OT, ale przynajmniej będę miał czyste sumienie, że powiedziałem co jest nie tak z Twoją obsadą.

 

PS. Gdybyś nie był takim ignorantem i leniem to odpowiedź na swoje pytanie o ślimakach znalazłbyś nawet na tym forum po chwili wyszukiwania ;). Był  to temat poruszany parokrotnie.

Temat obsady już miałem przewałkowany i tak mi doradzono na tym forum, spóźniłeś się o jakieś 122 dni, to co mam teraz do kibla te neonki wrzucić?? Po cholerę mi takie bzdury piszesz? Jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po cholerę mi takie bzdury piszesz? Jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz.


Jeżeli dla Ciebie rady dotyczące obsady (na które mam stosowne argumenty...) to bzdury i "nic mądrego" to przykro mi bardzo ;).

Jak masz klapki na oczach i nie potrafisz przyjąć krytyki to nic na to nie poradzę, ale daruj sobie swoje tępe docinki. Pisać będę kiedy chce, a zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie żywych stworzeń. Nie możesz mi tego zabronić- co najwyżej możesz mnie zablokować i nie będziesz widział moich postów ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie rady dotyczące obsady (na które mam stosowne argumenty...) to bzdury i "nic mądrego" to przykro mi bardzo ;).

 

Jak masz klapki na oczach i nie potrafisz przyjąć krytyki to nic na to nie poradzę, ale daruj sobie swoje tępe docinki. Pisać będę kiedy chce, a zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie żywych stworzeń. Nie możesz mi tego zabronić- co najwyżej możesz mnie zablokować i nie będziesz widział moich postów ! :)

Nic mądrego bo po fakcie 4 MIESIĄCE !!! rozumiesz po Polsku?? Trzeba było wcześniej radzić a nie teraz. Pytam się panie przemądrzały zatem czy mam neonki do kibla wrzucić czy może nowe akwarium z zestawem za 300 zł. kupować ? Rozumiesz już bezcelowość swojej rady czy nie kumasz za bardzo?? I bardzo proszę byś przestał mnie obrażać, bo tylko o sobie opinie wystawiasz.

Edytowane przez Aqualupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako akwarysta- pasjonat mam obowiązek zwrócić uwagę gdy widzę problem. Nie mam w obowiązku siedzenia 24h/doba na forum i odpisywania na wszystkie tematy. Nie zauważyłem Twojego tematu i tyle. Czuje, że odbierasz moje posty jako atak na swoją osobę- nic z tych rzeczy! Chce pomóc rybom!

Neonki oddać do sklepu lub wymienić sie z kimś kto ma odpowiedniejsze warunki. Mówisz tak jakby pozbycie się ryb było jakimś wielkim problemem, a "kibel" to była jedyna alternatywa...

Ja nikogo nie obrażam. Zrozum to w końcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Krakowa to proszę bardzo oddam ci te neonki za darmo i jeszcze danio dorzucę, ja nie mam 15 lat i kręconych zębów, żeby sobie wymieniać z kolegami ze szkoły rybki, mam rodzinę i prowadzę 3 biznesy, moi koledzy tak samo, jak już ktoś ma rybki to jakieś wypasione jednogatunkowe akwaria. To akwarium jest mojego syna. Proszę bardzo przyjdź, to ci oddam te rybki, a jakbyś nie zauważył "panie wujek dobra rada" w Krakowie raczej nie przyjmują rybek w sklepach. No chyba, że znasz jakiś sklepik mały gdzieś na krańcach huty, to mi podaj adres, wtedy to będzie rada, a nie pisanie ogólnikowych farmazonów, o które nikt nie pyta. Kapisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddam ci te neonki za darmo i jeszcze danio dorzucę,

Nie przyjmuje ryb, na które nie mam warunków.

 

 

. Proszę bardzo przyjdź, to ci oddam te rybki, a jakbyś nie zauważył "panie wujek dobra rada" w Krakowie raczej nie przyjmują rybek w sklepach.

 

Typowy syndrom "Nie znam się, ale się wypowiem" ;).

 

 

No chyba, że znasz jakiś sklepik mały gdzieś na krańcach huty, to mi podaj adres

 

W Hucie znam jeden- mały gdzieś blisko szklanych domów i jakiegoś kościoła. Nie znam ulicy bo nie bywam w tych okolicach.

 

Na Komandosów (Osiedle Podwawelskie- okolice hotelu Forum) masz w niedziele giełdę. Gdy weźmiesz ryby na nią to w moment sie pozbędziesz. Albo tam możesz się wymienić na odpowiednie ryby albo dostaniesz w zamian jakąś kasę, którą spożytkujesz na jakiś pokarm.

 

 

Edytowane przez Pley
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley: na giełdę gościa nie wysyłaj, bo się skusi na jakieś pielęgnice z Malawi i dopiero będzie zonk ;)

 

Sent by Tapatalk

Na giełdzie byłem już nie raz i nie widziałem by ktoś się rybami wymieniał. Jutro pojadę i zobaczymy.

 

Pley - apropo przyjmowania krytyki na klatę, to powiem ci jedno, można powiedzieć coś w sposób kulturalny, albo po chamsku, ty zrobiłeś po chamsku więc takiej krytyki na pewno na klatę nie przyjmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy koleś od wejścia- sprzedaje głównie pyśki, ale i ma pierdółki typu Neon, Gupik.
Powiedz mu, że są Ci zbędne i oddasz chętnie w zamian za "coś tam" (wybierzesz).

Może faktycznie zbyt ostro do tematu obsady podszedłem. Przepraszam za to z góry, ale nie miałem złych intencji. Nie miałem zamiaru urazić nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...