Skocz do zawartości

zielenice kolonijne-pomoc


macin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Święte słowa

A jeśli potas wykręca liście Twoim roślinom, to wiedz, że coś się dzieje... ;)

 

Sprowadzanie nawożenia w akwarium do rangi dogmatów, moim zdaniem jest co najmniej bez sensu.

Każde akwarium jest inne (zaczynając od podłoża, przez oświetlenie, wodę a na roślinach i obsadzie kończąc), nie ma złotej recepty (nie wierzcie reklamom na portalach aukcyjnych). Dlatego wszystkie poradniki w tej kwestii są raczej zbiorem wskazówek do punktu wyjścia. Potem i tak wszystko wynika z obserwacji zbiornika.

Czego doskonałym przykładem jest opisana przez Ciebie sytuacja. Niestety dość często spotykana: bezmyślne podawanie nawozów zupełnie niepotrzebnych w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli potas wykręca liście Twoim roślinom, to wiedz, że coś się dzieje... ;)

 

Sprowadzanie nawożenia w akwarium do rangi dogmatów, moim zdaniem jest co najmniej bez sensu.

Każde akwarium jest inne (zaczynając od podłoża, przez oświetlenie, wodę a na roślinach i obsadzie kończąc), nie ma złotej recepty (nie wierzcie reklamom na portalach aukcyjnych). Dlatego wszystkie poradniki w tej kwestii są raczej zbiorem wskazówek do punktu wyjścia. Potem i tak wszystko wynika z obserwacji zbiornika.

Czego doskonałym przykładem jest opisana przez Ciebie sytuacja. Niestety dość często spotykana: bezmyślne podawanie nawozów zupełnie niepotrzebnych w zbiorniku.

Nie wiem dlaczego u mnie tak jest , być może ziemia pod bazaltem jest bogata w potas , choć kupiona jako bez nawozów . Myślę jeszcze nad jedną rzeczą , azot utrzymuję na poziomie 5ppm (sera,jbl) fosfor 0,5ppm(sera,jbl) a test zoolka na potas pokazuje 20-25ppm . Po tygodniowym dawkowaniu azotu i fosforu wzrasta także potas i zawsze jest na tym samym poziomie , albo rośliny nie nadążają go jeść, albo go tyle nie potrzebują , albo siedzi w ziemi ? Sam nie wiem .

Edytowane przez grzesio764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że problem z głowy:( Przygotowałem rozpiskę nawożenia na następny tydzień: 1,8ppm azotu dziennie, 0,18ppm fosforu dziennie, 10,27ppm potasu i 7ppm magnezu do podmiany.

Tygodniowo wychodzi: 12,73 N, 1,24 P, 18,81 K, 7ppm magnezu (z wyliczenia kranówki 4:1 Ca Mg). Profito i Ferro boję się dawać bo po podaniu mam zielenice (dałem 3ml ferro do podmiany-na drugi dzień zielenice na szybie i anubiasie)

I nagle wszystko w łeb bo niby potasu nie trzeba. Zerknijcie na fotki i dajcie opinię. Znika mi kolejny liść:

 

post-17864-0-16349300-1387045645_thumb.jpg

post-17864-0-59102000-1387045647_thumb.jpg

post-17864-0-03478700-1387045650_thumb.jpg

post-17864-0-53182000-1387045652_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...