Jump to content

Podłoże do roślinnego krewetkarium


charlie
 Share

Recommended Posts

Witam, opóźnia się ciągle ponowne zalanie akwa, ale już wszystko na dobrej drodze :)

Zamierzam założyć akwa roślinne z krewetkami i stadkiem otosków, chciałem więc zapytać czy podłoże z linku się nadaje a że aukcja niebawem się kończy podaję link do przedmiotów użytkownika.

Co sądzicie o takim podłożu? Czy nie jest ono przypadkiem za tanie? Czy za taką kasę dostanę coś sensownego?

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=25813270&id=1118

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy nie używałam takiego, jednak miałam kiedyś podłoże "aktywne" w krewetkarium. Musisz się liczyć z tym, że takie podłoża po jakimś czasie tracą swoje wartości i przestają działać. Uwalniają do wody wtedy cały syf co pobrały. U mnie Aqua Substrat II+ padł po 6 miesiącach i zatruł mi krewetki...z 200 szt zostało 20 szt, niemal wszystkie padły.

Link to comment
Share on other sites

Z góry przepraszam za post pod postem.

Sytuacja uległa obecnie zmianie. Będzie to mocno obsadzone roślinami akwa z krewetkami i parą ramirez. Tu rodzi się problem, jakie podłoże, albo jak rozłożone pogodzi rośliny i ramirezy które muszą mieć piasek? Czy rozwiązanie - podłoże aktywne z tyłu akwa (tam gdzie najwięcej roślin) + piasek (dokładnie taki: http://allegro.pl/brazowy-piasek-kwarcowy-0-8-1-2mm-3-zl-1-kg-i3849644009.html) od przodu i jako wierzchnia warstwa na substracie będzie ok i dla flory i fauny ?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to za bardzo kombinujesz.

To coś co chcesz kupić pod nazwą piasek, to się nawet słabo nadaje żeby to do szklanki wsypać i krokusa zasadzić. A już na pewno nie dla pielęgniczek. Po pierwsze jest sztuczne, po drugie jest za grube.

To samo z dawaniem osobnego podłoża dla roślin.

Przerobiłem substraty (jbl, filtus), ziemię. W tej chwili mam zbiorniki na piasku (do piaskownic z marketu budowlanego) i w zasadzie nie jestem w stanie powiedzieć czy wcześniej było lepiej. Rośliny rosną, ramirezki drobny piasek sieją. Chyba jest ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pielęgniczki wymagają wyższej temperatury, a krewetki niższej. To po 1...Po 2 licz się z tym że Ramirezy to PIELĘGNICZKI i jestem wręcz przekonana, że będą polować na krewetki. Jeśli jakimś cudem ich nie zjedzą, to nie masz co liczyć, że zobaczysz krewetki paradujące po akwarium. Będą się chować przed drapieżnikiem. Co do podłoża...pielęgniczki wymagają piasku, bo przesiewają go przez skrzela, natomiast krewetki lepiej czują się na ciemnym podłożu, więc mamy kolejny konflikt. Jak chcesz koniecznie ryby to może małą ławiczkę jakiś drobnych ryb?

Link to comment
Share on other sites

Podłożę dla krewet to takie http://allegro.pl/shirakura-red-bee-sand-podloze-dla-krewetek-4kg-wr-i3872851415.html jest bardzo dobre.Co do Substrat II+ i innych substratów nie należy odmulać dna bo można zasyfić sobie nieźle zbiornik.Miałem Substrat II+ i nie miałem problemów z krewetkami a rozmnażały się jak szalone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...