Skocz do zawartości

Moc świetlówki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szymek150 temat glonów "wałkowałeś" już kilka razy na forum :rolleyes: ( np: http://forum.superakwarium.pl/topic/39742-krasnorosty/http://forum.superakwarium.pl/topic/36941-nieszcz%C4%99sne-glony/    )

 

Co zrobiłeś od tamtego czasu? Jakie masz parametry wody? Tak jak pisał Sławek121 to raczej nie wina świetlówek.

 

Tyle, że to wszystko już nie w tym dziale...

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz zatem, że ja dam linka.

http://lmgtfy.com/?q=czy+i+jak+cz%C4%99sto+wymienia%C4%87+wk%C5%82ady+w+filtrze+akwariowym+site%3Aforum.superakwarium.pl

 

 

1. Zanim założysz nowy temat skorzystaj z funkcji „szukaj”, która znajduje się w górnym panelu forum. Zastosuj się do instrukcji tam zawartych, jeżeli nie znajdziesz zadowalającej Cię odpowiedzi, załóż nowy temat w odpowiednim dziale i szczegółowo opisz swój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie na temat tych restartów itp.

Kiedy zakładałem akwarium to rośliny były wsadzone od razu i same bez ryb rosły sobie 2-3 tygodnie.

Podczas 2 restartów rośliny były również wsadzone od razu,ale ryby były w akwarium już po 4-5 dniach(woda 30% odstana)

Czy powodem tego może być fakt że kiedy ryby były od razu to rośliny nie były w stanie pobrać tyle amoniaku i rozpoczął się atak glonów?

Ja już jestem zdesperowany,na pewno zaniedbanie moje też dużo dało,ale to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,jeszcze raz.Nie wiem co się stało,usunęło część mojego postu o tym że nie miałem na celu nikogo obrażać,ma ktoś odpowiedź na moje pytanie?Czy teraz po prostu poczuliście się śmiertelnie obrażeni? Parametry wody z kranu moje są tragiczne a co dopiero wody w akwarium.NO3 w kranie wynosi około 75 :(.Parametry wody są tragiczne
Jeśli mogę to jeszcze raz pragnę zaznaczyć że nie mam zamiaru na tym forum nikogo obrażać,ale wytykanie mi moich błędów nie odpowie na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte posty zostały usunięte bo nie wiązały się z tematem.

I nie sądzę żeby o obrażanie się tutaj chodziło. Po prostu z tych informacji, które nam tu skwapliwie wydzielasz, naprawdę trudno wywnioskować co może być przyczyną Twoich problemów. W dwóch poprzednich przypadkach ułatwiałeś to zadanie. Może i pomogłoby i tym razem, chyba że znowu problem jest w zaniedbaniu akwarium, to się nie trudź...

Dokładnie to, o co pytał się kolega andy102.

Co do wpływu restartów na zachwianie biologii w akwarium, również ciężko się wypowiedzieć nie znając ich zakresu (czy wymieniałeś podłoże, czy tylko gruntowne "przemeblowanie").

 

Skąd masz taką wodę? Norma w naszym pięknym kraju przewiduje max 50ppm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio moje akwarium zaatakował wysyp glonów i zastanawiam się nad powodami.

Mam pytanie:Czy moc świetlówek bardzo się zmienia z czasem?Czytałem gdzieś że powinno się je wymieniać raz na rok.

 

Moc może nie ale widmo tak. Co 8 miesięcy powinno się zmieniać świetlówki jak się ma roślinne. Przy malawi czy tandze jest to niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontynuuje temat w celu opisania tutaj restartu i Waszej pomocy,nie rozpoczynam nowego tematu bo nie warto.
1.Akwarium zalane ok 6 miesięcy temu,problem ukazał się po jakichś 2 tygodniach
2.Litraż i wymiary akwarium- 112l (80/35/40)
3.Oświetlenie: 2*18W + 24W czyli około 0,5 W/l
4.Długość świecenia:i tutaj widzę częściowy problem,akwarium oświetlane czasem  10h dziennie,czasem 5,rozbieżność straszna
5.Podłoże:czarny bazalt o granulacji 0,3 - 0,5 mm,teraz fatalnie obrośnięty
6.Filtracja:Aquael Unimax 250,wkłady:gąbka,ceramika,węgiel,ZeoWonder;nie czyszczony ani razu

7.Akwarium miało być głównie z roślinami,dopełniały to korzeń
8.Ozdoby-korzeń,oraz kamienie:http://www.aquario.pl/dekoracje-akwarystyczne-kamienie-i-korzenie-/274-kamienie-light-pagoda.html i http://www.aquario.pl/dekoracje-akwarystyczne-kamienie-i-korzenie-/273-kamienie-grey-mountain.html
9.Rośliny:były raczej rośliny drugiego i trzeciego planu,wymagające małej ilości światła
10.Ryby:10 neonów inessa,parka prętników(ostał się tylko samiec),niedobitki kirysków spiżowych 2
11.Podmiany:co się będę oszukiwał,bardzo rzadko ale większe,przez 6 miesięcy funkcjonowania akwarium może z 5 razy
12.Nawozy-początkowo podawane było mikro,makro oraz węgiel w płynie,tutaj chciałbym się bardziej rozwinąć,czy mikro,makro i węgiel nie zaspokajają wszystkich potrzeb roślin?Możliwości podawania poszczególnych pierwiastków raczej nie mam...co radzicie w takiej sytuacji?
13.Co2 nie jest dystrybuowane,było podawane przez jedynie 2 miesiące na początku w postaci płynu
14.Parametry:Woda kranowa!!:No3 50 mg/l,No2-0,GH 14*d,KH 10*D,Ph-ok 8.C;2-0 mg/l,testy paskowe więc wyniki różne :/
15.Nie robiłem niczego co mogłoby zdestabilizować zbiornik
16.Ryby karmione głównie granulatem,zjadają pokarm na czas,nie składa się na dnie
Temat ma na celu prawidłowe założenie zbiornika.
Przed godziną ryby zostały odłowione do innego zbiornika w którym mogą spokojnie pozostać do czasu ponownego założenia.
Pytanie:Wkłady filtracyjne,kamienie,oraz inne ozdoby należy jakoś specjalnie umyć?
Kiedy dwa razy restartowałem zbiornik wszelkie ryby zostały wpuszczone w niedługim czasie,(kiedy rośliny nie zdążyły dobrze urosnąć) wytwarzając duże ilości NO3,biorę to za główny powód problemu.Zbyt rzadkie odmulanie,podmiany wody,nawożenie oraz nieregularne oświetlenie,jest jeszcze jakiś inny powód?Jeśli chodzi o nawożenie to nie wiem czy wystarczy węgiel,mikro i makro?Poradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...