Jump to content

[240l] TANGANIKA


Madridistass
 Share

Recommended Posts

Witam, 

 

  • akwa:

120x40x50 240l

  • sprzęt: 

filtr: Eheim PROFESSIONAL II 
grzałka: 2x 200W Aquael COMFORT ZONE GOLD

pokrywa: Eheim PROFESSIONAL

szafka: Eheim PROFESSIONAL

  • obiekty martwe:

piasek kwarcowy

kamień przypominający łupek

  • flora: 

Anubias barteri

Anubias nana

Nurzaniec

  • fauna:

11x ampularia żółta

 

baniak ruszył dzisiaj, docelowa obsada to "stadko" TROPHEUS sp. BEMBA, wbrew zdaniu wielu litraż jest odpowiedni. Parametry wody podam gdy baniak się wyklaruje i ruszy na dobre. Zdjęcia robione telefonem, później wrzucę więcej. 

post-17898-0-25834600-1382201237_thumb.jpg

post-17898-0-28007800-1382201304_thumb.jpg

post-17898-0-36267300-1382201320_thumb.jpg

post-17898-0-21333700-1382201340_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie zazdrości tylko mówi prawdę. Taki zbiornik to klitka i nie nadaje się dla Tropheusów. Tego się nie przeskoczy...

Akwarium średnie. Nie lubie zielska w Tanganice, a aranżacja pozostawia wiele do życzenia.
Skałki masz rewelacyjne - i pod względem faktury, jak i koloru- gdybyś miał ich więcej to mógłbyś zrobić świetny zbiornik dla Julichromis/ Neolamprologus/ Chalinochromis i jakichś muszlowców na dnie.
 

Link to comment
Share on other sites

No wybacz, ale krytyka na temat akwarium obejmuje wszystkie jego aspekty- obsadę, parametry, oświetlenie czy aranżacje. Wszystko co można (lub należy) poprawić.

W przypadku tego akwarium problem jest z obsadą. Usilnie próbujesz bronić swojego kolegi, ale to nie jest obiektywne zachowanie ;).

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że nie piszesz co trzeba poprawić. Konstruktywną krytyką nazywasz powiedzenie: Aranżacja jest średnia. A to chyba nie o to chodzi.. Zobacz sobie inne fora i stosunek użytkowników do siebie. Ten portal wygląda jak zbiorowisko spinaczy, którzy nie potrafią niczym umotywować swojego zdania.

Link to comment
Share on other sites

No a co było po stwierdzeniu, że aranż jest średni?

 

Skałki masz rewelacyjne - i pod względem faktury, jak i koloru- gdybyś miał ich więcej to mógłbyś zrobić świetny zbiornik dla Julichromis/ Neolamprologus/ Chalinochromis i jakichś muszlowców na dnie.


Była to rada dotycząca obsady. Jako, że skały są świetne to mógłby ich dodać by zrobić odpowiednie środowisko dla ryb, które się do tego akwarium nadają (w przeciwieństwie do Tropheusów).

No ale skoro według Ciebie nie piszę co należy poprawić to przepraszam bardzo, ale chyba czytasz posty "piąte przez dziesiąte". Dla mnie temat zamknięty. Odnośnie spinaczy- ja w przeciwieństwie do innych użytkowników z którymi przeprowadzałem wczorajszą dysputę nie sięgam do wycieczek osobistych i uszczypliwości w stosunku do drugiego człowieka, ponieważ ten nie zgadza się z moją opinią ;).

 
Link to comment
Share on other sites

To proste co poprawić: Zamysł.

 

Tutaj jest dobry litraż dla trofków ogólnie, a dla frontoz na start.

http://forum.superakwarium.pl/topic/37540-700l-biotop-tanganika-cyphotilapia-frontosa/page-4?do=findComment&comment=421999

 

Chcesz mieć trofki - ok, ale przygotuje się na znacznie większe akwa niż 240l. 150x50x50 375l to dobre akwa na start. Tutaj, w 240 l, można się bawić w mniejsze ryby. Np dla parki księżniczki z burundii byłoby wyśmienicie. Po roku już jest mała kolonia która żyje swoim życiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W oknach rolety więc nie będzie problemu. Kamienie (zarówno ten, o którym mówisz, jak i wszystkie inne) całkowicie stabilne. W sobotę prawdopodobnie zostaną wpuszczone ryby. Zaraz po zalaniu akwa została dodana Sera Bio Nitrivec. 

Edited by Madridistass
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że to jak pojechali Twój pomysł na specjalistycznym forum dotyczącym Tanganiki nie zniechęciło Cię do tego co robisz i dalej idziesz w zaparte męcząc stado agresywnych wewnątrzgatunkowo ryb o długości 12 cm w klitce w której nie ma gdzie się ukryć przed innymi rybami. Oczywiście wisi Ci doświadczenie hodowców, którzy wprost mówią, że dobre akwarium na trofki to 400 litrów, a cokolwiek poniżej 250l nie nadaje się nawet do przetrzymywania tych ryb tymczasowo.

 

Masz w nosie to, że Bemby trzyma się po 12 sztuk minimum, a dobre stadko, to 25-30 sztuk. Chcesz trzymać min 144cm względnie agresywnej ryby na długości 120 cm w aranżacji utrudniającej nawracanie na końcach zbiornika.

Rozbraja mnie Twoja ingorancja i brak jakiegokolwiek poszanowania dla zwierząt które chcesz trzymać w akwarium. Będziesz wciskał ryby do złych warunków w imię własnego widzi mi się.

 

Nie zasługujesz na miano akwarysty. Jesteś ignorantem któremu zachciało się rybek.

Link to comment
Share on other sites

Człowieku, po cholerę Ci te tropheusy. Nawet 400l o długości 100cm to za małe akwarium. Swoim naukowym bełkotem i względną erudycją próbujesz zatuszować jedna sprawę.

 

Nie masz warunków i mieć ich nie będziesz. Wynika to z Twoich wypowiedzi.

 

Nie jest ważny litraż. Nie jest ważna w sposób bezpośredni powierzchnia dna. Ważna jest dostateczna długość żeby uciec, szerokość żeby nawrócić i wysokość żeby mieć swobodę ruchu. Dla Bemba jest to 150x50x50 i nie ma we wsi mniejsze nie jest dobre. Kupisz 400l jak będą problemy? Przecież chciesz w nim Sajica.. To po cholerę w ogóle te trofki?! Po co ryzykujesz cudze zdrowie i życie? W imię własnej ciekawości? Rozrywki?

 

Co najwyżej głupoty.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję dokładne prześledzenie tematu na przytoczonym przez Was "specjalistycznym forum". Nakłaniam również do czytania ze zrozumieniem. Gdy ów proces nastąpi, może usiądziemy ponownie do dyskusji. Temat obsady jest tematem zamkniętym, jak już niejednokrotnie wspominałem. W sobotę będą pływać, jak również nawracać na końcach zbiornika ryby. A erudycji nie posiadam jedynie "względnej", pozdrawiam, Bartek Matoga. :)

Link to comment
Share on other sites

A propos wyglądu zbiornika.

 

-Wygląda na rząd wielkości mniejszy. Powoduje to przedzielenie go kamieniami. Piach ma kolor zupełnie nie grający ze skałkami których użyłeś, gdyż widać, że rysa obu skałek jest biała.

 

-Biały tłuczeń wygląda bardzo nienaturalnie.

 

-Anubiasy  w piachu nie wyglądają dobrze, zwłaszcza że to typowy epifit.

 

-Aranżacja nie ma za bardzo zamysłu, a na pewno nie jest ani harmonijna, ani naturalna, ani tym bardziej praktyczna. Wygląda jak zrzut resztek po aranżacji 3 innych baniaków. Chwaląc się wiedzą i doświadczeniem powinieneś raczej być w stanie prezentować wyższy poziom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...