Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu CO2, głównie reduktor


Koniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dość taniego zestawu CO2. BUTLE JUŻ MAM !

Upatrzyłem coś takiego http://plantica.pl/index.php?route=product/product&path=20_255&product_id=657

Jest tu reduktor + króciec. Czy oprócz wężyka czegoś jeszcze będe potrzebował ? Może macie inne propozycje odnośnie reduktora ? Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jeszcze potrzebował zaworek precyzyjny do odpowiedniego ustawienia dystrybucji CO2 no i dyfuzor, licznik bąbelków i zaworek przeciw zwrotny. Ogólnie reduktor wystarczyłby Ci z jednym zegarem ale oczywiście ten też jest ok.

Edytowane przez sltcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz filtr w akwarium? Jeśli kubełkowy to lepszym rozwiązaniem było by podłączeniem reaktora CO2 pod węże od filtra zamiast dyfuzora.

Mam zewnętrzny, ale chyba nie chce mi się w to bawić. Wolałbym chyba klasyczny dyfuzor. Ewentualnie z czasem bym to zmienił. Generalnie chodzi mi czy ten zestaw jest spoko :)

Edytowane przez Koniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamówienie musi być akurat z tej strony co podajesz? Przejrzałem ich ofertę i co do dławika/zaworka to polecałbym Ci zestaw z zaworkiem firmy Camozzi żeby uniknąć później problemów z nieszczelnością instalacji czy problemów z regulacją przepływu. Widzę, że na stronie którą podałeś mają zaworki innych firm i można wyczytać o nich różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamówienie musi być akurat z tej strony co podajesz? Przejrzałem ich ofertę i co do dławika/zaworka to polecałbym Ci zestaw z zaworkiem firmy Camozzi żeby uniknąć później problemów z nieszczelnością instalacji czy problemów z regulacją przepływu. Widzę, że na stronie którą podałeś mają zaworki innych firm i można wyczytać o nich różne opinie.

Oczywiście, że nie musi. Polecisz coś konretnie poprzez link ?

Ja znalazłem jeszcze zestaw powiększony http://plantica.pl/index.php?route=product/product&path=20_185&product_id=2515

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwie się tylko trzeba poszukać. I ewentualnie kopowac pojedynczo badz też szukać używek. Ewentualnie kup reduktor z rotametrem. Posiada on zaworek iglicowy, którym również uda się dość dokladnie ustawić przepływ gazu, a co za tym idzie kosz całkowity zestawu spada do około 100zl. Jedyny minus to fakt, że jest trochę większy od reduktora standardowego. Dziś wieczorem postaram się coś poszukać.

 

Proszę:

http://allegro.pl/zestaw-co2-hobby-bez-butli-i3858706172.html

Edytowane przez sltcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niczym, albo aż: najważniejszym elementem tego układu: zaworkiem precyzyjnym. Chcesz taniej, skompletuj zestaw sam, poza właśnie zaworkiem, reszta jest mało istotna, licznik bąbelków zrobisz z kroplówki, zaworek przeciw zwrotny kupisz taniej (nawet lepiej jak nie będzie szklany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej napisał. Najważniejszym elementem jest zaworek precyzyjny i tu lepiej nie szczędzić pieniędzy by później nie mieć zbędnych problemów. Cena takiego zaworka to około 40zł. Najwięcej zaoszczędzić możesz na liczniku bąbelków, zaworku zwrotnym i dyfuzorze np. licznik bąbelków możesz sam zrobić za parę złotych z kroplówki, dyfuzor możesz zrobić z kostki lipowej i strzykawki a zaworek zwrotny możesz kupić zwykły plastykowy za 2 zł. Tylko trochę chęci wystarczy, a zaoszczędzisz około 60zł. Reduktor z samym zaworkiem i wężykiem możesz dostać już za 80-90zł więc w porównaniu do zestawu, który Ci zaproponowałem za 159zł jest dość spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...