Skocz do zawartości

45l, piasek


lipharDYT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Mam miejsce na akwarium 45l (50x30x30). Chciałbym oczywiście jakieś tam postawić, ale zanim pomyślę o kupowaniu czegoś, muszę wiedzieć jakie opcje będą możliwe.

W domu mam już akwarium 112l, w którym żyją ryby exLamprologus Brevis. W związku z tym chciałbym, aby akwarium to było trochę podobne, a więc piasek jako podłoże, może jakieś skałki.

Od Was chciałbym się dowiedzieć co można hodować w takim akwarium, przy takim mniej-więcej aranżu. Para muszlowców ani tanganickie krewetki mnie nie interesują, gdyż muszlowce mam, a krewetki z tanganiki to zbyt droga impreza.

 

Parametry wody w kranie (już średnio pamiętam, ale mniej więcej):

GH: 19

KH: 8-9

pH: 7,2

NO3: 30

 

Wątpię, żeby NO2, NH3/NH4+ i PO4 były Wam potrzebne, ale jak chcecie to na jutro wrzucę.

 

Pozdrawiam,

lipharDYT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej żadnych patyków i liści.
Wolałbym, żeby jedynym wystrojem był właśnie biały piach, skałki i ewentualnie jakaś roślina.

 

A czy w tak małym zbiorniku można trzymać więcej niż jeden gatunek? Oczywiście w obrębie biotopu, nie mam zamiaru mieszać.

Jeśli byłoby to możliwe, to ryby nieskaczące, żeby można się było obyć bez pokrywy. Jeśli jednak pokrywa to mus, to raczej sam skleję :x

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednogatunkowe też O.K. (taką mam 112 więc lajcik :P), ale wolałem zapytać, więc jak mówisz, że lepiej 1 gatunek to niech będzie 1.

Jednakże, czy są ryby, które mają równie ciekawe zwyczaje jak muszlowce, ale jednak z tanganiki nie są? W sensie tworzenie kolonii, robienie niecek z muszlami, bronienie rewirów, wyraźna hierarchia etc. (Oczywiście nie takie same, ale równie ciekawe :P). I żeby to jednak nie była drobnica, tylko by dorastały do tych 3,5 - 4 centymetrów (jeśli jakikolwiek gatunek będzie żył godnie i wygodnie w takim zbiorniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy Proporczykowce z Kap Lopez lub Sczupieńczyki Karłowate nadają sie do takiego zbiornika. Bo z tego co przeczytałem na jednej stronie to wystarcza im akwarium 45x25x25. To już trochę odchodząc od początkowych planów :P Wtedy tylko podmiany z demineralizowaną i jakoś by to było.

 

Drugą sprawą są gupiki. Pawie oczko są piękniejsze, ale powiedz mi skąd ja mam wytrzasnąć gupika z odłowu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...