Skocz do zawartości

Akwarium plany od 45-72l


winky111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

na wstępie chciałbym powiedzieć, że już miałem raz start z RC w 25l no i przyznam, że nie sprostałem zadaniu ;/. 

Teraz po jakimś roku chciałbym kupić akwarium 45-72l proste z pokrywą (doradźcie jakie najlepsze to prawda że czym większe tym lepsze?) i zaczynają się pytania :D

1.Jaki filtr, chciałbym kaskadę ale jak przerobić pokrywę?

2.Grzałka będzie potrzebna?

3.Czy w 72l może żyć jakieś większe stadko żeby było kolorowo po prostu do tego krewecie i ze 2/3 kiryski?

4.Światło, domyślam się że będzie trzeba wymienić żarówkę z kompletu na jakąś dobrą do roślinek :D Jaka najlepiej i czy 1 szt starczy? Podrzucilibyście jeszcze temat z taśmą led w pokrywie?

5.Bimbrownia własna opłacalne to by było ?

6.Nawozy dla roślin jakieś?

7.Roślinki na pewno chciałbym mały dywanik z heńka małego 

8.Czy można wymieszać np. 2kg podłoża dla krewetek z 2kg podłoża specjalnego dla roślin i reszta zwykły żwir czy coś w tym stylu?

9.Piasek kwarcowy chciałbym wysypać w rogu trochę ze 2-3kg, ale gdzie go dostać w jakim sklepie budowlanym może wiecie? ( z neta raczej się nie opłaca ;3)

10.Trochę się rozpisałem wiem taki jestem, ale wolę spytać i powoli kompletować sprzęt :D bo w wieku 16lat nie jestem w stanie postawić bańki w 1 dzień :(

 

Dzięki z góry za odpowiedzi i czekam też na rady od Was :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium im większe tym mniej roboty ale 72l jest okey.Kaskada robi dużo hałasu radze filter fan 1 plus sam mam.Grzałka 100 albo 50 W. Jeśli kiryski to najlepiej żeby piach był w całym akwa. Rośliny niech ktoś inny pomoże. Obsada:

10 neonków innesa

6 kirysków panda

1+1 pielęgniczka Ramireza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć bystrzyki amandy do tego zestawu 1+1 ramireza + np. 6 kirysków pand. Co do pytań to:

1.Ja polecam kaskadę Aquael FZN-2 do tego litrażu

2. Tak grzałka będzie potrzebna 50 W powinna wystarczyć,

3. Jak wyżej napisałam,

4. Co do oświetlenia musisz najpierw podać jaka jest w tym zestawie, możliwe że będzie całkiem ok.,

5. Bimbrownia jest ogólnie niestabilna, przy nie wymagających roślinach będzie Ci ona zbędna,

6. Ja polecam carbo (węgiel w płynie) + potas, mikro i makro,

7. Heniek odpada na dywan, bo to wymagająca dużo światła roślina,

8. Ja bym się w to nie bawiła, wystarczą kulki gliniano torfowe a jak bardzo chcesz to są substraty pod żwirowe,

9. Podobno w obi jest dobry,

 

Co do litrażu ja bym wybrała 72l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapio0897: To chyba kaskady w życiu nie miałeś. Albo jakieś badziewie. Polecany przez pinakoladę FZN-2 to świetny sprzęt, dobrze zaprojektowany i wykonany. W tych filtrach woda musi przepłynąć przez wkłady (duża pojemność), w przeciwieństwie do pseudo kaskad po 20zł w których może je sobie skutecznie ominąć. Dodatkowo nie ma możliwości zalania bo pompa jest we wnętrzu korpusu, nie jest wtykana od dołu na jakiejś uszczelce.

 

Pomysł z mieszaniem podłoża moim zdaniem słaby, lepiej dać jednolite.

 

Jak dasz dużo roślinności (jakiś gąszcz nurzańca czy rotali, korzeń obsadzony mikrozorium, hydrocotyle sp. japan) to ławiczka razbor klinowych plus harem bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ahr ma rację, ja mam w 63l filtr kaskadowy Aquael FZN-3 (ten największy) i jest cichszy od takiego małego w drugim akwarium, do tego ma jakieś 5 lat, działa jak dzwon i mieści bardzo dużo wkładów + możliwość ogromnej regulacji wody, brak konieczności grzebania. Polecam te Aquaela FZN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN 3 do 96litrów tak? Pytałem się o światło bo chciałbym mieć heńka kurde ludzie :D

 

Przeczytaj podklejone tematy z działu o roślinach i odpowiedz Sobie czy na początku temu sprostasz...

"Heniuś" potrzebuje dość dużo światła a tego za to, duża część ryb nie lubi i czują się w takim akwarium nieswojo.

Przeczytaj, odpowiedz Sobie na pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze, rośliny czy ryby i działaj.

Im wybierzesz pojemniejszy filtr tym lepiej dla Ciebie. Nadfiltracja jest ważna tak samo w roślinniaku jak i dla ryb (w przypadku filtrów wewnętrznych tego nie uświadczysz- nie mówie o hamburgach czy tym podobnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...