Skocz do zawartości

warunki dla ramirezy w akwarium wielogatunkowym


kaserro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostało mi 4 platki, bocja, 3 zbrojniki, 10 molinezja (mój wujek ma bardzo dużo i uzupełniłem braki) i 2 ramirezy. Zastanawiam się nad żałobniczką, czy jest ją aż tak łatwo rozmnożyc jak pisze w jej opisie? No i jedna z platek ma taką małą białą plamkę na górze pomiędzy płetwą grzbietową, a ogonową, czy to jakaś choroba? Co do tych rybek no to jak zwykle: żeby nie była zbyt duża (jak kiryśnik czy sumy lub dyskowce), ładna, nieagresywna i żeby z parki możliwe było jakieś potomstwo. W akwarium mam światło zimne, wielokolorowe, wiem że rośliny przy nim słabiej rosną, ale chodzi mi oto czy jak w dzień świeci się białe/srebrne światło, to na wieczór mogę zmienić na czerwony; fioletowy; zielony czy żółty albo niebieski? 


Co do parametrów, są święta i nie ma jak zmieżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają prawa bytu z racji na co?


Nawet jeśli wodę dostosuje pod pielęgnice to molinezji nie powinno się nic stać. Z opisu nawet wynika że WSZYSTKO jest identyczne, za wyjątkiem że ramirezy wolą lekko kwaśną, a molinezję raczej twardą wodę. Z własnego doświadczenia i z doświadczenia innych wiem że ,,to umiera ostatnie", myśle iż jeżeli zmniejszę troszkę ph i zakwaszę oraz zmiękcze wodę, piękniczkom nic się nie stanie. Jeżeli masz konkretny i 100% wystarczjący powód dalczego nie można to powiedz, jeżeli nie to ja spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby kupić sobie chomika i przestać męczyć ryby?

 

Nie potrafisz przeczytać kilka podstawowych tematów o prowadzeniu akwarium, zapewnienia rybom odpowiednich warunków.

Już idzie druga strona Twojego tematu a Ty jak na razie z tego wszystkiego nie zrozumiałeś nic.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski z tego, co ktoś Tobie, stara się wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ryb męczyć ale jakoś dziwi mnie poprostu aż taka różnica, osobiście uważam że nawet jeżeli ph będzie 6.5 lub nawet 6.0 to dla ramirezy bd ok, a molinezja będzie żyć spokojnie i się rozmnażać bez problemu. Ale dobra pomyślę o tym i po świętach zrobię testy na ph, a dalej zobacze.


Powtórze jeszcze raz pytania:

W akwarium mam światło zimne, wielokolorowe, wiem że rośliny przy nim słabiej rosną, ale chodzi mi oto czy jak w dzień świeci się białe/srebrne światło, to na wieczór mogę zmienić na czerwony; fioletowy; zielony czy żółty albo niebieski? Czy to rybom nie zaszkodzi - nie dostaną głupawki? No i jedna z platek ma taką małą białą plamkę na górze pomiędzy płetwą grzbietową, a ogonową, czy to jakaś choroba?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że należą, skoro mają inne wymagania wodne?

 

 

 

Nie chce ryb męczyć ale jakoś dziwi mnie po prostu ażtaka różnica, osobiście uważam że nawet jeżeli ph będzie 6.5 lub nawet 6.0 to dla ramirezy bd ok, a molinezja będzie żyć spokojnie i się rozmnażać bez problemu.

 

 

To, że ryba żyje i rozmnaża się to nie oznacza, że jest jej dobrze. Często używanym przykładem jest proporczykowiec, który rozmnaża się gdy wie, że niedługo przyjdzie susza i wie, że nie daleko jest jego koniec. 

Równie dobrze możesz trzymać ryby w kuli, przecież będą życ...

 

pH jest jednym z ważniejszych parametrów i ryby są wrażliwe na jego wartość. 

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-19616-0-02887900-1388154333_thumb.jpg

 

Ok, pomyślę nad tym.

 

Mam zdjęcie ale tylko to, jeżeli nie widać, to powiem że to wygląda jakby ta plama się łuszczyła czy coś, może gnije to za mocne słowo, ale łuszczy się. Dodatkowo ta ryba się bardzo chowa, a jeśli nie chowa to w zasadzie już tylko leży na kamieniach, pływa jedynie wtedy jak musi - np. bardzo przed obiektywem uciekała i dlatego lepszego zdjęcia nie mam. mogę dodać że wodę wymieniłem w noc przed wigilią. Odstała się niestety tylko z 5h, bałem się, gdyż w misce w której były stały się bardzo ospałe i płochliwe. Teraz wszystkie ryby zachowują się normalnie, za wyjątkiem tej platki i samca ramirezy, który troszkę się rozleniwił i wybladł. Co to jest za choroba? Co mam zrobić żeby uratować resztę? Jak się przed tym ustrzec na przyszłość? 

Edytowane przez kaserro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, kilka opisów chorób i najbardziej prawdapodobna to może być ospa, dlatego chociażby profilaktycznie jutro jadę po lek. Czytałem też o pleśniawce. Wyjąłem tą rybę (zdechła) i to nie był tak jakby grzyb czy jakieś niteczki, tylko łuszczenie się tej skóry w tamtym miejscu. No ale jeżeli to pleśniawka, to mam się czego obawiać? Ryby są wpuszczone po 5h wody odstaniu, więc moga być zestresowana i wog. ale to w wigilię było aż. Dietę dobieram myślę że dobrze - podaje:TetraRubid pełnowartościowy dla wszystkich ryb akwariowych i wysokoproteinowy Tropical dla wszystkich. W sklepie zoologicznym lodówka padła i nie mogę kupić mrożonych, a żywych narazie tam nie ma. Co do ryb to żadnych strat ani objawów po za tą pielęgniczką nie ma. Nie mogę jedynie kontrolować stanu molinezji, bo jest ich 10 (w tym jedna uszkodzona która może paść bez choroby), a w akwarium jest korzeń, filtr i kilka innych kryjówek gdzie się chowają, np.: w południe było ich widać z 8 czy 9, w czasie karmienia rano oczywiście wszystkie, natomiast teraz naliczyłem 6(zdrowych), zajżałem za korzeń aby poszukać, spojrzałem spowrotem na zbjornik i naliczyłem 7, po napisaniu 2 zdań tu, jest ich 8, także dopiero wieczorem przy karmieniu będę mógł coś powiedzieć dokładnie.


Policzyłem i jest wszystko, ale jak jest z tą chorobą, może się coś jeszcze zarazić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...